Нещо си без яйца и мляко

  • 1 194
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 731
Момичета ,готви ми се и това е ама пусто безпаричие се чудя вече какво да измисля ?Нямам нито мляко,нито яйца ,а децата искат сладко ...
Имам обаче ябълки,орехи,конфитюр,брашно,захар,ванилия,канела.Друго не се сещам .Май трудна задачка е.Ще ви разбера ако не се сетите.И все пак да питам .

# 1
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Печени ябълки на фурна с канела.  Hug
Хем е вкусно, хем полезно.

# 2
  • Мнения: 10 983
Сещам се за една торта без печене, но за нея ще ти трябват и 2 пакета обикновени бисквити.
Или направи палачинки.

# 3
  • Мнения: 407
Аз мога да ти предложа нещо такова:





Не е мое творение, но изглежда интересно.
Измиваш, обелваш и почистваш няколко ябълки.Нарязваш на колелца(както е показано на картинките).Можеш да карамелизираш малко захар и да потопиш кръгчетата от едната страна в карамелената смес, след което да оваляш в орехи(или други ядки).
Ако е гъст конфитюрът ти, можеш да пробваш да намажеш колелцата с него и да поръсиш ядки отгоре. Въпрос на въображение.
Не е нищо особено, но ми се струва оригинално като идея.
С посочените продукти можеш да забъркаш и палачинки. Вкъщи ги правим с вода вместо с мляко, защото така ни харесват повече. Стават по-пухкави.

# 4
  • Мнения: 465
Виж в постните десерти ,а може да приготвиш  и пай с ябълки или ябълков кекс,постен кекс с конфитюра -той е най лесен -слагаш сода в конфитюра /надига се и почва да се пени/ брашно ,олио ,орехи и топла вода за гъсто кексово тесто и печеш на умерена фурна  Peace

# 5
  • Мнения: 1 401
Предлагам ти един лесен и евтин сладкиш, а за съставките си- и много вкусен:

Размесват се:
1 малко бурканче конфитюр /сладко/, 1 ч.чаша захар, 1 ч.чаша хладка вода, 2/3 ч.чаша олио, 1 ч.л. канела, 1 ч.л. хлябна сода/или 1 пакетче бакпулвер/, 1/2-1 ч.чаша счукани орехи, 2 ч.чаши брашно/не много пълни/. Сместа се изсипва в намазана с олио и поръсена с брашно тавичка и се пече в предварително загрята умерена фурна. Отгоре може да се поръси с пудра захар. Понякога съм слагала към сместа и около 2/3 ч.чаша настъргани ябълки.

Става учудващо вкусно! Peace

# 6
  • Мнения: 1 731
Момичета ,невероятни сте просто .Истински вълшебници. Hug Hug Hug
Само да питам нещо за карамелизираните ябълки като се овалят в карамела на дъното на тавичката дето ще се пекат слага се масло или някаква мазнина? newsm78

# 7
  • Мнения: 407
Ами доколкото виждам на картинката, не са печени.Консумират се направо, като върху карамела се наръсват орехите.
Не съм ги пробвала.

# 8
  • Мнения: 22 867
Ето рецепти за лесни, евтини и вкусни неща:

БАНАНОВ СЛАДКИШ Ето тук!
1 ч.ч.брашно
1 ч.ч.захар
1 ч.ч.грис
3/4 ч.ч.олио
1 кофичка кисело мляко
1 ч.л.сода
2 банана-за отгоре
Всичко се смесва.Отгоре слагаме кръгчета от банани.Печем в намазнена и набрашнена тава.

 Може да сложиш каквито имаш плодове, децата го харесват, пробван е!

ТЪРНОВСКАТА ЦАРИЦА

400 г сладко от сини сливи
2 ч. л. сода
4 ч. ч. брашно
400 мл хладка вода
1 ч. чаша захар
4 с. л. какао
1 ч. л. канела
1 ванилия
200 мл олио
200 гр орехи
Смесват се продуктите по описания ред, сместа престоява 20 мин. и тогава се пече.

СФУФ /ЛИВАНСКИЙ МАННИК/

1,5 ч.ч грис
0,5 ч.ч брашно
1 бакпулвер /или домашно направен – ½ ч.л сода + ½ ч.л.лимонтозу/
ванилия
1 ч.ч захар
1 ч.ч мляко /прясно или кисело, или кисело, разредено с вода до 1 ч.ч/
0,5 ч. олио
Ако имаш малко куркума – 1ч.л. за цвят, ако не, и без него става

Смесват се сухите съставки и се добавят млякото и олиото. Разбива се с миксер 5-7 мин. Получената маса не трябва да е много гъста.
Форма с диам.22 см се намазва с мазнина и се поръсва с брашно. Тестото се изсипва. По желание в тестото може да се сложат орехи, стафиди. Пече се в загрята умерена фурна . Проверява се дали е опечено със специална метална пръчица или клечка за зъби.
 
ВКУСНИ КИФЛИ /ЗЕЧОВА/  Тук!

1 коф.кис.мляко
3 бр яйца
100гр олио
1к.л.сол
4 к.л.захар
около 1 кг брашно
мая колкото кибрит кутия
Месиш меко тесто,оставяш да втаса и делиш на 3. После всяка третина точиш и делиш на 8 на триъгалници. Слагаш вътре сладко или сирене или кремвирш, с квото ви се ще. После ги навиваш и оставяш отново да втасат и печеш намазани с жълтък .Това е.

МИЛИНКИ / Fancy N / Тук можеш да ги видиш!

400мл топла вода +1 кубче мая+1ч.л.захар+1ч.л.сол+1с.л.олио+брашно се замесва до меко тесто.Оставя се 15мин.да втаса.В тавичка се късат и редят топки, в средата на всяка се слага по 1 парченце сирене. Заливка: В 1/2чаша олио/или маргарин,масло,мас/ се запържват 2 равни с.л. брашно"1ч.л.червен пипер, натрошава се 150 г сирене. Разрежда се с 2-3 с.л.вода и се излива върху милинките. Пече се на умерена фурна. Става много лесно и вкусно.

Рецептите са от нета, но са сполучливи.

# 9
  • Мнения: 2 591
сладкишите с конфитюр стават много сполучливи  Peace дано децата вече да са радостни Peace

# 10
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Искам да споделя една много лесна и евтина рецепта за сладкиш / има 3 яйца/
Плодовете на един компот от кайсии се разбиват с пасатор. Към тях се прибавят последователно:1 ч.л. сода,1 1/2ч. захар, 3 яйца, 3л.сок от компота,                              1/2ч.олио,1с.л.канела, 2ч.брашно. Всичко се обърква и се пече в тава за баница. Изстинал се нарязва на ромбоиди. Наръсва се с пудра захар.

# 11
  • Мнения: 224
Браво Fancy N...Този десерт наистина става много вкусен,а е и евтин.Пробвай го.Аз вече го пробвах.

# 12
  • Мнения: 25
И аз съм привърженик на печените ябълки с карамел.слагаш ги в фурната с захар от горе и стават Hug.Направо умирам за тях,ама диети  сега и...

Общи условия

Активация на акаунт