въпрос за започването на разходките на февруарско беб4е?

  • 1 337
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 363
Моето бебе живот и здраве ще се ражда зимата.ще е секцио и ще имам около седмица престой в болницата.Много ми се иска оше на другия ден след изписването с татткото да запалим колата и да отидим в някой парк за около 20 мин.според мен нее опасно??има ли майки с подобни виждания за ранната  разходка

# 1
  • Мнения: 284
Толкова рано и в такова време че и за 20 мин....аз лично не бих го изкарала!

# 2
  • Мнения: 865
Много зависи какво ще е времето.Представи си някой кучешки студ от -15С.Плановете пропадат нали?Аз съм за постепенно изваждане на бебето първо на терасата за около 5мин. няколко дена и чак тогава по-дълга разходка.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 588
Наистина зависи от времето, а и не виждам за къде толкова бързаш. Изчакай десетина дена и тогава, ако времето позволява.
Леко раждане! Hug

# 4
  • Мнения: 220
При мека зима , каквато беше миналата , мойта щерка я изведох на 10-12 дни (не си спомням точно)

# 5
  • Мнения: 617
Ех мила гледай сега какви мисли ти човъркат. Ми чакай да дойде зимата, да се появи бебока пък ако времето позволява излезте и се разходете. Е все пак ще е зима и едва ли е много разумно от родилното та хайде на разходка.
Желая ти леко раждане, живо здраво бебче  и прекрасно топло време.  Hug

# 6
  • Мнения: 9 973
мила,аз като бях на твоите седмици мислех съвсем други работи.Роди си здраво и голямо бебче,пък другото после ще го мислиш!


ПП:Аз родих 2.250 кг.и захвана студ-как да го изведеш?....
А и дано се възтановиш бързо,че може и да не ти е до разходки първите дни-кърмиш,цедиш,гости,телефонни разговори,болки,умора,недоспалост.....
но айде да не те плаша Mr. Green

# 7
  • Мнения: X
мила пожелавам ти здраво бебе и леко раждане и всичко да бъде наред.но мисля,че е рано да правиш планове за февруари.всичко зависи от времето и от други неща.и мисля,че не е хубаво човек да прави такива далечни планове.успех.мисли за по важни неща.

# 8
  • Мнения: 1 217
Ама ти нистина се разбърза много.
Първо роди,всичко да мине ок и после мисли тези неща.
Калоян е роден на 13 февруари.Беше много топло за този месец.
Изведох го чак в началото на март,а се роди здраво и  едро бебе 4200 кг.
А като родиш ,първите дни едвали ще ти е до излизане докато влезеш в ритъм.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Мила се роди на 4.02.Въпреки,че миналата зима беше много мека,аз изчаках 2 седмици,преди да я изведа.Бебето търпи огромна промяна от живота в утробата(37 градуса),към външния свят.Представи си колко време му трябва да се адаптира!Освен това в болниците обикновено е много топло и тази седмица,която ще прекарате там аз не бих броила за истинска адаптация.Живот и здраве,като се родите живи и здрави и ви изпишат,остави бебчо да се нагоди към външния свят поне 10 дни и извеждай само ако температурата е над 12 градуса и няма вятър!

# 10
  • Мнения: 983
Изкарахме ги на 10ия ден за 5мин, после за 10 и така. Родени са ноември, но времето беше хубаво. Най-важното е да не духа вятър, да няма мъгла и да не вали.

# 11
  • Мнения: 5 026
Синът ми е роден февруари.След 2 седмици го изведох на терасата, а на Първа пролет ни беше първата разходка.

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Shockedзнаеш ли колко има до февруари

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Като се разрових забелязах, че си пускала подобна тема вече http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=212465.msg4649243#msg4649243

# 14
  • Мнения: 566
ако има грипна епидемия тогава??? от мн рано мислиш по тези въпроси

Общи условия

Активация на акаунт