Захранване след тежко разтройство

  • 687
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,преди месец дъщеря ми която е на 8 месеца беше с тежко разтройство и се наложи да останем в болница за два дена за оводняване .Лекуваха я с амикацин хидрасек  мезин форте и невробекс.Иследванията на акото бяха отрицателни.Храниха я само с лечебна хумана .Оттогава като започна захранване след няколко дена пак се започва изхождане по няколко пъти на ден газове коремчето й къркори и има слуз в акото.Педито каза да минем на фризовом за да изключим лактозата  и на храни без млеко и глутен и плодове .Така вече 5 дни .Уж се беше позатегнала но днес пак ака пет пъти почти след всяко хранене има позиви.Моля Ви да ми отговорите какво да правя и колко време да продължавам с тази храна.Правихме тест за АБКМ отрицателен е .Според лекарката е някаква дисбактериоза след тежкото разтройство но аз вечесъм много притеснена.

# 1
  • Мнения: 5 760
Понякога при тези случаи остава една повишена раздразненост на червата. Добре е да давате предимно ориз, картофи, моркови, оризова каша. Вместо вода давайте чай от шипки. можете да давате солети. Млякото да е за след остра диария- безлактозно на Нестле. Това да продължи около 1 седмица и след това постепенно разширете храненето при стабилни изпражнения.

Общи условия

Активация на акаунт