Не иска да яде

  • 508
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Мами от вчера бебока нещо само се мръщи.Докато хапва и проплаква и така се мъчим по сумати време докато накрая заспи и след 2 часа пак става.Преди малко се събуди и беше гладен,защото търсеше.Предложих му да яде и в момента,в който му я сложих се нахвърли като много гладен и в следващия момент започна да плаче и я пусна.И това се повтори няколко пъти.Всичко му изтича и не я сика.Само плаче,а аз знамч е е гладен.Незнам какво да правя вече.Моля за помощ.

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Може да е рано, но все пак прочети в Библиотеката на Кърмаческия форум за Кърмаческа стачка.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0

# 2
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
А дали не са колики и болки в коремчето  newsm78
виж и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=09da48fed51d9f5d21c5 … mp;topic=232052.0
май имате сходен проблем

# 3
  • Мнения: 842
Да няма млечница  и от това да го боли при сукане. Според мен най-добре е да го види педиатър. 

# 4
  • Мнения: 284
И аз гледах за млечница,но няма нищо.Белее му езичето,но след като се нахрани,а знам че е нормално след хранен още да е бял.А и това го прави от 1-2 дни.А езичето все е било така.

# 5
  • Мнения: 8 242
Да не е много силна струята? Тони така се давеше, особено от едната гърда (много голям дебит докарваше  Crazy)

# 6
  • Мнения: 1 924
Мисля,че става въпрос за т.нар."колики"-бебенцето ти преживява мъчителен период!
Прочети тази статия,много е хубава:
http://xedra.wordpress.com/2007/07/05/%d0%94%d0%b0-%d0%b8%d0%b7% … %8f%d1%82-%d1%82/
Пробвай да го слагаш на гърда,когато е в полусънено състояние-тогава бебетата засукват по-спокойно.
А ето какво правех аз,понеже имахме подобен период-когато се дръпваше от гърдата с плач,започвах да го люлея,да го разхождам с кенгуруто или слинга...щом се поуспокоеше,пак го слагах да посуче.Той отново засукваше жадно,но за кратко...повтаряхме люшкането и разнасянето и така...на час по капка Mr. GreenНакрая малкият заспиваше изтощен,а аз лягах до него на спалнята и отново му подавах да суче-и този път успявахме да "вържем 5-10 мин.
Голяма борба беше,но периодът премина и много се радвам,че не се поддадох на натиска от някои околни да дохранвам.
Истината е,че именно в този момент бебчо има най-силна нужда от близост с мама,така че го гушкай при всяка възможност!

# 7
  • Мнения: 284
Да ви кажа,че вече хапва,но като минат 10-15 мин и пак започва да плаче и почти е невъзможно отново да му се даде,а и се опитва да заспива и след малко го прави и так си спи.Дали се е нахранил и затова вече плаче?Защото знам,че отначалото кърмата е водниста,след това и трябва отново време за да потече същинската.Да не е точно това време и да го мързи вече да дърпа.Защото преди си заспиваше на гърдата,но не с плач.А сега заплаква и като го сложа да легне иска бибата и след 5 мин заспива.

# 8
  • Мнения: 2 829
За да прецениш дали хапва достатъчно следи за тези признаци:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
Според мен просто си намерила удобен начин да го успокоиш. Ако все пак се боиш, че може да не яде достатъчно опитай да му предлагаш да суче всеки път като се размърда след като е заспал, както и на събуждане.
По колко пъти на ден суче без проблем? Нощем буди ли са за хапване? Суче ли добре като е сънен?

# 9
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Дори не искам да се сещам за този период  Cry
 Това са си чисти колики  Sad Валко беше така около 10 дена и беше много тежко... докато яде и се къса от рев  Sad...
 Стачката беше след 1-вия месец и вече я отминахме ама и тогава беше нещо подобно... само лигавеше цицата с език и клатеше глава и започваше да реве зверски... ама вече отмина...
 Мисля, че са колоки но ти не се отказвай... давай му на поискване защото при коликите не се хранят както трябва и може да ти реве по- всяко време  Peace

# 10
болят го ушите - о вакума при засукване тъпанчето се опъва и пуска - пробвай капки Отипакс и след ден ще си покаже .Те не са вредни.

# 11
  • Мнения: X
Мами от вчера бебока нещо само се мръщи.Докато хапва и проплаква и така се мъчим по сумати време докато накрая заспи и след 2 часа пак става.Преди малко се събуди и беше гладен,защото търсеше.Предложих му да яде и в момента,в който му я сложих се нахвърли като много гладен и в следващия момент започна да плаче и я пусна.И това се повтори няколко пъти.Всичко му изтича и не я сика.Само плаче,а аз знамч е е гладен.Незнам какво да правя вече.Моля за помощ.

Ох, същата ситуация беше при мен, когато започнаха коликите. Обаче аз като не знам, че са колики и си мисля, че започваме да се отбиваме. Рев по всяко време - преди ядене, по време на ядене, след ядене. Не ще това дете да яде, търси, обаче върти глава, бута, опъва...
Като се успокоих и видях, че са колики /къркоренето и пръцкането няма как да ги объркаш/ започнах да я слагам полузаспала или направо спяща. Също спрях да я дърпам към гърдата или да й я бутам в устата /голяма грешка/, а просто й бутвах бузката и тя се обръща инстинктивно в посоката и захапва. Е, това не стана от първи път. Като не се наяждаше, давах пак при следващото събуждане, без да чакам да отвори очи, да промърка или зареве. Видя ли я, че започва да се пробужда веднага на гърдата. Това продължи около седмица, докато свикне да захапва. Сега при колики по време на хранене, или държи здраво и дъвче, докато се изпръцка, или пуска, върти се, пръцка и пак давам. Нервно е храненето понякога, но не е защото не иска да я яде или няма, просто коликите я мъчат здраво. Слагала съм на гърдата и през 15 минути и често я оставям дори, когато е спряла да яде, за да се успокоява.

# 12
  • Мнения: 114
Дори не искам да се сещам за този период  Cry
 Това са си чисти колики  Sad Валко беше така около 10 дена и беше много тежко... докато яде и се къса от рев  Sad...
 Стачката беше след 1-вия месец и вече я отминахме ама и тогава беше нещо подобно... само лигавеше цицата с език и клатеше глава и започваше да реве зверски... ама вече отмина...
 Мисля, че са колоки но ти не се отказвай... давай му на поискване защото при коликите не се хранят както трябва и може да ти реве по- всяко време  Peace

и според мен са коликите!
успех с търпението

Общи условия

Активация на акаунт