Няколко въпроса за хламидията?!

  • 537
  • 4
  •   1
Отговори
  • Провинция
  • Мнения: 509
Понеже от една друга тема  в този форум ми стана ясно,че често е бъркат  вагиналните гъбички с хламидия,която в  в гинекологичния кабинет не може да се установи чрез поглед под микроскоп(поне с такива впечетления останах),искам да задам няколко въпроса:
1.Какви са симптомите при хламидиите?
2.До колко сериозно е това заболяване-води ли до стериалитет или нещо друго по-сериозно?
3.Къде(към какъв лекар трябва да се обърна?Може ли към личен или...?),кога и как мога да си направя  изследвания за хламидия и колко струват?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 4 700
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29275.0

в таzи тема търсиШ "Х" и там има много теми zа хламидиите, както и във втората публикация пак можеШ да намериШ много инфо zа тях.  Hug

# 2
  • Мнения: 820
1. Симптомите са увеличено течение, може с парене, понякога болка и кървене по време на секс. Лошото на хламидията е, че може да протича абсолютно безсимптомно.
2. Продължителна хламидиална инфекция, може да нанесе много поражения. Може да се разнесе по горната част ма половата система и да предизвика възпаление и запушване на тръбите. От там невъзможност да се забременее по естествен път. Може също така да атакува ставите и да предизвика артрит в много тежка форма. При бременност може да предизвика спонтанен аборт и да се зарази бебето при раждане, предизвиквайки хламидиална пневмония и увреждане на очите.
3. Тъй като хламидията е вътреклетъчен паразит не може да се открие с обикновена микробиология. Има два вида изследване едното е изследване на венозна кръв за наличие на антитела срещу хламидията, другото е PCR тест на влагалищен секрет. Аз ти препоръчвам да си направиш и двата. Секрета се взима от гинеколог, а кръвта от лаборант в лабораторията. За цените не мога да съм полезна.

# 3
  • Провинция
  • Мнения: 509
milepetrova и Didka_M,много Ви благодаря! Hug

# 4
  • Мнения: 491
Момичета, имам нужда от съвет. На мъжа ми откриха хламидии, моят кръвен тест от преди 2 месеца е отрицателен, сега чакам резултат от вагинален секрет. Изписаха му Вибрамицин (Доксициклин) 100 мг. Единият лекар му каза да ги пие 30 дни без прекъсване, а другият каза, че това е безумно много и ще си разбие бъбреците и стомаха и трябва да ги пие 14 дни. Какво да правим, колко дни да ги пие?

Общи условия

Активация на акаунт