Качила е само 150 гр.

  • 518
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте, мами!
Аз съм новак, търсих много из нета и тук във форума подобна тема и понеже не намерих - реших да поискам мнение.
Дъщеря ми е на 9 месеца, днес на консултацията педито я претегли и по картона установихме, че през последният месец е качила само 150 грама!!!!
Много се изненадах, защото детето се храни чудесно, късно захранена е и към момента е на 4 хранения, в 8 ч.-210 АМ, в 12 ч.- 180-190 гр. месно или зеленчуково с жълтък (през ден) и около 50-70 грама плодово; 16 ч.- 200-250 гр. каша; 20-21 часа: 210 АМ.
Храни се без пазарлъци, с много добър апетит, пие и сокче между храненията, но е страшно енергична, не се спира през целия ден.
Иначе е "дръпнала с два сантиметра" - 74 е в момента, а килограмите са 8800 кг.
Стори ми се странно, понеже допреди месец и нещо наддаваше бурно, по 800-900 гр. на месец и даже я водеха за шишава.
Та какво мислите вие, дали е добре и как бяха вашите деца на тази възраст.
предварително благодаря за отговорите:))))

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Чудно е придало детето не виждам място за притеснение Peace
Дъщеря ми никога не е придавала по 800-900 грама!

# 2
  • Мнения: 4 292
Спокойно, бебчето просто вече се движи повече.  Peace Изобщо не се притеснявай, сама казваш че се храни добре. Просто калориите вече се изразходват по-бързо.   Wink

# 3
  • Мнения: 469
Съвсем нормално си наддава детето. Peace
Аз бих се тревожила,ако на 9м.ми качва по 800-900гр.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз също мисля, че всичко е наред. В тези месеци е нормално да качва 150-200 гр. на месец, бурният растеж е преминал. Иначе на 9 месеца 74 см. и 8,800 кг. си е просто идеално.  Peace Моят син на 11 месеца е 74 см. 

Съвсем нормално си наддава детето. Peace
Аз бих се тревожила,ако на 9м.ми качва по 800-900гр.
Това е съвсем точно!

# 5
  • Мнения: 1 371
Моята педиатърка казва, че това наддаване е нормално за 8-9 месечни, те са изключително динамични и енергични. Изразходват много калории, опознавайки света около тях.  Wink Не може да очакваме, че ще качват по килограм всеки месец. Нали ще станат дундички.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 088
Чудно е придало детето не виждам място за притеснение Peace
Дъщеря ми никога не е придавала по 800-900 грама!


мда...точно така
за инфо , синът ми на одинка нямаше и 9 кг ...да не казвам че беше една идея под 8 Wink
А на ръст расте ли? Дя е боледувала, да е почнала да лази, да се изправя, да се опитва да ходи? Да спи по-малко? и т.н....то така и така децата по ено време спират да качват по кило на месец, инче затлъстяват;)
Абе изобщо няма защо да го мислиш, щом не седи гладна значи си е ок Wink

# 7
  • Мнения: 27 524
Ехей, стига, де, ако бебето качва всеки месец по кило, кило и половина в продължение на година - две, я сметни какво би станало? Мутант  #Crazy Laughing Разбира се, че спират да качват или качват съвсем по малко след 8-мия месец някъде, по-спокойно.
Лоените буци, в които се превръщат някои бебета, са последната индикация за здраве  Stop
Синът ми от 8-ми месец до почти двегодишен не е качил почти нищо, само че дърпа на височина. Не съм забелязала аз или педито да сме обърнали изобщо внимание на този факт  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 176
Благодарско на всички Ви:)
Абе, първа рожба ми е и всичко е ново за мен.
Около мен няма много бебета на тази възраст и ми е трудно да се ориентирам.
Ще кажете, че е глупаво да се сравняват децата и ....ще сте прави Simple Smile
Ама пусто все се заглеждам какво и как правят другите дечица Simple Smile
Иначе за лазене - лази, или поне се опитва да зази, по-скоро се учи за какво служат пустите крайници. Не е боледувала, или поне не сериозно, защото аз една вирусна инфекция не я броя за голяма болест.
Тя иначе нашата педиатърка е много подробна, ама днес много народ имаше и все мънички бебета и понеже не каза нищо специално......та реших да не я разпитвам. Ама, понеже в книжките, дето имам има таблица за кг/ръст и тя от 6 месеца скача на година, та затова реших да питам майките с повечко опит.
Още веднъж - хиляди благодарности за бързите и точни отговори:)

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Ама, понеже в книжките, дето имам има таблица за кг/ръст и тя от 6 месеца скача на година, та затова реших да питам майките с повечко опит.

Щом нямаш таблица ще ти цитирам тази, по която се ориентирам аз-книгата е "Грижи за малкото дете".


за момичета:
9 месеца-оптимално тегло-7,600-9,600 нг., среден ръст-70,5 см.
10 месеца-оптимално тегло-7,800-10,000нг.-среден ръст-71,7
11 месеца-оптимално тегло-8,000-10,200кг.,-среден ръст-72,7
12 месеца-оптимално тегло-8,200-10,400кг., -среден ръст-73,8
Както виждаш, детето ти наистина е в  границите, написах ти ги до годинка щом ги нямаш по месеци.

# 10
  • Мнения: 1 006
Напълно нормално си надава детето. GrinningМоят син след 7-мия месец започна да качва по 100гр. на месец.

Общи условия

Активация на акаунт