относно режима при деца записани на детска кухня

  • 1 442
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте,
НА 6 мес. и половина сме.Докторката каза,че вече може да се запишем на кухня и да ядем 2 пъти на ден мляко и 3 друго.Само че не знам как да разпределя яденетата-супа, основно и десерт.не може и супа и ядене да яде на обяд ,а само супата е малко..Вие как процедирате.За сега аз давам 1 път каша, 1 път основно ядене от кухнята и следобед десерта.А супата.... на кучето..  Joy Педиатърката каза, че супата се дава от седмия месец,тоест скоро ще трябва да и намеря "място" в менюто..

# 1
  • Мнения: 1 217
Да попитам-каква е тази кухня от 6- месец?

# 2
  • Мнения: 8 242
Тази докторка ще ме убие  ooooh!
Значи основното ядене може да й даваш (въпреки, че е на 6м. само  Shocked), десерта също (който може би е с прясно мляко, слагат и какао в кремчетата, нишесте - глутен въвела ли си) - а супата чак другия месец  Crazy
Много яко  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 146
основното ядене е картофено пюре с морков, или с жълтък нещо такова. глутен не съм въвела,давала съм пюрета на ганчев без глутен и каши от 1 седмица...

# 4
  • Мнения: 8 242
Явно е някаква специална кухня. Макар че и жълтъкът нещо ми се струва в повече..
Но каква е разликата между супите и основното .. освен повечето вода в супите?
А десертът какъв е?

# 5
  • Мнения: 146
супата е отврат само вода и плуващи фидета моркови и какво ли още не.... пюретата са много вкуснии гъсти. И десерта е много вкусен -кисел-ванилия праскова кайсия..

# 6
  • Мнения: 8 242
Е той киселът си е нишесте с нещо си.. Значи вече си въвела глутена  Wink (освен ако много специално не го правят с царевично, което силно ме съмнява..).

Ех..

Съжалявам, че малко критично отговарям, ама мнението ми за деските кухни е  Sick

# 7
супата се дава на обяд,преди основното ястие.Понеже си почнала рано с кухнята,даваи 2-3 лъжици за възбуждане на апетита,а когато порасне увеличи супата.

# 8
  • Мнения: 474
Не бях чувала за кухня от 6-ти месец. Преходната храна не започваше ли към 8-9 месец... И как си успяла да захраниш с всичко, та да даваш кухня? Направо много странно. Но принципно си спомням, че в началото педиатърката ми беше казала да давам по до 50 гр. бульон преди яденето на обяд , после пюрето. Десертът от кухнята бих редувала с каша. Общо взето е по-добре да си яде все още млечните каши вместо киселите и нишестените кремчета от кухнята, мисля аз. Има време да изяжда всичко, не бързай толкова.
 Laughing

# 9
  • Мнения: 146
а ако давам пюрета, не от кухнята-как да ги разпределям ,така че да станат 3 пъти на ден- 1 път каша 1 път пюрета някакви....

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На 6 месеца е ужасно рано за кухня, за кисели с пшеничено нишесте и прясно мляко, за жълтък и т.н, но след като си решила да даваш такава храна бих ти препоръчала на обяд да даваш пюрето, следобед да даваш каша или евентуално киселът от кухнята ( по-добре само каша) останалите хранения нека все още да са изцяло млечни. Супата я остави на кучето още известно време. На 9-10 месеца можеш да я даваш като вечеря със сухар примерно в нея или пък преди основното ядене на обяд, според зависи какъв е апетита на детето ти.

# 11
  • Мнения: 146
Мерси Sharli!!

# 12
  • Мнения: 474
а ако давам пюрета, не от кухнята-как да ги разпределям ,така че да станат 3 пъти на ден- 1 път каша 1 път пюрета някакви....

Аз давах на обяд пюре- редувах зеленчуково с месно, следобед давах каша, като я редувах с плодово пюре през ден или смесвах каша с пюре / по-безвкусните каши само така вървяха  Laughing / и вечер давах каша "лека нощ" или доста по-късно бисквити с кисело мляко - към 11 месец. Вечерната каша въведох обаче доста по-късно- мисля към 8 месец.

# 13
  • Мнения: 503
Да попитам-каква е тази кухня от 6- месец?
В нашия град ДК е на 3гр. От 4-6м,от 6-9м, и след 9м. Първата е зел.пюре+кисел,във втората е вклю.супа и  в третата чак въвеждат прясното мляко Peace   Всеки сам си решава Wink  ,а по въпроса-обядва със зел.пюре,следобед-крема, а супа давам вечерта!

# 14
  • Мнения: 146
и при нас е на 3 групи.ние сме 1ва група

Общи условия

Активация на акаунт