Акане при бебе на изк. хранене. Нормално ли е?

  • 507
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Сина ми е на 3 седмици. От петия ден е на формула, защото поне още седмица се налага да пия лекарства, които са несъвместими с кърменето...

Преди 4 дни забелязахме розовеникаво-златисто кафяви жилки в ина4е жълтите му аки. Доктора се съмнява 4е може да е кръв и детето ми да е лактоза интолерантно. В момента 4акаме резултатите и сменихме формулата (по съвет на доктора) с една вегеталиянска на Нестле. Междувременно консистенцията на аките му се промени от гъста на много рядка гор4ица и жилките по4ти из4езнаха. Проблема е, 4е ина4е кроткото ми дете о4евидно се мъ4и и се присвива (става по4ти на топка) когато стане време за акане (ака по 2-3 пъти на ден, преди акаше по 4-6)...ревем, пищим...размахваме крака и ръце като регулиров4ик...

Някой имал ли е подобен проблем?

Предварително благодаря за мненията...

  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 723
Щом се напъва, тогава почти сигурно е,
че червеничкавите жилки са били от спукано капилярче.

Стискам палци резултатите да са добри! Hug

# 2
  • Мнения: 510
За цвета не мога да коментирам, но е твърде възможно да има силни колики. А и мускулчетата му още не са доразвити - нужни са му по-големи усилия да си свърши работата. За сведение на нашето момче в началото му костваше мноооого напъване, зачервяване и пъшкане. А щом започна да се храни изцяло с АМ разреди акането - 1 път на ден или на два дена.
Дано резулатите от изследването не са тревожни и всичко да е наред.

# 3
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Синът ми е кърмен, но по едно време започна към акото му да има малко слуз и това продължи доста дълго време! Четох какво ли не във форума и много се наплаших- мислех си че има някаква алергия!
Мисълта ми беше, че когато беше на 4 месеца видях 1-2 пъти такиви розови жилки, каквито ти описваш в акото и толкова много се прецепих, че просто не искам да си спомням! Правих му изследвания, но се оказа че нищо му няма и е било от напъванията!
Дано и при вас няма нищо обезпокоително! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт