висока кръвна захар

  • 3 610
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

бременна съм в 8 месец и при последното изследване от консултацията се оказа, че кръвната ми захар е висока. Лекарката ми каза, че трябва да намаля захарта, не че ям много сладки неща или захар. Опасна ли е високата кръвна захар за бебето?
Благодаря предварително за информацията!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 744
Колко ти е? Правиха ли ти повторно изследване? А тест с глюкоза?
При мен в началото на бременността имаше повишение - 6.9 беше, повторихме го и показа нормални стойности. Ако не беше - следва теста с глюкоза.
Опасно е, ако развиеш гестационен диабет, но той е временен и мисля освен това, че се раждат по-едри бебета, няма други последствия, но може и да греша.
Успех и дано всичко е наред!
Следете я!  Peace

# 2
  • Мнения: 1 044
Много е опасно и за теб и за бебето, особено ако развиеш гестационен диабет!Направи всички необходими изследвания и най-вече глюкозно натоварване. Жените -диабетички раждат секцио и са под лекарско наблюдение, защото иначе раждането е рисково, особено за бебето. Обиковено и бебето е по-едро от обикновено. Изобщо консултирай се с лекарката и изпълни всички предписания.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 150
В последните седмици бебето наедрява много бързо/ моето с 500 гр на седмица/, освен това като се роди беше 4 дни на системи с глюкоза/аз също/. Родих 20тина дни по-рано и тъй като дробчетата не са съвсем развити беше 2 дни на кислород. При мен също се появи в 8-я месец и до края на бременността бях на инсулин/хапчетата са забранени/. Пробвахме първо с диета, но стойностите на захарта не се повлияваха особено. На кръвната захар влияе не само сладкото, а и всичко тестено/най-вече от бяло брашно/, дори по-сладките плодове, по -тлъстите меса. Абе въобще гадна работа...... Дано да нямаш този проблем Praynig

# 4
  • Мнения: 4
Благодаря за информацията,

за сега лекарката от консултацията каза, че няма страшно, защото нямам захар в урината и другата седмица ще повторим изследването на кръвта още веднъж.

# 5
  • Мнения: 81
И до края може и да нямаш захар в урината!Не е опасно ако се хване на време.Мен ме изследваха в 25 г.с.Почнах с диети и избягвах въглехидратите,повече протеини и салати,но с нарастването на плода панкреаса продължи да не смогва,наложи се да мина на инсулат,който е с бавно действие.И почти всеки месец покачваха дозата.В този случай те искат да родиш на термина и да не преносваш повече от 2 дни,за да не наедрява плода и създава проблеми по време на раждане.След като родих (по естествен път),точно след 3 дена и помен нямаше от гестациония диабет.Детенцето ми е напълно здраво,роди се 3520кг,абсолютно в нормата.
Всички тези досадни изследвания и инсулати са неприятни,но пак се замислях аъ съм здрава,ходя  и съм си във къщи,а има майчици които цяла бременност седят в болницата за задържане на плода.Успех!

# 6
  • Мнения: 3 069
Опасно е разбира се.
Може да се развие гестационен диабет.
На вторите ми кръвни изследвания бях с 7,2 кръвна захар и направо ми назначиха изследване с глюкоза.
Много е важно да се проследява това състояние.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 741
А бихте ли ми казали какви са симптомите?

# 8
  • Мнения: 3 069
Честно да ти кажа, ако не се видя това на кръвната картина, въобще нямаше и да разбера, че стойностите ми са високи.
Нямах никакви симптоми.

# 9
  • Мнения: 27 524
И аз имах, още в 7-ми месец някъде. Не е опасно, когато не се касае за гестационен диабет, а той следва после. При положение, че вземеш веднага мерки, няма опасност. Едиснтвеното, което се получи при мен заради това, беше едро бебе - роди се 3600 в 37-ма г.с., но ако бях носила до термин, щеше да е със сигурност над 4кг.
На мен ми забраниха освен всичко сладко и всичко тестено, също ориз, картофи, тежки меса. Основно изкарах псоледните два месеца на диня  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 177
При мен имаше съмнение за гестационен диабет. Родих голямо бебе 4.120 кг. Притеснявах се напразно.

# 11
  • Мнения: 4 388
и аз бях с гестрационен диабет  10.1 кръвна захар ми съхнеше ми в устата имах дъх на ацетон,ставаше ми лошо и на 4 пъти имах припадъци и чак когато ми се загубиха тоновете на бебето ме взеха на сериозно и ми направиха съответните иследвания.иначе лехаря дето ме наблюдаваше ми казваше '''няма проблем не яж сладко''

Общи условия

Активация на акаунт