баница със спанак???

  • 25 605
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
момичета, кажете как правите баничка със спанак. Вчера взех спаначе, направих една супа, която днес смятам да изхвърля, защото не я харесахме Cry Но ми се иска все пак да папкам спаначе заради бебчо и се сетих, че и двамата с мъжа ми сме яли с удоволствие баница със спанак. Търсих назад в рецептите и намерих една, но не ми беше много ясна, не беше написана като за начинаещи Embarassed

# 1
  • Мнения: 750
Давам ти набързо 2 рецепти - една моя и една, която знам, но не съм пробвала още:

ЗЕЛЕНА БАНИЦА
1 пакет (500г) фини точени кори „Белла-Фамилия” (не бутер тесто!)
1/2 ч.ч. разтопено масло, 1 кофичка кисело мляко с 1 ч.л. сода бикарбонат

Плънка: 3 яйца, 3 с.л. олио, 1 1/2 ч.ч. натрошено сирене (или 400 г извара), 1/2 кг спанак (лапад, коприва) – кипнат във вряща подсолена вода, добре отцеден и ситно нарязан.
 
В намазана с масло тавичка се разстилат (леко набръчкани) една върху друга корите, като всяка поотделно се намазва първо със затопленото олио, а след това с киселото мляко със сода. През всеки 2 кори се наръсва и по малко от плънката. Последната кора се надупчва с вилица и се намазва само с разтопено масло. Слага се в студена фурна. 10 минути се пече на максимум, 20-30 минути – на средна температура и последните 5-10 минути на най-слабо. След изваждане се напръсква с вода и се покрива се с кърпа.


БАНИЦА СЪС СПАНАК (моята рецепта)

1 пакет фини точени кори БЕЛА
200 гр. масло
4 яйца
300 гр. сирене
500 гр. спанак

Спанакът се задушава в половината масло с малко водичка (1 кафена чашка) до омекване.
Яйцата се разбъркват с натрошеното сирене и към сместа се добавя спанакът.

Отделно се разтапя останалото масло.

Редиш в тавичка така:
кора, намазваш с разтопено масло, втора кора, плънка и навиваш на руло. После пак така, докато ти свършат суровините.

Отгоре намазваш с малко разтопено масло и печеш, докато придобие хубав розово кафяв цвят.

Изваждаш, напръскваш със студена водица и завиваш с покривка, за да се задуши ида поомекне.

# 2
  • Мнения: 1 269
Аз правя баница със спанак така:
1 кг спанак здушавам във малко подсолена вода .Отцеждам го и добавям 1 връзка ситно нарязан зелен кромид,4 яйца,300гр сирене,1 чч кисело мляко.
 В намазана с мазнина тава  слагам 2 кори ,малко от плънката ,поръсвам със малко олио,пак 2 кори -плънка- мазнина и така докато се упетребят продуктите.Общото количество олио нетрябва да е повече от кафяна чаша.Разрязвам баницата на малки парчета ,поръсвам с масло и пека в предварително загрята фурна на 180 гр.Понякога заливам с малко газирана вода или лимонада най-отгоре преди пекането.

# 3
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Спанакопитес:
 1 пакет кори(400г), 1 пакет замразен спанак (400-500г), 4 стръка пресен лук, копър(4-5 стръка), 250г.сирене, 100г. кашкавал, 2 яйца, 100г. масло, сол, 5 стръка магданоз.

Спанакът се размразява, отцежда и се смесва с копъра и магданоза, яйце, сиренето, кашкавала и лук. Корите се разделят на по 2 листа, мажат се с масло, слага се плънка, режат се на 3 по дължина и се завиват на триъгълници.
 Пекат се 10 минути на 200 гадуса.

# 4
о, благодаря, момичета. и аз ще ги пробвам.

# 5
  • Мнения: 373
Аз слагам и праз. А последния път като подправка сложих джоджен а вместо солчица- вегета. Замених и сиренето с Рикотта, ама това си е чиста извара. Стана невероятна! Не че имам такава рецепта, ами ей така отворих хладилника , мислих, мислих, премислях и преди да съм хванала синузит почнах да хвърлям в тигана каквото се сетя.

Общи условия

Активация на акаунт