За следобедния сън

  • 2 425
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 190
Да попитам кога децата ви спряха да спят следобеден сън и трябва ли да ги насърчаваме да спят, след като те не искат newsm78

# 1
  • Мнения: 3 367
..дъщеря ни малко след 3; не я карам да спи,седи си в стаята м-у 2 и 4 и си прави каквото иска,освен тичане,скачане от леглото и тормозене на брат си (в съседна стая)...същото е при жената която ги гледа,имат т.н 'спкойно време",гледа книжки,реди кукли по леглото,завива/отвива,нарежда и пр..
в стаите им няма ТВ и пособия за рисуване/пластелин

# 2
  • Мнения: 1 877
Ами то насила хубост не става!По-добре не го насилвай  детето,но сега ,като гледам възрастта,и Боян мина през този период,но аз гледах да поспива,че инак му се разваля режима и вечер е много кисел...И въпреки ,че вече е на 4,все още спи следобед

# 3
  • Мнения: 186
Не насилвам децата си.Големият не искаше и това е!Дори и в детската градина не е спял,а е лежал.А малката си поспива.Ако не спи е много крива.Всяко дете е различно.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Моите и двамата продължават да спят следобед. Малката понякога дерибейства из стаята вместо да спи, но брат и си ляга с удоволствие и си търси следобедния сън. Спят по 1.30- 2 часа. Ако са много уморени от игра, даже и 3 часа понякога.

# 5
  • Мнения: 7 821
Малкия още спи, големия вече почти не, но аз настоявам да си полегне за половин час.

# 6
  • Мнения: 3 622
Синът ми до 6 години и половина спеше следобеден сън /по 2 - 3 часа/ и то без да става насила

# 7
  • Мнения: 2 567
Моята откакто стана на 4 спря да спи следобед. Не ми е ставала кисела и затова не съм настоявала да спи. Това време го използвахме много пълноценно. Точно тогава започнах да я уча да чете  Simple Smile
Племенницата ми обаче, която е на 4 и половина, ако не спи следобед към 7 часа става ужасно раздразнителна. Направо да не си около нея.
Явно сама трябва да си прецениш, според детенцето си.

# 8
  • Мнения: 436
Моят още спи следобед (почти на 5 год. е). В градината спи, даже понякога се сърди, че другите си говорели и го събудили...
В събота и неделя се случва да пропусне следобедния сън, но после да не си около него - става страшно кисел, нервен, сърдит.

# 9
  • Мнения: 4 841
Моят още спи следобед (почти на 5 год. е). В градината спи, даже понякога се сърди, че другите си говорели и го събудили...
В събота и неделя се случва да пропусне следобедния сън, но после да не си около него - става страшно кисел, нервен, сърдит.

Същата работа, поради която причина гледам да не пропускаме дори и в почивните дни - до сега се е случвало всичко на всичко 3-4 пъти... Честно казано, не знам как бих реагирала, ако сам ми откаже да спи, но сигурно не бих го насилвала.

# 10
  • Мнения: 1 416
Не настоявам - а и с нейния характер, не можеш да я накараш да прави нещо против волята си.
Понякога си ляга следобед, друг път не мигва. В градината няма никакви проблеми - спи всеки ден, без да протестира.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Спят и двамата - на 3 и половина и на 5 и половина.
Държа на следобедният сън, както и на режима като цяло. Самите деца са по-спокойни и уравновесени, когато са на режим. Това се отнася и за храненето.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина не винаги спи следобяд. Когато е станала след 8 ч. сутринта не спи. В детската градина казват, че спи, но заспива много трудно.
Не я насилвам и не виждам как можеш да накараш накого да си легне да спи, при положение, че не му се спи. А това да караш едно дете да лежи, без да спи, не го разбирам и не го практикувам. Изключвам детската, там е разбираемо.

# 13
  • Мнения: 14 133
Все още спи между 1,5-2часа.

# 14
  • Мнения: 491
Моят син спря да спи следобед на 4 год. Ако излъжех все пак да легне, спеше по 3-4 часа и вечер до 12 не можеше да заспи и беше много нервен. За сметка на това, като не "дремваше" следобед си лягаше към 9.30-10.00.

Общи условия

Активация на акаунт