.::ВАЖНО! за АНТИ-Д ваксината!ВАЖНО::.

  • 2 426
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 667
Да ви попитам: носят се някакви легенди, че такива ваксини се провадат в Онкологичната болница в Дианабат. Някои купувал ли си е от там през последните да речем 5 г. Защото аз току що се връщам оттам и препращаха ме на три места, като отговорите бяха следните:
- не се произвежда;
- имаме, но е с изтекъл срок;
- ще имаме в края на годината.
това са отговорите на три различни лелки, докторки или к'вито са там шамандури.
За 160 лв. знам откъде може да се купи AntiD. Някой знае ли как може да се снабдя с такава ваксина на достъпна цена.
Въобще всякакви коментари ще са ми от полза.
П.П. Тази ваксина се бие до 72 часа след раждането, ако майката е с отрицателна кръвна група.

# 1
  • Мнения: 1 107
Българската ваксина е спряна от производство, а от тази година ваксината на Bayer, която струва 150-160 лева не се покрива от здравната каса и трябва да си я купим ако резус факторът на бебето е положителен. На мен ми казаха да не я купувам преди да се направят кръвни изследвания на бебето, защото то може да се окаже също с отрицателен и тогава няма смисъл да се бие инжекция. Иначе се продавала в аптеките до всяка АГ болница.
Всичко това ми го каза моята лекарка, едва ли има по-осведомени от лекарите, затова не съм проверявала никъде за БГ лекарството.
Ако искаш пусни търсачка във форума за "гамаглобулин" или "отрицателна гръвна група" и би трябвало да изскочат много писания по темата /макар че ситуацията от миналата година вече не е същата/.

# 2
  • Мнения: 128
az rodih v sv. sofia i ot tam te mi biha vaksinata ne sum si a kupuvala nito pla6tala, tia e bezplatna.
tam kudeto 6te razda6 gi pitaj dali da si a kupuva6 ili ne.

# 3
  • Мнения: 216
До миналата година /до известно време/ наистина я слагаха безплатно. Сестра ми ражда също в Св.София и не е давала и стотинка, но от тази година нещата са по-различни -  тъй като болницата е на самоиздръжка и тази ваксина не е задължителна /в смисъл, че това е по преценка на родилката дали има желание да ражда втори път или не/ и няма опасност нито за бебето, нито за майката /разбира се при първо раждане/. Така ми обясниха от Св.София, тъй като и аз съм се насочила да раждам там и съм с отрицателен резус фактор.
А българската наистина е спряна от производство  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз чух че се продава само в Онкологията и препоръката беше да не се купува предварително, защото ако и бебето е с отрицателен резус фактор няма нужда да се слага. Кажи на някоя баба или приятелка да се подготви да ти я купи и да ти я донесе в болницата ако се наложи. Нямя смисл да я купуваш предварително, все пак е към 150 лв.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
В момента по "Искрено и лично" обясняват, че анти-д се поема от ЗД, в случай че ваксината се е изчерпала болницата е длъжна да ви изпише рецепта и вие да закупите лекарството с фактура (попитайте на чие име трябва да е тя че аз не разбрах), като след Нова година при попълване на наличностите болницата е длъжна да ви възстанови парите!!!!!!!!!! Споменаха и че често ваксината я има, а лекарите спекулират с нас и ясно трябва да им покажем, че ще си потърсим парите след като сме заплатили ампулата, да поискаме обяснение как точно да оформим изрядно документите за да няма пречки. Момичета не бързайте да я купувате предварително (тя се бие до 72 часа така че имате достатъчно време ако се наложи да се закупи)!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
За какво е тази ваксина?

# 7
  • Мнения: 558
Цитат на: GAL_Bs
За какво е тази ваксина?


Gal, ваксината е при отрицателен резус фактор на майката и несъвместимост с детето, бие се след раждането. Споко, не е за малки бебенца:)

Общи условия

Активация на акаунт