? към кърмачки на по-големи бебета

  • 1 116
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 379
Аз продължавам упорито да се изцеждам всеки ден в работата по веднъж. До преди 10-тина дни изцеждах около 180-220 мл на ден (за 1-то цедене), междувременно Гого изяждаше доста по-малко за деня докато ме няма (някъде към 120 мл).

Миналата седмица обаче бях болна и си бях в къщи, съответно Гого си сучеше и не съм се цедяла. От понеделник се върнах на работа и вече трети ден не мога да изцедя повече от 90-100 мл.

Първият ден си помислих, че е от стрес, а и може да има връзка с това, че пих антибиотик (Клацид, може да се пие от кърмачки). Сега обаче вече взех да се притеснявам...

Притеснила съм се, че може да ми спре кърмата (боже, след толкова практика и съвети към другите, и аз я докарах до този въпрос  Sad ).

Дайте ми мнение момичета, моля ви!

# 1
  • Мнения: 6 243
SZA, моето мнение е, че ако държиш да изцеждаш повече от тези 90 - 100 г., ако една седмица се цедиш по два пъти вместо по веднъж, ще ти се увеличи кърмата, и пак ще докараш на старите нива Wink Въпросът е струва ли си. Аз пък от две седмици се мъча да махна дневното цедене, защото щерката нощем суче поне по два пъти, след работа - до лягане - три пъти твърдо и сутрин преди работа - още веднъж, та ги докарвам и на брой кърменията, и на 85% кърма от общото количество приемана храна. А тя е на 11 месеца, скоро става на година и не е нужно да пие толкова много мляко. Не си ли обмисляла варианта да спреш с дневното изцеждане, ако през другото време сучете достатъчно. (достатъчно за възрастта му - и той е почти на година). Със сигурност ще ти е по-удобно, като знам какъв шаш е в обедната почивка да свършиш сто неща + цедене!
Инак процедурата я знаеш - чай+чай+лецетин+помпа три пъти дневно Grinning

# 2
  • Мнения: 3 379
Мерси, хапке... Ами всъщност това ми беше основният въпрос/притеснение - дали е време вече да спра да се цедя през деня, съответно той да спре да пие кърма през деня? Точно защото наближава годинката... А и да, за мен ще е по-удобно да спра с това цедене, защото наистина ми е доста натоварено.

Сега яде така:
през нощта спи при мен и цока по 1-2 пъти поне
7-8 ч. кърмене
9 ч. каша
11.30-12.00 изцедена кърма около 40-50 мл
14.00 изцедена кърма около 50-60 мл + пюре зеленчуково или местно
16.30-17.00 плодово пюре или кърма с бисквити
18.30 кърмене
20.00 кърмене

Ако отпадне изцедента кърма, с какво да я заменя?

# 3
  • Мнения: 2 529
Миличка, прости, че точно аз (отбих го Емо междувременно), давам мнение по темата ти, но понеже питаш с каво да замениш кърменето в 11.30 - 12 ч ми идва следната идея: малко повече каша в 9 ч и изместване на обяда към 13 ч.
А иначе ако имаш възможност да се изцеждаш в работата, защо да спираш? Кърмата ще се върне сигурно, ако я изцеждаш по-начесто, но ти си знаеш Grinning

# 4
  • Мнения: 3 379
Мерси kiki27, защо пък да не си даваш мнението, ти какво - като не кърмиш, нямаш мнение все едно Simple Smile

Ами имам възможност да се изцеждам, но не повече от веднъж на ден - не защото няма къде, ами просто имам работа и това би й попречило. Не мисля да спирам с изцеждането, просто се чудех дали е нормално...

# 5
  • Мнения: 7 106
Ако приемаш мнения и от неработещи кърмачки  Wink  ето и моето.
Поради факта, че вече ставате на годинка, пък и без това цедене на обяд на Гого му се събират 4-5 кърмения за денонощие, съвсем спокойно можеш да оставиш помпата вече да почива. Ти геройски издържа толкова месеци, сега вече е време за почивка Grinning .Гоги пак ще си пие достатъчно млекце направо от "извора". А млякото в 11,30 можеш да замениш с някой плод или пл.пюре, ако държиш да запазиш този режим или да издърпаш напред обяда както ти е предложила kiki27.
Бъди сигурна, че няма да ти спре така лесно кърмата.Според мен количеството, което си изцедила след болничния е по-малко, защото се е регулирало според това, което е сукал Гого. Има и друг момент - била си болна, може би с температура, нормално е при тази ситуация да има известна промяна в количеството на кърмата.

# 6
  • Мнения: 3 379
Shali, мерси за отговора. Офф: ще махна това работещи от темата, май търся изобщо съвет от майки, които кърмят по-големи бебета Simple Smile

Мисля си нещо такова и аз, но ме притеснява дали е достатъчно млякото за деня на Гого - аз не му правя пюретата с адаптирано мляко, може би трябва да започна? Вие как правите?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Аз не съм в категорията на кърмещите толкова големи бебета, а и вече кърмя по веднъж на ден. Мисля, че може през деня да дават на детето адаптирано мляко, подходящо за възрастта му. Ти ще прецениш дали евентуално да се слага в друга храна или да се пие, но на тази възраст можеш да обмислиш този вариант според мен.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Почакай и включване от Ива - тя също има голям опит. Амииии, знам, че  тежи и е супер досадно, но аз може би бих се цедила още известно време, поне до 13-14 месеца... Но пък всеки си преценява най-добре. Лесно ми е на мен с мамуната у дома Simple Smile като иска - си казва Wink

