Как избрахте професията си?

  • 3 933
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Или как тя избра вас?

Разкажете, моля, какво работите, как се случи че избрахте точно това, съзнателно ли беше или случайност?

 PeaceИ как гледа семейството на вашата професия?

# 1
  • Мнения: 4 651
Случайно, звучеше ми различно и не познавах никой, който да работи точно това.
И да са имали нещо против (семейството) съм го пропуснала край ушите си.

# 2
  • Мнения: 4 668
Случайно влязох в този бизнес , преди 11 години .
Хареса ми и ми е приятно да работя за себе си !
Завършила съм кинезетерапия , но никога не съм искала да се занимавам с това ...  Confused Сегашната си работа харесвам много  Hug
Как гледа семейството ми ? - Мъжът ми харесва работата ми  Peace Майка ми ... тя няма избор , работим заедно , така че общо взето всичко е ОК !

# 3
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Аз се бях насочила към математиката 100%. Резервен вариант ми бяха биология или химия. Но майка ми беше решила друго, и буквално ме набута в Икономически техникум. Имало бъдеще там, каза тя. Е, оказа се, че някои неща там ми се удаваха, така че след втори курс вече знаех, че висшето ми ще е в УНСС или в Свищов  Wink

# 4
За съжаление сегашната ми работа ме избра мен. Вече 5 години я работя и все се чудя кога ще махна и ще захвана с това,което съм завършила. Но в Б-я все още нещата стоят така-работиш там където има повече пари и връзки. Sad

# 5
  • Мнения: 25
Професията ми я избра майка ми. Въпреки това аз си я харесвам.  А що се отнася до съпруга- той само мърмори ,че заплатата ми била ниска.

# 6
  • Мнения: 566
Стана случайно.
Докато чаках да почна работа  по специалността, която съм завършила си намерих съвсем различна работа.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 995
Сама я избирах.
Чудех се между програмиране и архитектура (математика + рисуване).
Записах се в техникум по архитектура, но след няколко лекции за видове цименти и на к'ва температура съхне варта ми се изпари ентусиазма Simple Smile.
Остана програмирането   Grinning

# 8
  • Мнения: 1 006
Благодаря на всички за отговорите!

Ако обаче не работите това, за което сте учили, може ли да споделите какво точно правите, помага ли ви образованието по някакъв (дори минимален) начин?

Например:
Аз лично имам две висши образования - в крайна сметка работя нещо, за което ползвам знания и умения и от двете, а считам, че имам нужда и от още едно - съвсем по специалността......

Кажете за вас?

# 9
  • Мнения: 950
Професията (инженер -технолог ,завършила съм в Пловдив  ВИХВП) сама си я избрах, друг е въпроса че не работя точно това , а за висшето образование мисля че дори да не използваш конкретни знания в това което работиш , то ти дава един по различен мироглед , по-разчупен ,  с други думи  по-широко скроени , по-отворени хора към знания, промени, новости .
Така чувствам нещата аз.

# 10
  • Мнения: 84
Сама си я избрах и съм много доволна.   Много съм благодарна на брат си и сестра ми, които ме подкрепяха през цялото ми следване Laughing
Та с програмиране се занимавам и аз за сега.  Wink

# 11
Аз работя в сферата на медиите, това ми е по специалност от средното образование. Сега съм студентка Финанси, втори курс съм още.

# 12
  • Мнения: 1 640
Не я избрах аз,на 18 г.умът ми бе зает с това как по-често да съм на дискотека , а не с определяне на професионалното ми бъдеще,затова майка ми настоятелно ме тласна към кандидатстване в университет.Работила съм 10 години по специалността си .Сега съм на кръстопът-не знам какво ще правя занапред,но искам определено да има промяна

# 13
Средното ми образование е икономист-счетоводител,а висшето е право,в сегашната съм работа и двете ми помагат,защото е свързана с много счетоводни и правни документи,но за съжаление е много различна от правото-това с което искам да се занимавам.

# 14
  • Мнения: 274
Тя ме избра. Завършила съм Социални дейности. Като си търсех работа стигнах до момента - ще работя каквото и да е! Така попаднах на фирма, която реши, че може да експериментира с абсолютен лаик в тяхната област. Станах Продавач резервни части (за автомобили в дилърство). Имах съвсем бегла представа от автомобилите, с практиката се научих и сега продължавам да работя същото. Харесва ми! Замисляла съм се да запиша ДВГ, но нямам смелост, заради многото математика. Иначе две години и мебели продавах, така че в краен случай пак при тях ще се върна.

Общи условия

Активация на акаунт