искам да чуя мнението ви

  • 831
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте, просто ми се иска да споделя с вас и да чуя мнението ви. Този месец правихме стимулация, от 5 до 9 ден клостилбегит, от 9 до 12 ден естрофем, после от 15 ден дуфастон. Един фоликул се пукна сам, един пукнахме с прегнил. И странно от 18 ден леки пробождания в яйчниците от време на време, предменструални болки, странна работа,а ми идва през 31. Даже на 20 ден, цял ден ме боля корема, сякаш всеки момент ще ми дойде. днес ми е 23 ден и пак си продължават леките болки от време на време. Не съм звъняла на моята докторка, да звъня и да не звъня, той резултата скоро ще е ясен. Но тези толкова ранни предменструални болки малко ме притесниха. Какво мислите, момичета?

# 1
  • Мнения: 3 453
Никой нищо не може да каже! Понякога Дуфастон-а спретва такива номера! Ти сигурна ли си, че втория фоликул се е спукал?
Успех!  Peace

# 2
Ами така мисля, защото точно 25 часа след поставянето на прегнила за около 10 минути много силно ме заболяха яйчниците, и аз си помислих че тогава се пукна фоликула. Но за първи път ми слагат прегнил, та това си е чиста проба предположение.

# 3
  • Мнения: 4 700
Ами след прегнил и дуфастон е трудно да се каже коя болка от какво е. Даано да е бебе, но никой не може да каже какво. Аz да попитам, правили ли сте цветна снимка и спермограма?

# 4
Ами ние имаме вече едно дете на 1г. 7м. и докторката реши да пропуснем спермограмата, тъй като от първото забременяване досега мъжът ми не е боледувал от нищо серизоно, което би могло да наруши сперамотогенезата. А за цветна снимка не сме говорили. Но при нас положението е сложно, първият път забременях бързо, веднага, но всъщност бях в аменорея, нямах цикъл 2 месеца, и лекарите казаха че нямат обяснение как всъщност е станало бебето. Бременността протече много тежко, получих изключително тежка форма на прееклампсия, извадиха бебето в 7 месец, спасиха и двама ни като по чудо. Сега ако искаме второ бебе, трябва да стане бързо, няма време, всеки изминат ден, увеличава риска прееклампсията да се повтори по същия страшен начин. Но аз имам поликистозни яичници и откакто родих пих Диане 35 допреди 4 месеца, за да може да регулираме и поддържаме хормоналните нива, опитахме 3 месеца спонатнно забременяване и като не стана, сега този месец направихме стимулацията, защото много скоро хормоните ще започнат пак да ми излизат извън граници, това е втората причина поради която бързаме и която ни притиска във времето.

# 5
  • Мнения: 4 700
Добре де, на тая лекарка не и ли е доШло на акъла, че може да са ти zапуШени тръбите? Ако си иzкарала някаква инфекция беz да си усетила, няма от къде да zнаеШ. А хормнони някакви правила ли си? И противоzачатъчните няма да ти помогнат.  ooooh! ooooh! Просто нямам думи......

Нали zнаеШ... на трети ден от цикъла се прави ЛХ, ФСХ, Естрадиол, пролактин и тестостерон. Тия поликистоzни яйчници zнаеШ ли ги откъде идват? То и аz искам бърzо да стане, ама като не ми е наред пролактина няма никога да стане, ако не бях открила.
Като вкарах пьролатина в нормата, иzчеzна поликистоzата. Оф, направо не zнам какви са тия лекари дето правят стимулации беz най елементарните иzследвания.

Бих те посъветвала да си потърШиШ специалист по стерилитет или поне да отидеШ на ендокринолог. Той може и да ти оправи поликистоzата. Ако искаШ координати на добър ендокринолог/ендокриноложка, мога да ти дам.

 ooooh! ooooh! ooooh!

