Чай за бебе на 9м

  • 897
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Здравейте,
преди малко в аптеката ми казаха да не давам на бебето си чай от обикновенния тип утро,алпинист,горски кът,за6тото бебетата се превъзбуждали от тях и трудно заспивали.
Вие попарата с какъв я правите?и дали наистина анемога да давам чай на филтър.А само лайка, мащерка на филтър   newsm78



# 1
  • Мнения: 4 053
аз попарата я правех с чай от шипка или от тези, който са на Хип  Grinning

# 2
Записвам се да следя темата. И аз щях да пускам днес абсолютно същата.

# 3
  • Мнения: 865
Давала съм чай от липа и шипка.Лайката се води алерген.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз попарата я правя с чай на Бебивита, а понякога и само с вода. От другите видове чай не съм използвала.

# 5
  • Мнения: 317
По принцип я правя с чайчетата на Хип , но от няколко дена  му правя и  от обикновените липа и Бронхопам ,за кашлица.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 371
Правя я с чая на Хип - храносмилателен и детски (редувам ги). Понякога и с някакви пликчета, например шипка.

# 7
  • Мнения: 7 723
Ако в букета от билки, които съдържа филтъра няма черен чай-
тогава няма проблеми. Давала съм И такива чайчета на моите. Wink

# 8
  • Мнения: 1 217
Попарата я правя само с вода.
Незнам какъв е смисъла да се прави попарата с чай. Thinking
Мисля ,че с чиста вода е по-вкусна. Peace

# 9
  • Мнения: 4 053
Незнам какъв е смисъла да се прави попарата с чай. Thinking

за вкус Wink

# 10
  • Мнения: 7 723
Незнам какъв е смисъла да се прави попарата с чай. Thinking

за вкус Wink
...и за цвят Wink Laughing

# 11
  • Мнения: 1 371
Незнам какъв е смисъла да се прави попарата с чай. Thinking

за вкус Wink
...и за цвят Wink Laughing

И защото някой бебета, като моето, не обичат попарата само с вода. Пробвай я някой път с вода - и на мен лично не ми харесва.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Ще споделя моето мнение по темата за чайовете:
1.Лайката се води алерген,затова е добре да не се дава до година,година и нещо под формата на чай(като изключим готовите бебешки)
2.Нямам вяра на билките,които се продават изсушени в пакетчета или стрити във филтър за чай.Тук в България няма контрол в-у чистотата на билките,събират ги какви ли не хора,особено роми,от какви ли не места,най-вече поляни покрай натоварени пътища и съдържат цялата менделеева таблица.Всеки жител на Стара Загора може да разкаже какво се случва в сезона на цъфтеж на липите.Братята роми метат от земята дори и нападалия цвят и го предават заедно с целия пепелак и боклук от улицата.Мислиш ли,че някоя от фирмите преработвателки ги мият после?Всичко,порядъчно стрито,отива в пачетчето чай.
Затова,най-добре е да се дават гранулираните бебешки чайове.Лошото при тях е,че повечето са със захар,но има някои които нямат Peace

# 13
  • Мнения: 389
С шипков чай. Нашата баба ни бере и суши шипки!  Stuck Out Tongue

# 14
  • Мнения: 857
Аз давам чайчетата на хип

Общи условия

Активация на акаунт