анемия по време на бременност

  • 658
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 197
здравейте мами имам нисък хемоглобин 86 пия феро фолгамма искам да знам дали някоя от вас е имала подобен проблем и как се справи с него освен ниския хемоглобин трябва да ви кажа че от както съм забременяла не съм качила и един килограм а вече съм в 23 та седмица храня се редовно и разнообразно и не знам на какво се дължи това  Rolling Eyes бебенцето расте нормално но аз се притеснявам много защото имам два спонтанни аборта  newsm45 в 6 та седмица и тази бременност я карам на тръни за всяко нещо се притеснявам  Cry и изпадам впаника  но дано да бъде всичко наред

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Аз също имах анемия,пих 1м. Матерна центрум и се оправих.За килограмите аз лично започнах да качвам чак в края на 5-я месец,основно в 6-я,така че не се притеснявай,гледай да си спокойна и всичко ще е наред!

# 2
  • Мнения: 728
В 5мес.хемогл.ми беше като твоя,пия феро фолгама 3х2,но ефектът   беше   нулев.Затова започнах да пия сок от ЦВЕКЛО по 30-40гр.на ден(има ужасен вкус),естествено продължавам и с феро фолгамата и така си вдигнах хемогл.до 109.Помага много месо,сварено яйце поне 10дена за закуска,10дена по 8-10сурови лешника,също така и сурови орехови ядки,сок от арония.

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Моят хемоглобин се движеше около 100.Пиех малтофер и наблягах на месото.Червеното цвекло също е полезно в този случай.Обаче каквото и да правех,хемоглобинът не се вдигна до раждането.Това обаче не попречи да си имам абсолютно здраво,3.850 бебе,на което стойностите на хемоглобина са съвсем в норма.

# 5
  • София
  • Мнения: 408
Аз бих те посъветвала освен лекарството да си правиш отвара от коприва(продават в аптеките) и да я пиеш вместо вода,колкото пъти се сетиш.Това е абсолютно безвредно за бебето Simple Smile
А за килограмите- щом бебето се развива добре не се притеснявай.Има време,изведнъж ще почнеш да качваш килограми Simple Smile
Желая ти успех Hug

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз също имах анемия,пих 1м. Матерна центрум и се оправих.За килограмите аз лично започнах да качвам чак в края на 5-я месец,основно в 6-я,така че не се притеснявай,гледай да си спокойна и всичко ще е наред!
и при мен беше същото полож. само където пих 2 м феро фолгамма

# 7
  • Мнения: 3 356
Аз също бях със желязодефицитна анемия.Пиех Малтофер  Фол през цялата бременност и около два месеца след това,докато се възстановя.За килограмите не мога да ти кажа нищо,аз качих 26 кг.

# 8
  • Мнения: 9 973
то май всяка 4-5 майка е с анемия,че и бебето май. newsm78

# 9
  • Мнения: 197
благодаря на всички ви за успокоението днес ходих при доки и тя каза че е момиченце много съм щастлива благодаря ви още веднъж Laughing Grinning Laughing

# 10
  • Мнения: 983
И аз пиех малтофер фол. Хемоглобина ми беше 108 и лекарката ми казваше, че е на границата, но нямало място за притеснения.

# 11
  • Мнения: 28
Аз съм 24г.с. Моя хемоглобин беше 110,  2 месеца пих Феро-фулгама и хемоглобина ми беше 94!
Тогава ми назначиха изследвания на желязо и не знам какво още. Оказа се, че желязото ми е в норма и ме пратиха на хематолог, там док каза, че не е Таласемия, и ми изписа фолиева киселина /нея я пиех до четвъртия месец някъде/, та сега я започнах пак, но в по-голямо количество.
Така че би трябвало гинеколога ти да ти каже какво да правиш. А качването на килограми е индивидуално, не се тревожи важното е че бебка е добре!

# 12
  • Мнения: 3 356
... и ме пратиха на хематолог...

За анемия би трябвало да е задължително.Осен това фолиевата киселина никой не е казал,че се пие до 4 месец.Пих я през цялата бременност  и няколко месеца след това.

Общи условия

Активация на акаунт