Мексикански царевични питки

  • 27 783
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 283
Днес направих мексикански царевични питки във формата за мъфини.Станаха страхотни,затова забърках две дози.Да ви е сладко smile3503
http://i216.photobucket.com/albums/cc120/gaxit/DSC00570.jpg

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Днес направих мексикански царевични питки във формата за мъфини.Станаха страхотни,затова забърках две дози.Да ви е сладко smile3503
http://i216.photobucket.com/albums/cc120/gaxit/DSC00570.jpg

месиканските царевични питки не се ли казват тортиля? скоро им писах рецептата в темата за такос.

но такива, които да стават и за мъфини не познавам newsm78

# 2
  • Мнения: 3 622
pepika добре изглеждат, но дай рецептата

# 3
  • Мнения: 1 226
Хайде де pepika, дай рецептата.

# 4
  • Мнения: 1 226
asyalein какво не им харесваш на питките?Страхотно изглеждат.И тортилята нали е царевична питка все пак.И то мексиканска.

# 5
  • Мнения: 3 036
Моля дайте рецептата.
Настина ли са толкова лютиви колкото пише в  литературата.
Иначе изглеждат страхотно.

# 6
  • Мнения: 1 283
Тези питки се сервират към типичното ядене на мексиканците фасул с кайма.Нали за това им викат Фасулковци.А пък и не само тортилята е типично мексиканско ядене нали.
Та рецептата:
1ч.ч.брашно голяма
1 ч л. сол
3/4 ч.ч. царевично брашно/аз слагам цяла/
2 ч.л. бакпулвер
2 с.л. захар равни
1 яйце
3 с.л.разтопено масло/аз слагам маргарин/
1 ч.ч. мляко прясно
Объркваме сухите продукти  в купа, прибавяме и мокрите продукти предварително разбити млякото,яйцето и маслото.Всичко става много лесно само с лъжица.Предварително съм си намазала формичките със маргарин или масло и изсипвам първо по малко от сместта и после допълвам .Това е точно за 12 мъфини.
Печем в загрята фурна на 200 градуса около 20 мин.
Всеки може да допълва по желание каквото си иска,но това е класическата рецепта Peace

Последна редакция: пн, 22 окт 2007, 23:13 от pepika

# 7
  • Мнения: 3 036
pepika,
дай съвет като нямам формичка как да се справя с подръчни материали?
Преди това   bouquet за рецептата.

# 8
  • Мнения: 1 283
Преди го правих във форма за кекс,но от правоъгълните,можеш също във форми за крем карамел или от малки пастетчета,но трябва да са 12. За това най-добре в продълговата форма,в същата форма за руло Алисия hahaha

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein какво не им харесваш на питките?Страхотно изглеждат.И тортилята нали е царевична питка все пак.И то мексиканска.

къде съм написала, че не ги харесвам?а?

за мен това е мексиканса царевична питка. тортиля се казва



просто написах, че не съм попадала на рецепта за по-дебел вариант.

чудя си се просто.

а и отдавна не се водя само по външния вид Wink

# 10
  • Мнения: 1 226
Ами ето, че има рецепта.И то не изглежда никак зле.Като гледам рецептата сигурно е и вкусна. ;-)pepika направи ги пак и ни покани да опитаме.Откъде си?

# 11
  • Мнения: 1 283
Както по долу писах тези царевични питки се сервират с кафяв фасул с кайма.Това е и менюто тази вечер у нас.Иначе заповядай у нас Стела с удоволствие ще те гостя в Пловдив  bouquet

# 12
  • под тепетата
  • Мнения: 9 173
Млякото кисело или прясно  newsm78

# 13
  • Мнения: 1 906
Млякото кисело или прясно  newsm78

...
1 ч.ч. мляко прясно
...
Peace

# 14
  • Мнения: 4 489
Обожавам царевични питки! Благодаря за рецептата, pepika!   bouquet  А за тортилите пак ли са същите продуктите?

Общи условия

Активация на акаунт