Саб Симплекс и Еспумизан

  • 2 544
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Нямам време да ровя из темите, за това искам да попитам, как да съчетая двата вида капки и дали изобщо трябва да ги давам заедно. Педиатърката ни предписа Саб Симплекс на всяко хранене и допълнително по 1/4 Мезим Форте разтворено в малко мляко,3 пъти дневно. Тъй като много ефект не забелязвам от Мезима, реших на своя глава да го сменя с Еспумизан, но видях, че и той се приема с приема на мляко. Сега да спра ли да слагам капки Саб в млякото или да слагам и двата вида??
Благодаря на всички!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 523
Саб Симплекс и Еспумизан - де факто са едно и също - симетикон. Не мисля, че Мезим Форте може да се замени от Еспумизан.

# 2
  • Мнения: 2 755
Мезим форте е храносмиателен ензим. За коликите по-добре давай Саб и или Бебинос. Саба е по-гъст и се дава в по-малко количество от Еспумизан. Съответно аз го предпочитам, пък и излиза по-евтино с него.

# 3
  • Мнения: 27 524
Саб Симплекс и Еспумизан - де факто са едно и също - симетикон.

 Peace Едно и също е. Няма смисъл от смесването им. Нито от Мезим Форте. Факт е, че за коликите лечение няма. Трябва да преминат и да се изтърпят. И от двете страни  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 217
Съгласна съм с Блонди.
Давах на Калоян какво ли не и накрая реших да спра всичко.
Коликите си минаха като по учебник-в края на 3 началото на 4 месец.

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Може и да няма лечение за коликите , но поне облекчаване на симптомите има. Аз давах Еспумизан . Peace

# 6
  • Мнения: 814
Може и да няма лечение за коликите , но поне облекчаване на симптомите има. Аз давах Еспумизан . Peace

Така е Peace. Аз давам на бебка Лефакс

# 7
  • Мнения: 667
Едно и също са, вече са ти отговорили. При моя син коликите продължиха до началото на 5-ия месец и почти непрекъснато съм давала капки -  първо бяхме на Еспумизан, после Саб - по-евтино излиза. Коликите не изчезнаха съвсем, но видимо бебето бе по-добре. Освен това помага и едно кремче за коремче Бейбинос. Много помага и гушкането.
На моя син също му е изписван Мезим Форте от педиатър, но не съм давала, т.к. се говорих с гастроентеролог и ме убеди, че не помага.

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 00:57 от lina d

# 8
  • Мнения: 346
аз също имам тези капки (и двата вида) у дома, но не ми се налага да ги давам, защото спазвам безмлечен режим на хранене - без мляко, сирене, кашкавали т.н., тост без всичко, в което има и най-малко мляко.

Бебчето ми е алергично към  БКМ. Спазвайки такова хранене не сме имали колики и не се налага да давам нищо. Вече сме на 8 месеца Simple Smile

# 9
  • Мнения: 89
Давала съм и двете, но ефект никакъв. Накрая ги спрях, защото не виждах смисъл.

# 10
  • Мнения: 96
Аз давах Еспумизан и съм доволна. Peace Peace Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 967
Аз давах Еспумизан и съм доволна. Peace Peace Peace


Аз също Simple Smile

# 12
  • Мнения: 238
  Аз давам Саб Симплекс, имам и Еспумизан, но от него при нас няма ефект. Освен това капките ги давам с лъжичка преди хранене / кърмене. И на двата вида капки пише, че може да се дават така.

# 13
  • Мнения: 9 973
давах Саб,мислех да взема Еспумизан,но излиза скъпо и взех Бейбинос-най-евтино излиза и е най-евтин.
Доволнасъм и от двете-напъва се,но пък спря да пищи! Peace

# 14
  • Мнения: 337
Давала съм и от двете, но ефект нямаше при нас и накрая ги спрях, защото не виждах смисъл

Общи условия

Активация на акаунт