Нужен ли е задграничен паспорт за 17 год. дете?

  • 2 178
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Това ми е въпроса - необходим ли е задграничен паспорт или може само с лична карта. Става въпрос за пътуване до Гърция.
Благодаря предварително Hug

# 1
  • Мнения: 2 839
Щом има ЛК, паспорт не му трябва за Гърция.
Ако ще пътува извън ЕС обаче, тогава вече с паспорт.

# 2
  • Мнения: 491
Не съм сигурна, но мисля че до навършване на пълнолетие трябва паспорт и съгласие от двамата родители. За по-сигурно питай в Полицията в паспортен отдел, за да няма изненади на границата.

# 3
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Нужен е паспорт и декларация от родителите за всички лица до 18г. които излизат от РБ, проверете в ГКПП или в МВР най - добре.

# 4
  • Мнения: 952
Нужен е паспорт и декларация от родителите за всички лица до 18г. които излизат от РБ, проверете в ГКПП или в МВР най - добре.
точно така Peace

# 5
  • Мнения: 934
Само да вметна, че ако майката е с различна фамилия от децата /независимо дали има брак или не/, на границата нашите митничари изискват Акт за раждане на детето или правят комп. проверка. Гърците не изискват.

# 6
  • Мнения: 2 839
Леле, как съм подвела жената  Confused

# 7
  • На остров
  • Мнения: 13 498
На мен, не са ми искали акт за раждане на детето, предполагам защото в декларацията са изписани имената ми и е видно, че са различни..винаги си нося копие от акта за раждане и копие от решението за развод, освен оригинал и копия на декларацията за пътуване, гръцките власти не искат такива документи защото не става въпрос за техен гражданин Simple Smile.

# 8
  • Мнения: 391
А тази декларация каква е, изисква ли се ако детето пътува и с двамата родители? Ние направихме паспорт на детето, но се чудя дали и нещо друго ще е необходимо newsm78

# 9
  • Мнения: 2 839
Само да вметна, че ако майката е с различна фамилия от децата /независимо дали има брак или не/, на границата нашите митничари изискват Акт за раждане на детето или правят комп. проверка. Гърците не изискват.
На Турската граница не са ни искали нищо, нито нашите, нито техните. С различни фамилии сме, имаме брак.
Предполагам, че ги проверяват в системата си, иначе това с фамилиите е малко ала-бала. Сещам се как преди 4-5 години на една екскурзия до Италия, бяхме голяма тумба, единия татко беше сам с дъщеря си, на границите минаваше заедно с друга жена от компанията, защото по случайност тя носи същата фамилия. Уж, че са семейство  Laughing Баха забравили и не носеха пълномощно.  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 111
А тази декларация каква е, изисква ли се ако детето пътува и с двамата родители? Ние направихме паспорт на детето, но се чудя дали и нещо друго ще е необходимо newsm78

На нас не са ни искали декларация. Имаме брак и еднакви фамилии, акта за раждане също не са искали, но го носихме. И на двете граници само погледнаха паспортите.

# 11
  • Мнения: 391
Мерси Лилянчо  bouquet

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Българо-гръцката граница при Петрич-Промахон е егати свободния режим.
Не съм очаквала...
И не знам, дали е за добро или лошо това...
Но лица под 18г. са с особен статут, тъй че се подгответе добре предварително, да няма изненади.
Късмет  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 934
Само да вметна, че ако майката е с различна фамилия от децата /независимо дали има брак или не/, на границата нашите митничари изискват Акт за раждане на детето или правят комп. проверка. Гърците не изискват.
На Турската граница не са ни искали нищо, нито нашите, нито техните. С различни фамилии сме, имаме брак.
Предполагам, че ги проверяват в системата си, иначе това с фамилиите е малко ала-бала. Сещам се как преди 4-5 години на една екскурзия до Италия, бяхме голяма тумба, единия татко беше сам с дъщеря си, на границите минаваше заедно с друга жена от компанията, защото по случайност тя носи същата фамилия. Уж, че са семейство  Laughing Баха забравили и не носеха пълномощно.  Laughing

Позволих си да споделя личен опит. При 6-7 влизания само това лято, всеки път ми искаха Акт за раждане на децата. Имаме брак, но съм с различна фамилия.
Тъй като аз нарочно не нося актовете, всеки път ми правеха проверка.
Иначе си права за това - единия път бяхме със зълвата и помислиха, че тя е майката. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт