сладкиш с кисело мляко

  • 54 048
  • 5
  •   1
Отговори
баба му правеше стархотен сладкиш с кисело мляко. много бърз и лесен.
1/2 бурканче(кофичка) кисело мляко + 1 ч.л. сода
1 ч.ч. захар
4- 5 с.л. олио
2 ч.ч. брашно
Всичко се разбива по реда. изсипва се в намаслена и набрашнена тавичка и се пече в умерена фурна. може да напускате късове от локум и орехи. става разкошен.
да ви е сладко! eat

# 1
  • Мнения: 163
Ето моя любим сладкиш със кисело мляко. Винаги обира овациите.
4 яйца се разбиват със 1 ч.ч захар на пяна. Добавят се 5 суп. лъжици олио и 1 ч.ч брашно и се разбива . Слага се в студена фурна и се пече около 20-25 минути при 200 градуса.
След като се изпече целия сладкиш се надупчва с клечка за зъби или вилица. След като поизстине се залива с една кофичка кисело мляко подсладена с около 1 ч.ч захар и се оставя една нощ за да попие.

# 2
оооо, ще го пробвам. мерси.

# 3
  • Мнения: 4 358
И аз го правя този сладкиш, наистина си заслужава. Има възможност за различни варианти - с някакво сладко вътре, с напускани отгоре череши или локум става много красив, със заливка от бонбони лакта и масло, леко сиропиран и покрит с кокосови стърготини, ползвала съм го и за блат за торта... с две думи - много вкусен и универсален Grinning

# 4
  • Мнения: 1 655
И аз правя подобен сладкиш като на бабата на mistikistria1, но слагам 3 яйца и малко орехови ядки. Ето ви един друг сладкиш и от мен, също става много бързо пък е и вкусен.

Сладкиш с конфитюр
2 яйца
1/2 ч.ч. захар
1 ч.ч. (непълна) вода
1/2 ч.ч. олио
6-7 с.л. сладко (конфитюр)
1 ч.л. сода бикарбонат
2 1/2 ч.ч. брашно
1-2 ч.ч. накълцани орехи

Разбиват се яйцата със захарта. Добавят се останалите продукти,разбърква се добре и сместта се изсипва в правоъгълна тава на дъното с намазана с олио хартия. Пече се в загрята фурна на 200 градуса. За 15-20 мин е готово. След като изстине може да се поръси с пудра захар захар.

# 5
  • Мнения: 3 251
Моят сладкиш е нещо като млечно-лимонова торта.
4 яйца
1 ч.ч. захар
1ч.ч. брашно
1 бакпулвер
Яйцата се разбиват със захарта ,прибавят се другите съставки и се разбърква добре.сипва се в намаслена и поръсена с брашно форма за торта или тавичка/малка/.Изпича се като блат и изстинал се разделя на 2.
1коф.кисело мляко се разбива с 5 с.л. захар и се прибавя кората на 1 лимон и 5-6 капки лим.сок.Сипва се 1/3 от "крема"върху едната половина на блата,слага се другата 1/2 на блата ,върху която се сипва останалата част от млечно-лимоновата смес обилно навсякъде да покрие и се слага в хладилника за след 2-3 часа да се охлади и да попие.Това е!

Общи условия

Активация на акаунт