Само от мен ли не става нищо?

  • 3 721
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 036
Темата която искам да започна е тази,че не само физическото насилие се смята за насилие,но и моралното унижение не е за пренебрегване.
От моя съпруг не мога да се оплача.Но по време на ремонт е просто невъзможен.Дава определения и прави изказвания които трудно "се преглъщат".
От този род са "По колко пъти да повтарям?!", "Глуха ли си?"Добре ли си психически"и още от този род.
Чашата преля когато след 4-5 месеца не пушене от моя страна, сега си палвам една две цигари с кафето.След този стрес с ремонта(знам че това звучи като оправдание)не е възможно да не луднеш.
И реакцията на милата ми половинка беше, че за сетен път се уверява, че от мен нищо не става.
Питам се само от мен ли нищо не става, има ли такива като мен или много се "втелясвам"?

# 1
  • Мнения: 4 978
много се втелясваш, мила  Wink

нищо необичайно не ти се е случило.
няма ремонт дето да не е изпилил нервите на всички участници.
пък и това с цигарите ми е до болка познато, само дето аз дори още не съм опитала да ги спра.
горе главата.

# 2
  • Мнения: 3 036
Е да де но ако аз взема да давам определения ," отиде коня у ряката"ще се хванем гуша за гуша

# 3
  • Мнения: 2 070
Значи все пак се оплакваш.Понякога си крием главите в пясъка/като щтраусите/,щото ни е по удобно.Само че това удобство е илюзия и направо не ни се вярва като го прозрем.

# 4
  • Мнения: 950
Питам се само от мен ли нищо не става, има ли такива като мен или много се "втелясвам"?
Мислиш ли че мнението на съпруга ти е миродавно ?
Едва ли му вярваш ?!
Има мъже които реагират по този начин когато са натоварени , най-вероятно това е неговия начин да излезе от стресова ситуация (ти си го познаваш , явно ремонта го е провокирал ), защото днес да правиш ремонт без стрес и нерви е немислимо .
Така че не се "втелясвай "!

# 5
  • Мнения: 950
А за цигарите аз вече 2-пъти ги спирам и в момента пак пуша ,лошото е че не мога с малко , но това е живота .

# 6
  • Мнения: 175
Според мен си по-чувствителна натура и [i]дребните[/i] за някои хора изречения те нараняват много. Говорила ли си с половинката си за това, ако не си е време да го направиш, защото той явно не осъзнава как се чувстваш.
Аз по същия начин като теб съм много ранима и думи от този род много ме обиждат.Мъжа ми също като твоя много не си мери приказките и досещаш се какъв е ефекта.Един ден му дадох да разбере, че  начинът, по който ме кара да се чувствам като е нервен  е недопустим и тази няма да я бъде.Засега има ефект, работата е след дъжд качулка, но по добре късно, отколкото никога.Ако мъжът ти държи на семейството си ще започне да мисли преди да говори.
Пожелавам ти успех.

# 7
  • Мнения: 3 036
А въпроса ми към теб(FEN) е докато не пушеше стискаше ли зъби или де кого видиш му крещиш?

# 8
  • Мнения: 950
А въпроса ми към теб(FEN) е докато не пушеше стискаше ли зъби или де кого видиш му крещиш?
Само дъвчех дъвка , нищо друго. Laughing
Да не забравя , сега правя и двете и дъвча и пуша  Wink

# 9
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Знам как се чувстваш.
И аз съм преживяла това и съм била в стрес ,от който трудно съм излизала, треперила съм и направо какви ли не мисли са ми минавали през главата. Не си мисли че от теб нищо не става само и не се влияй от нервните изблици на съпруга ти, а му обясни спокойно че няма нужда от нервни изблици и че работата може да се свърши и без излишни подмятания от негова страна  Hug

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Деси, защо питаш сама себе си "Само от мен ли не става нищо?"
Защо кротко и спокойно не ми обясниш на твоя съпруг, че подобни въпроси и определения са обидни, така че, ако може да се въздържа от тях.

Ти нямаш проблем.
Той има проблем.
Този проблем не е голям.
И лесно би могъл да се реши с усилие от негова страна.
Ти ще му помогнеш, като го напътиш, да не го прави повече.
Успех и спокойно!

# 11
  • Мнения: 3 036
Грушенка,
Нямам нищо напротив да му обясня, но все пак 21 години брачен живот не са малко.А тепърва не става просто все по грубо става.Като премине известно време все едно нищо не е станало.Думата извинявай липсва в речника.Самата му майка(която е разкошен човек)му е казвала че е отвратителен.Но на нея като й се озъби лесно й минава. А на мен не! #2gunfire

# 12
  • Мнения: 552
Само дъвчех дъвка , нищо друго. Laughing
Да не забравя , сега правя и двете и дъвча и пуша  Wink
Само не го прави едновременно  ooooh! било доста опасно, съм чела...  Tired

# 13
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Брей, дълъг брачен живот е.
Ама и това ти да си обидената и наранената и тази, която мълчи и преглъща, не може да е решението.
Не мислиш ли?

# 14
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Неща от сорта на "ти нормална ли си", "да не си глуха" и "добре ли си психически" направо ме влудяват. На момента казвам, че такива реплики не толерирам. Както аз не ги употребявам по негов адрес, така и той няма да ги употребява за мен. Иначе  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт