Голям проблем - помощ!

  • 7 143
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 152
Взех, че изпрах /както правя с всичко, което влезе в къщата ми/ новата си пухена завивка. Прах я с шампоан за деликатни тъкани /нали е гъши пух/ и омекотител. Но вече трети ден си мирише ужасно, направо отврат и си виси на простора. Sick Sick Sick Сега какво да правя, как ще се пъхна под тази миризма? Идеи? newsm78

# 1
  • Мнения: 315
пробвай с химическо чистене ,може трябва да я изчакаш да изсъхне идеално дано и изчезне миризмата

# 2
  • София
  • Мнения: 4 397
А какво пише как се пере. Да не би да не е трябвало да се пере в пералня.

# 3
  • Мнения: 953
Пробвай отново изпиране с прах и по-ароматен омекотител при изплакването. Ако не стане и отново и отново та дано да се отмирише, че не искам да си представя какво ще и се случи на завивката.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Направо я дай на химическо. До колкото знам разни там пухени неща (якета примерно) само те ги оправят.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 078
ПО принцип при пухените неща не е проблем в прането,а в съхненето.И на химическото пухените неща не се дават за химическо изчистване,а за пране,но с по-силно изсушаване.Мисля,че в къщи не е проблем да се изпере,стига да има и сушилна.

# 6
  • Мнения: 474
Отиди и я върни в магазина, направи рекламация, НО само ако към завивката има етикет, на който пише, че се пере в пералня при определена температура. Миризмата ще премахнеш много трудно с пране, ако перушината не е добре обработена и обезмаслена. / предполагам, че мирише на мокра кокошка/.
Ако не е указано пране в пералня, няма да ти признаят рекламацията, така че пробвай на химическо. Дано успеят да направят нещо.

# 7
  • Мнения: 505
Естествените пера на гъските съдържат известен процент мазнини и те може да миришат, но няма страшно. Занеси си завивките в обществена, професионална пералня. Като са добре изпрани и минат през сушилня, не миришат. Аз имам 2 - едната е "Тед", а другата "Тарингтън хауз", взимат ми по 15 лв за пране, но са си О. К.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Ех,че гадно.Само на химическо и дано да се оправи завивката. Успех,Сасано!

# 9
  • Мнения: 1 152
Благодаря на всички, които се включиха. Ще трябва да предприема нещо, но това с химическото чистене малко ме спира - те на какъв принцип ще го почистят и да не стане по-лошо. А и пак ще ми го опипа някой.  Tired Аз я изпрах завивката на 30 градуса, на колкото ми казаха в магазина, но тая перушина... ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 951
Обръщай го по честичко,докато изсъхне.Сутринта не посмях да напиша да го изпереш с пералнята,аз също бих рискувала.Мисля,че пуха ще трябва да го оправяш на ръка с придърпване от време на време.УСПЕХ!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 078
Много често съм изпирала пухени неща,при мен са якета,в пералнята.Както казах, при тези неща по-важно е сушенето,а не самото пране.Също така В ТСМ бях купила едни такива гумени топки,които се слагат в джобовете и просто в барабана (стават и топки за тенис),които при центрофугирането разбиват пуха (не че не остава на бабунки,после пак трябваше с ръце да раздърпвам места,където личеше,че е на топка).Но това така или иначе не спасява от миризмата и от жълтеникави петна (при светлите неща) заради бавното изсъхване на перушината (петната се махнаха при мен при по-следващото изпиране,даже и Вениш съм слагала).
Според мен по-лесно да дадеш на химическо,но за пране.Те така или иначе,като разберат,че завивката е пухена,ще ти кажат че тези неща ги взимат само за изпиране,така че не се притеснявай.

# 12
  • Мнения: 505
На моите етикети пишеше да се пере, само ако имаш сушилня. Оттогава все ги нося на професионалня пералня и мечтая да си купя сушилня.

# 13
  • Мнения: 2 467
Преди време си взех възглавница с пух. Изпрах я и дойде гадната миризма на мокра кокошка. Пак прах, суших, проветрявах една седмица, ама мирише и това е. Изхвърлих я.
Но пък пухеното ми яке не мирише. Защото е бяло го късам от пране в обикновената пералня и няма проблем.

# 14
  • Мнения: 84
Аз тъкмо се бях засилила да купувам завивки от гъши пух за новата къща, сега сериозно се разколебах. Представям си непоносимата миризма. Сасано, съчувствам ти Cry Наистина може би химическото е решението... Успех!

Общи условия

Активация на акаунт