# 9
  • Мнения: 1 194
Здравей, моята буба отказа да суче през деня преди около два месеца.Беше ми кахър, ама вече свикнах да се кърмим сутрин , вечер и през нощта. Надявам се че и е достатъчно млякото, започнах да и давам сирене "La vache qui rit" ili българско обезсолено, от време на време и малко кисели млекца от адаптирано мляко, които продават тук. Мисълта ми е, че кърмата ми е регулира (за около месец) и стои на едно постоянно ниво от месец и половина вече и ни е достатъчно. Мен също ме беше страх да не вземе да спре.
Моето мнение е като на кики27, бях намислила да ти го пиша преди да го прочета Grinning : можете да минете на по-малък брой хранения с обяд към 13 часа.
Може да звучи егоистично, но ми по-добре на този "режим"- деня ми е свободен от кърмене и по-лесно го понасям... Sunglasses

# 10
  • usa
  • Мнения: 2 113
според мен преди организмът ти се е бил нагодил на това едно цедене в офиса и тогава е пускал млякото, така да се каже  Simple Smile . сега не че млякото е намаляло, а за седмицата когато детето си е сукало неколкократно, този механизъм се е променил и един вид кърмата се е разпределила между няколкото кърмения. дали може да се възстанови предишното положение, не знам, предполагам, че може, не виждам причина да не може. продължавай да цедиш и ще разбереш Simple Smile. успех!

# 11
  • Мнения: 7 106
Цитат на: SZA
Shali, мерси за отговора. Офф: ще махна това работещи от темата, май търся изобщо съвет от майки, които кърмят по-големи бебета Simple Smile

Мисля си нещо такова и аз, но ме притеснява дали е достатъчно млякото за деня на Гого - аз не му правя пюретата с адаптирано мляко, може би трябва да започна? Вие как правите?


Предложението ми произтича от факта, че до колкото си спомням ти по това време някъде щеше да включиш сиренето. Ако си го направила вече или ще го правиш скоро, мисля че спокойно може да компенсира цеденето, а ти да оползотвориш обедната си почивка за нещо друго Grinning .Но пък ако имаш време и желание не пречи да продължиш да се цедиш.Това естествено ти ще си решиш.
Колкото до ад. мляко мисля че е излишно тепърва да купуваш.
Само за сравнение ще ти кажа, че ние имаме 3-4 дневни и 1-2 нощни кърмения (но някой път не се буди изобщо), като броят им варира всеки ден според предпочитанията на госпожицата Wink .

# 12
  • Мнения: 3 379
Цитат на: boo
Почакай и включване от Ива - тя също има голям опит. Амииии, знам, че  тежи и е супер досадно, но аз може би бих се цедила още известно време, поне до 13-14 месеца... Но пък всеки си преценява най-добре. Лесно ми е на мен с мамуната у дома Simple Smile като иска - си казва Wink


Аз мислех да й пиша ЛС дори... Ами аз не съм се отказала от цеденето - не че ми тежи чак толкова, е, естествено ако не е нужно да го правя, ще ми е по-лесно, но след толкова месеци още 1-2-3 не са от значение. По-скоро ме притесни, че количеството на изцедената кърма изведнъж намаля двойно... Като се замисля, правилно е предположението, че тези 10-тина дни в къщи са помчогнали да ми се регулира кърмата спрямо това Гого колко суче (а то е горе-долу двойно по-малко)...

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
SZA, да ти кажа как аз лично бих постъпила. Бих се изцеждала още поне 1-2 месеца. Но това бих го направила аз. Ти прецени според възможностите и чувствата си. Не бих увеличавала броя на изцежданията с цел да увелича кърмата - колкото толкова. И аз мисля, че промяната е заради "режима", на който сте карали докато си била вкъщи. Ако решиш да спреш да се изцеждаш, кърмата ще ти се регулира съответно и не би трябвало да се притесняваш. Препоръките за мляко на дете след годинката е около 500мл, ако не се лъжа, така че ще се вместите.
Поздрави Grinning

# 14
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Shali
Цитат на: SZA
Shali, мерси за отговора. Офф: ще махна това работещи от темата, май търся изобщо съвет от майки, които кърмят по-големи бебета Simple Smile

Мисля си нещо такова и аз, но ме притеснява дали е достатъчно млякото за деня на Гого - аз не му правя пюретата с адаптирано мляко, може би трябва да започна? Вие как правите?


Предложението ми произтича от факта, че до колкото си спомням ти по това време някъде щеше да включиш сиренето. Ако си го направила вече или ще го правиш скоро, мисля че спокойно може да компенсира цеденето, а ти да оползотвориш обедната си почивка за нещо друго Grinning .Но пък ако имаш време и желание не пречи да продължиш да се цедиш.Това естествено ти ще си решиш.
Колкото до ад. мляко мисля че е излишно тепърва да купуваш.
Само за сравнение ще ти кажа, че ние имаме 3-4 дневни и 1-2 нощни кърмения (но някой път не се буди изобщо), като броят им варира всеки ден според предпочитанията на госпожицата Wink .


Ами аз вече му включих сирене, но овче. Преди около 10-тина дни започнах и досега е ял 2-3 пъти. Може би мога да увелича постепенно приема на сиренце... Засега го слагам в зел пюре (особено в картофите със спанак много му хареса). Предполагам, че след 1-2 месеца ще мога да започна и с кисело мляко по малко...

Общи условия

Активация на акаунт