въпрос

  • 876
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
здравейте д-р Слънчева.Синът ми е на 10 месеца,преди около 2 седмици падна и си удари носа и беше доста подут не всичко се оправи,но след като падна започна да киха постоянно,в последствие започна и да кашля,след което го заведох при педиатърката ни,тя ни изписа коларгол и тендер мисля че така се казваха и флавамед,нещата се бяха пооправили и преди 4 дни вдигна температура 38 заведох го отново,каза че дробовете му са чисти както и всичко останало е наред но трябва да пие АБ,и ни изписа Азатрил,и след като му дадох само веднъж панадол температурата спадна и повече не ми е вдигал,както и всичко останало се оправи но ето че днес пак започна да киха и един два пъти се изкашля.Моля ви за съвет какво да го,правя или дали е нормално това кихане,забрави да спомена че апетита му също намаля.благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Не се притеснявайте за кихането. Ако има секрет слагайте 3 х по 3-4 капки физиологичен р-р в носа и 2-3 пъти по 2 капки вит. С. Не е необходимо да се дават антибиотици  при най- малката инфекция особено вирусна- детето не изработва имунитет и се алергизира. Спокойто може да се изчакат 48 часа макар и с температура.
От антибиотиците апетитът по принцип намалява. не го насилвайте да яде, той постепенно ще се възтанови.

Общи условия

Активация на акаунт