# 6
Ох, извинявай аз не обясних подробно, да хормони излседвахме, преди да започна Диането, включително и снимка на главата, макар че пролактинабеше в норма, докато съм пила диането сме правили контролни излседвания и като го спрях пак правихме. Аз нямам кисти по яйчниците, а само хормоналните нарушения свързани със синдрома на поликистозните яйчници, и преди да започна Диането проблем всъщност беше само тестостерона. Като спрях Диането всики хормони бяха ок, изследвахме ги. А за снимка на тръбите..., малко ме шашна, каква инфекция имаш впредвид че може да съм изкарала без да съм разбрала? Иначе за докторката..., тя ми спаси живота, закараха ме в болницата в която тя работи за да умра там и за да си изтрият ръцете лекарите които ме объркаха с първата бременност, а тя и всички нейни колеги се бориха за живота ми без да хабят сили и средства, надявам се да се опиташ да разбереш какви чувства изпитвам към нея и защо й имам доверие.

# 7
  • Мнения: 4 700
Oх, не искам да те плаШа. Просто ми се струва беzотговорно да се прави стимулация беz да е проверена проходимостта на тръбите и да е направена спермограма. Това са неЩа, които се менят. Ами едни хламидии например може да са отговорни zа zапуШване на тръбите. Каzвам го като пример. Попитай я като отидеШ пак при нея, дали не е необходимо да се направи цветна снимка. Раzбирам те и zнам какво е да имаШ доверие на някой лекар, обаче теzи методи (такава стимулация и противоzачатъчни) ми се струват неправилни. Дано тоzи месец да се е получило при теб и да не ти се налага да се притесняваШ вече.  Praynig И все пак, ако не е станало, отиди на ендокринолог. В крайна сметка те са лекарите, zанимаваЩи се с хормонални проблеми.  Peace

# 8
А тъй като не съм много наясно с хламидиите, може ли малко повече да ми разясниш за тях. Ако имаш време разбира се, не искам да ти досаждам.

# 9
  • Мнения: 4 700
АМи най сигурно е, ако помолиШ гинеколожката ти да ти вzеме вагинален секрет и да се иzследва той zа хламидии. А можеШ и просто да отидеШ в някоя лаборатория и да кажеШ, че искаШ да ти иzследват хламидии ИгГ и ИгА. ИгГ е zа стара инфекция, а ИгА zа настояЩа. Има много теми във форума zа хламидиите, погледни в библиотеката. Закована е темата.  Hug

# 10
Ами само още нещо да попитам, никакви ли симптоми няма да имам?

# 11
  • Мнения: 4 700
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17265

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8608

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1696

Вzех ги от тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29275.0

Обаче не си внуШавай, че ги имате. Просто си направи иzследване. И прочети от библиотеката zа други причини zа беzплодие, както и zа лечение на поликистоzа.   bouquet

П.П. При хламидии най често няма никакви оплаквания.

# 12
Благодаря ти много за инфото, като го прочетох по скоро се успокоих, мисля си че поне хламидиите са ни подминали. Но ще изчакаме да видим резултата този месец и после на момента ще решим какво да правим. Ако бебе не е станало ще трябва да поговорим обстойно с докторката за следващите стъпки. А на мен не ми остава нищо друго освен да се надявам на положителен резултат. А като си помисля първия път как стана..., след като три месеца нямах цикъла най-накрая на поредния преглед разбраха че съм бременна в 7 седмица...

# 13
  • Мнения: 4 700
Ами пожелавам ви и тоя път да стане бърzо, но не раzчитай само на лекарите (каzвам го от личен опит). Чети и питай тук и Ще намериШ много полеzна информация.  Hug

# 14
Благодаря ти, много си мила. Надявам се и при теб нещата бързо да се оправят и да посрещнем новата година с по един член повече в семействата ни, сгушил се  в нашите коремчета.
П.П. Ако имаш желание сподели какъв е проблема при теб.

Общи условия

Активация на акаунт