Гипсокартон на тавана в домашни условия?

  • 4 487
  • 16
  •   1
Отговори
Много бих искала да разчупя еднообразните стандарти апартаменти? Виждала съм такива само по заведенията и съм чувала, че не е препоръчително за домашни условия. Вярно ли е? И ако някой знае някой сайт със снимки на такива тавани или преградни стени да даде линк.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 570
Ами аз не знам къде има в нета, ама моя мъж каза, че щял да слага вкъщи. Което за мен е отживелица, но не мога да се преборя с него - строителя.

# 2
  • Мнения: 4 668
Защо да не е препоръчително в домашни условия ? Това няма никакъв смисъл ! Просто си трябва добър майстор на гипскартон , защото си се слага конструкция , оттам вече ти си казваш - каква форма , скрито осветление и т.н.
Ето ти една снимка от нашият мезонет - зелената част на емпорето е облечена и изградена с гипскартон и има вградени лунички -



Сайт не знам , но мога да ти наснимам нишите в спалнята ни , както и една преградна стена до кухнята и още куп неща от гипскартон в нас  Laughing

Имам страхотни майстори на гипскартон  Peace

# 3
  • Мнения: 1 470
    Ние се занимаваме точно с такива неща,и не е вярно че не са препоръчителни,до толкова до колкото позволява височината на апартамента,избраната форма...А от друга страна едно се води изолация,второ за шумоизолация, вътре можеш да скриеш различни неща като въздуховоди,климатични и др.тръби,ел.инсталации-всякякви кабели,озвучителни колони и др.А какви невероятни форми може да му се придадът,и различни светлинни ефекти,и в комбинация с др.материали стават приказни неща...Преградни стенички,различни нишички,скрити осветления и пр.Не мога да ви пусна снимки,защото не знам точно как,но наистина стават интересни неща!!!Успех с ремонта у вас!!!

# 4
  • Мнения: 386
аз смятам да слагам и се бях разровила в интернет по въпроса и намерих доста материали, че гипскартонът не е опасен за здравето. ще правим и изолация, а за нея се слага минерална вата та тя ми е по-голям проблем  newsm78

# 5
  • Мнения: 1 470
След поставянето на минералната вата,се слага картонът,и ти нямаш допир до нея,защо да ти е проблем?!Тя е най добрата изолация,защото е от естествен материал,и не пречи на къщата или апартаментът да дишат свободно,не трови,не алергизира,не създава наелектризирване като при изкуственните материи,не гори лесно...Въобще няма от какво да се притесняваш!!!Успех!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 11 657
Сега виждам темата.В новото ни жилище хола е "разнообразен и разчупен" имено с гипскартон.За първи път чувам,че не е препоръчително за домашни условия.
Макар да не живеем все още там ден през ден го гледам и вече явно съм свикнала и на моменти и аз се замислям дали не е отживелица.Обаче ,когато дойдат външни хора-обикновено от някоя фирма за нещо си по апартамента се впечатляват от хола,а аз се чудя какво толкова му се впечатляват.

# 7
  • Мнения: 1 470
Как може красивото да е отживелица?!Всичко се строи от гипс картон...Повечето нови сгради и учреждения,от вътре всичко е от гипс картон...Арените,Моловете,Хипермаркетите...Става перфектно право,или перфектно криво,според желанията и майстора Wink!!!

# 8
  • Мнения: 13 171
Днес ходих на "Стройко" и видях окачен таван. Добре изглежда, като огледален е, но каква е тази изкуствена материя? Има ли някой нещо подобно?

# 9
  • Мнения: 1 107
Може би си видяла така наречения "опънат" таван, май Barrisol беше името(ако не греша). Цената ми се доста висока, но ако на някой му харесва

# 10
  • Мнения: 1 107
Това ли е било?

# 11
  • Мнения: 13 171
Да, вярно, че опънат се казваше Embarassed

# 12
  • Мнения: 1 305
С гипсокартон можеш да направиш чудесни неща, и то не само на тавана! Така че въобще не се чуди ами действай!  Grinning

# 13
  • Мнения: 42
С гипсокартон можеш да направиш чудесни неща, и то не само на тавана! Така че въобще не се чуди ами действай!  Grinning
Така е, наистина! Simple Smile

# 14
Много ви благодаря за отговорите. Значи няма от какво да се притеснявам. Ще ви покажа снимки когато свършим с ремонта. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт