дайте ми съвет...

  • 852
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте.
Редовна читателка съм на форума, но за първи път пиша.
Имам нужда от съвет и ще се радвам ,ако някой знае как да ми помогне.
Проблемът е следният- в учреждението, където работя така наречената секретарка или домакинка и аз незнам точно каква е, често прекалява с правомощията си. Забавя ни умишлено документи, казвайки че е заета и понякога имаме проблеми с това. Казвам ние, защото не съм само аз. Като под документи имам предвид- бележки за детски, справки за дохода за банки и др.
Знае ли някой какъв е законовия ред да подам оплакване от нея, къде трябва да го направя и под каква форма.
Много ще съм благодарна , ако някой ми помогне.  bouquet

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
 Thinking Съчини някакъв текст- г-жа Едикоя си, че умишлено бави работния процес и създава негативна обстановка на работното място, приведи примери и накарай потърпевшите да се подпишат. После я предайте на шефа...

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Преди да наклепаш жената пред шефа, не може ли просто да я помолиш да действа по-експедитивно? Може да не ви бави нарочно, а наистина да има много работа. Аз пък страхотно се дразня, като започнат да ми звънят клиенти - ама преди 3 дни искахме еди какво си, кога ще стане? Спешно им било...Ми хубаво, ама аз имам още 50-60 като вас, същите и всичките си мислят, че те са най-спешни!!!
Като помоли някой за особено бърза обработка, просто го вадя от купчината и минава още същия ден. Достатъчно е просто да помолиш.

# 3
Belinda, аз първо винаги моля учтиво, пробвам втори път, но като видя че няма резултат и решавам да действам. Аз съм съгласна, че понякога има работа, но не може да я помолиш за нещо, тя да пие кафе и да ти заявява спокойно- сега не мога. При нея  е налице случаят- дай на глупака власт и му гледай сеира. Мисля, че е време обаче цирка да спре  #2gunfire

# 4
  • Мнения: 1 277
Аз съм съгласна, че понякога има работа, но не може да я помолиш за нещо, тя да пие кафе и да ти заявява спокойно- сега не мога.

Тази госпожа да не е протеже на шефа?

# 5
" Нещо такова " като протеже и има нейната подкрепа. Затова искам да знам какъв е законовия ред да подам оплакване, но на по-висока инстанция, защото шефката едва ли ще вземе мерки. Хиляди пъти е получавала устни оплаквания, но резултат никакъв.

# 6
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
" Нещо такова " като протеже и има нейната подкрепа. Затова искам да знам какъв е законовия ред да подам оплакване, но на по-висока инстанция, защото шефката едва ли ще вземе мерки. Хиляди пъти е получавала устни оплаквания, но резултат никакъв.
Щом е така, спасение няма. Най-много ти да станеш виновна

# 7
  • София
  • Мнения: 3 404
Вече са те посъветвали, спретнете го в писмена форма със съответните подписи на колеги, после го депозирайте при следващия началник от йерархията, като не забравяте да оставите и едно копие до пряката ви шефка.
Вярвам, ще има резултат.

Общи условия

Активация на акаунт