Могали да давам сок и плод от компот?

  • 1 911
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Това ми е питането.
Даже някои от компотите ги правихме без захар.
И тъй като Калоян не пие чиста вода постоянно му слагам сокове
или сега варя ябълка или круша.

# 1
  • Мнения: 1 371
Може, разбира се. Ако е много сладък - разреждай го с вода. Даже доколкото знам май и киселите се правят с компот. Да не би купените сокове да са по-добри!
 Hug

# 2
  • Мнения: 1 217
Защото бях чула ,че трябва да се превари заради някаква болест.
Ботулизъм май беше.
Че тия купените сокове вече ми идват в повече Sick

# 3
  • Мнения: 983
На мен педито ми каза, че не било хубаво. Първо има много захар и второ полезните съставки са изчезнали от варенето.

# 4
  • Мнения: 46 511
Стара вода, затворена в буркан, защо искаш да даваш  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592
Бутолизъм в плодовия компот няма, но не е добре да го даваш. По-добре му вари пресен чай (е, или разтваряй инстантен детски).

# 6
  • Мнения: 27 524
По принцип може. Но е факт, че няма жив бозайник на земята, дето да не пие вода. Даването на подсладени напитки е грешка  Wink

# 7
  • Мнения: 389
Няма какво толкова полезно да доставят на организма сварените плодове! Всеки си решава сам, но от пресния и свеж плод по-добро няма!  Laughing
А що се отнася до това, че детенцето не иска да пие обикновена вода, май вече му е време да свиква и с нея, че само със сокчета, не става! Joy

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Може да даваш.Аз съм давала,въпреки че няма нищо полезно в един компот,само ароматизирана вода и захар.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Лично аз съм давала. Сокът ако е със захар го разреждам много, например на 100мл.вода слагам 20-30мл. от сока. Това го правя когато цял ден не иска вода, макар и рядко да се случва. Плодовете също давам. Но се старая да давам чиста вода и пресни плодове колкото мога повече. Моята препоръка е постепенно да намаляваш количеството на сока и да слагаш все повече и повече вода и може би така детето ще свикне да пие и чиста вода.

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако даваш компот, вари пресен ... т.е. в тенджера
друг вариант е да правиш нектар някакъв ...
най- добър е прясно изцедения сок... и водата

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Сега видях, че малкия е на 8 месеца... незнам дали компота е добър избор ..

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип може. Но е факт, че няма жив бозайник на земята, дето да не пие вода. Даването на подсладени напитки е грешка  Wink
Peace

# 13
  • Мнения: 865
Не виждам нещо полезно да има в компота.Преварена вода,захар и плодове без витамини.Учудвам се ,че не пие вода бебо.Кърмиш ли?Захранен ли е с твърда храна?Предлагай вода ,а не подсладени сокове или чайчета.

# 14
  • Мнения: 1 217
Калоян е на АМ.Захранен е.
Когато му давам вода не иска и може да не пие цял ден.
като му дам подсладена изпива по 300 мл. на ден.

Общи условия

Активация на акаунт