Контакт (връзки) в Автомотор Корпорация???

  • 2 474
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 210
Ми това е Simple Smile
За евентуална "отстъпчица" за Ситроен Simple Smile
  bouquet

# 1
  • Мнения: 13
Ама що така с лошото - направо на ситроен? Не, че колите са лоши или хубави, ама след опита, който съм имал с единия от представителите ... то купуването е най-лесно, ама обслужването после? Не мога да помогна или да дам съвет - просто споделям Уеко неприятните си впечатления от един от представителите.
Познавам трима души, които имат ежедневни комуникации с въпросния представител - двама казаха "никога ситроен", а третият - "никога повече".

# 2
  • Мнения: 817
Аз пък съм много доволна от обслужването.То не ,че е имало кой знае какво да и се прави на колата все още Laughing,но за смяна на масло и разни други такива неща я карам в сервиза в Дианабад и там всички са много учтиви Peace
За съжаление нямам познат с връзки там.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 809
И аз съм много доволна като цяло - единствено имам забележки към дамите в лизинга.

А колкото до "връзки" за получаване на отстъпки - аз като цяло съм против това.

# 4
  • Мнения: 13
Е какво значи "против" - ако дилърът ти направи отстъпка 3000лв при покупка ще му кажеш "Не, благодаря!"? Ай сиктирикс, мноо сме отворени!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
е добре, де...
Как може с връзки да има отстъпка, а без тях да няма... Аз пък не  мога това да го проумея.  Rolling Eyes
Цената не е ли една?
Какви връзки и познанства ти трябват, че да ти направят отстъпка?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 865
Всеки търговец разполага с определен марж, в който да формира цените към дилърите (обикновено това зависи от оборота и от разни други фактори, както и от конкретните договорени условия). Та търговецът може да прецени на кой дилър каква отстъпка да даде, а може да даде отстъпка и на някой директен клиент.

Понеже преди десетина дни обикалях вносители на коли и техни представители, забелязах че навсякъде предлагат на краен клиент някаква отстъпка от официално обявената цена на колата. Естествено, оскъпяването при лизинга ти "изяжда" тази отстъпка.

Еми, точно там познати нямам. А използвах познатите си в София Ауто, за да се сдобия с колата, която искам, във възможно най-кратки срокове. В моя случай - за по-малко от седмица.

# 7
  • Мнения: 7 718
Аз понеже работя на подобен принцип, но в друга сфера, получавам комисионни за труда си и понякога правя отстъпки на клиенти, като им връщам част от моята комисионна. Така и аз съм доволна, и клиентът е доволен. Laughing

# 8
  • Мнения: 4 068
Еми, близък приятел на мъж ми/и семеен приятел също/ работи в Автомотор Корпорация, но в Пловдив. Пиши на лични какво точно търсиш и те интересува и аз ще го питам и ако има начин направо ще ти дам телефона му да си комуникирате.

# 9
  • Мнения: 2 978
Ми това е Simple Smile
За евентуална "отстъпчица" за Ситроен Simple Smile
  bouquet

Във всеки град дават различни отстъпки.
Мой познат си взе Тойота, но не от София.

Отстъпката беше доста по- голяма от тук.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 865
И за да сме коректни: всеки дилър може да дава различна отстъпка.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 210
Благодаря на всички Simple Smile
колкото до марката-ясно е, че кола не се купува всеки ден, ясно е, че щом питам вече съм я избрала Peace - идеален избор няма, така, че....(имам Пежо-няма да повторя-заради София Франс Ауто)
А отстъпката...ясно, че е по финансови съображения (то и колата така е избрана Wink)
Мерси на всички, Renci, писах ти на ЛС Simple Smile

# 12
  • Мнения: 13
Вече сте избрали, но изборът ми се струва малко странен при негативните отзиви за Пежо. От няколко години Пежо и Ситроен са почти еднакви коли с над 50% взаимозаменяеми части. И ако необходимата част е по-евтина в ценовата листа на Пежо, то е много вероятно да получиш нея в новия си Ситроен при ремонт в сервиза. Вероятно на цената от листата на Ситроен.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 865
Цитат
От няколко години Пежо и Ситроен са почти еднакви коли с над 50% взаимозаменяеми части.


Предполагам (всъщност, сигурна съм), че Еми има предвид обслужването в София Франс Ауто и не мога да не я подкрепя.
Еми, какъв Ситроен сте избрали?

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако колата се плати кеш, май не те задължават да я сервизираш при съответния вносител.

Общи условия

Активация на акаунт