Масажи

  • 1 428
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Досега не съм си правила масажи, а много бих искала и вече си записах час за леебен масаж. Нямам опит, но съм чувала че е много полезно.

Моля споделете, вие ходите ли на масажи , и ако да как се отразяват на фигурата. Особено ако има дами, които си правят лечебен масаж на гърба, моля да споделите впчатленията си.

# 1
  • Мнения: 3 376
Ходила съм на масажи-и за фигурата/оформящи/,антицелулитни и на такива за гръб.
Много съм доволна,по принцип съм голям фен на масажите,в смисъл че наистина има ефект Peace

А от тези с мед ако знаеш какво нещо излиза от кожата само...

# 2
  • Мнения: 320
Дааа, както писах по предната тема, аз правя такива масажи с мед....наистина доста гадост излиза от кожата и става една нежна, мека....само, че масажа може да е малко болезнен първия и втория път.
А колкото до лечебните, те отпускат мускулатурата или я активизират, когато е спортен масажа, за да се предотвратяват травми.
Действа отлично на тонуса, самочувствието, нервната система, стреса....
А антицелулитните ако не го заличат съвсем, то поне го редуцират съществено.
Пробвай, ще останеш доволна! Peace  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 426
Чудесен начин за релаксация много ги обичам

# 4
  • Мнения: 1 368
Ходила съм на масажи-и за фигурата/оформящи/,антицелулитни и на такива за гръб.
Много съм доволна,по принцип съм голям фен на масажите,в смисъл че наистина има ефект Peace

А от тези с мед ако знаеш какво нещо излиза от кожата само...
EASpirit виждам,че сме градски - можеш ли да ми кажеш къде си правиш такива масажи с мед, салон, цени и какъв масаж се води точно това - лечебен ли е, естетичен ли е? Заинтригува ме. Явно има изчистваш ефект, щом излиза нещо #Crazy

# 5
Може ли да споделите колко често си правите масажи и какви точно- на коя област от тялото?

Възможно ли е подобрение на гръбначния стълб от масажи?

# 6
  • Мнения: 320
Може ли да споделите колко често си правите масажи и какви точно- на коя област от тялото?

Възможно ли е подобрение на гръбначния стълб от масажи?
Аз имам проблеми с гръбначния стълб и най-много от всичко ми е помагала лечебната гимнастика. Лека, ненатоварваща, но всеки ден.
Аз обаче я правя само като ми се обострят болките Embarassed и после не правя, а трябва!
За съжаление точно от масаж се влоших, но мисля, че правилно направен масажа може много да помогне! Само, че как да знаеш къде попадаш.....? newsm78

# 7
  • Мнения: 4 916
Може ли да споделите колко често си правите масажи и какви точно- на коя област от тялото?

Възможно ли е подобрение на гръбначния стълб от масажи?

Аз също имам проблеми с гръба и това лято си направих ударна серия - водни масажи, електроди, лечебна гимнастика (там не бях много редовна  Blush), кални вани. Всичко това беше в Поморие, където има лечебна кал и луга. Докато бях там болките леко се изостриха, което било нормално, но ме уверика, че след края на процедурите ще ме отпусне. Така и стана  Hug вече втори месец не ме е болял гърба. Направо ми се струва невероятно  Hug

# 8
Argun, а знаеш ли причината за болките в гърба, аз най-вероятно имам някакво леко изкривяване.
Казаха ми, че е добре да направя ударна серия масажи на гърба, а после поддържащи 1 път/ седмично, и разбира се много тренировки Пилатес.

# 9
  • Мнения: 4 916
Argun, а знаеш ли причината за болките в гърба, аз най-вероятно имам някакво леко изкривяване.
Казаха ми, че е добре да направя ударна серия масажи на гърба, а после поддържащи 1 път/ седмично, и разбира се много тренировки Пилатес.

При мен болките в гърба са от непрекъснатото стоене пред компютъра (т.е. принудителна стойка) + слаби коремни мускули. Сега ходя сравнително редовно на фитнес и се надявам да променя поне слабите мускули на корема.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 060
Да се включа и аз в групата на любителките на масажите. Много обичам. Направих си една програма антицелулитни+тангентор+маски с водорасли и така се привързах, че сега не мога да спра. В спортуването не съм така редовна, но в комбинация с него, масажите са чудесен начин за поддържане на тонуса и за добро здраве. Сега ходя по веднъж всяка седмица и се чувствам чудесно. Въпреки, че съм доста натоварена в работата, успявам да намеря време и да съм редовна.  Peace

# 11
  • Мнения: 320
titon, аз съм с изкривяване. Кифосколиоза, не се вижда явно, освен че изгърбвам доста. Ходих също и на някакви процедури с ток и магнити също и много ми помогна. Казаха ми че трябва да позаякне мускулатурата около изкривяването, защото гръбнака не държи добре там и тежестта пада неравномерно и натоварва някой места повече.

# 12
  • Мнения: 4 916
...Направих си една програма антицелулитни+тангентор+маски с водорасли и така се привързах, че сега не мога да спра. ...

И аз така се бях привързъла към тангентора  Heart Eyes жалко, че нямам наблизо.

Общи условия

Активация на акаунт