В 4-ти месец съм и ме наболява хернията

  • 1 602
  • 7
  •   1
Отговори
Мина доста време от последното ми влизане във форума, но когато прегледах случилото се там разбрах, че темата ми наистина е предизвикала интереса ви.... Искам да благодаря на всички, които отделиха време за мен и проблема ми и си направиха труда да ми пишат...
Вече навлязох в 4ти календарен месец. Всичко е наред!
Пия си дневната доза метадон и се чувстваам съвсем нормално... Що се отнася до бебчо - много е пораснал. Видях го на видозон и смело мога да кажа, че в мен расте истинско малко човече.... Когото го видях, се развълнувах така, както досега в живота си!!!!Приказно изживяване!!! Какво ли ще бъде, когато го гушна за първи път....?!
И така...Всичко това е ОК, но се появи един друг малък проблем...
Като дете бях оперирана от херния, но не съм сигурна до каква степен операцията е била успешна. През годините не съм имала няккакви проблеми, но ето сега, когато коремът ми започва да нараства, от време- на време усещам тежест на същото място. Снощи, докато се къпах ми направи впечатление, че дори леко се подува, така както някога преди операцията. Случвало ли се е на някой от вас? Има специално ластично бельо, което се носи от хора с херния, но дали е удачно да нося нещо подобно като съм бременна? Дали няма да притискам бебето по този начин? Някой знае ли нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 309
Направи консултация с коремен хирург, препоръчвам ти Втора хирургия в Медицинска академия. Аз лично износих и родих с отворена херния, НО тя не беше голяма, родих секцио и ме оперираха година по-късно. Не вземай решения на своя глава за пристягане, съветвай се със специалисти.

# 2
  • Мнения: 872
Не използвай коланите,които са за херния - едно,че ще притискат бебето,друго,че носенето на колан предизвиква сраствания в областта на хернията.Попитай гинеколога си,при който ходиш на консултация дали можеш да носиш специален колан за бременни - тези за поддържане на корема.А гинекологът ти най-вероятно ще те изпрати на консултация с хирург

# 3
  • Мнения: 77
Здрасти, аз съм с операция от ингвинална херния преди 5 години. В началото на бременността ме дърпаше, и докторката ми изписа папаварин. Препоръчително е консултация с хирург, коята аз така и не направих. Тук в провинцията всичко е едно такова неадекватно.
Отгоре на всичко съм с двурога матка, и бебето се е настанали точно в рога, откъм хернията и допълнително ме притиска.
На докторите им вадиш думите с ченгел, независимо на частно или от здравната каса.
Надявам се, като отидеш на лекар да ти обърнат достатъчно внимание и да ти предпишат правилното лечение.

# 4
  • Мнения: 227
Az su6to biah operirana ot hernia kato dete (predi 11 godini) i ne sam imala problemi, samo leko nepriatno use6tane na sa6toto miasto, napomnia6to skomen. Rodih normalno i bez nikakvi problemi. Dori pitah doktorkata mi i tq kaza, 4e e minalo mnogo vreme i vsi4ko e nared. Ne sam zabeliazvala da se e podulo miastoto po vreme na bremennostta. Nadiavam se i pri teb ne6tata da sa nared. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 47
аз не съм имала херния но когато бях бременна в 4 месец също започна да ме боли и се поду много от дясната страна казах на доктора и тои каза че е нормално но ако не мине до 6 месец от самосебе си да се консултирам със специалист.Не се притесняваи ще се оправи ще видиш.моето мина бързо но много болеше.леко бременеене

# 6
  • София
  • Мнения: 665
Не използвай коланите,които са за херния - едно,че ще притискат бебето,друго,че носенето на колан предизвиква сраствания в областта на хернията.Попитай гинеколога си,при който ходиш на консултация дали можеш да носиш специален колан за бременни - тези за поддържане на корема.А гинекологът ти най-вероятно ще те изпрати на консултация с хирург Извинете, но това просто не е вярно. Как може колан за ингвинална херния да притиска бебето? Абсолютно некомпетентно. Носих го до края на бременноста си,по препоръка на хирург . Ако не се носи хернията и ще стане по-голяма,защото коремната стена има да се разтяга още много. Имате ли идея колко е опасно?

# 7
  • София
  • Мнения: 665
Скрих си мнението без да искам в предния цитат, затова ще го повторя. Не е възможно колан за ингвинална херния да притиска бебето. Ако не се ползва не само че няма да спре да те боли,ами и ще се увеличава заради разтягането на коремната стена. Консултацията с хирург е задължителна

Общи условия

Активация на акаунт