Пипате ли, където пише (или се подразбира) "Не пипай"?

  • 3 024
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 841
Въпреки, че съм човек, който принципно е ЗА спазването на правилата, пипането е едно от нещата, от което не мога да се лиша. Обичам да докосвам нещата, така ги усещам по-пълно. В музеи, галерии, изложби, магазини (особено за мебели, обзавеждане, сувенири) - пипам, та се късам. Случвало ми се е да ми правят забележка - извинявам се, изчервявам се, и следващия път пак не устоявам на изкушението. Когато за първи път видях "на живо" Ферари, не можах да се сдържа да не го погаля  Blush . Когато отида на гости на непознато място, също ми се случва - да искам да подържа някоя ваза, или някоя вещ в странна форма или от непозната за мене материя...
Също така когато за първи път видях тоалетна с фотоклетка, сигурно пет пъти се мърдах насам-натам, и се забавлявах как тръгва и спира водата...

Темата ми хрумна като резултат от няколко други теми в "Нашите деца", но тук бих искала да поговорим за НАС и НАШИТЕ реакции. Апропо, това, че съм любопитна, прави ли ме невъзпитана?

# 1
  • Мнения: 6 991
Тц, не пипам.
Баща ми ме е оттренирал с викове по магазините Embarassed

# 2
  • Мнения: 4 290
Де да знам, май не пипам. Не съм се замисляла, честно казано.  newsm78

# 3
  • Мнения: 4 665
 Пипам.

# 4
  • Мнения: 1 250
Понякога пипам, понякога не. Зависи колко ми се иска Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 312

. Апропо, това, че съм любопитна, прави ли ме невъзпитана?

Не мисля.Всеки усеща нещата по различен начин.
Аз например не се изкушавам да пипам,но за сметка на това съм любопитна да видя отблизо нещо,да го разгледам детайлно,проявявам интерес към нещата,които са си купили хората/когато са го споделили разбира се/,към подредба и обзавеждане в домовете им...
Винаги когато видя,че някой си умира да ме разведе на обиколка или да ми се похвали с нещо съм там.
Просто съм такава-не завиждам и се радвам за придобивките на хората.
Мъжът ми смята,че било грозно от моя страна-изглеждала съм като боливийско сираче Tired
По същия начин и аз като видях за първи път Ферари спрях да го разгледам,даже глава на стъклото залепих Crazy.
Той седи отстрани и ме чака,а си умира да го пипне.
Ама пусти данък обществено мнение....

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
Понякога пипам, понякога не. Зависи колко ми се иска Simple Smile


 Peace

# 7
# 8
  • Мнения: 3 740
Явно и други са осъзнали колко важно за цялостното възприятие е пипането на предметите. В Природо-научния музей в Оксфорд на повечето експонати пише не "Don't touch", а "Please, touch". Бях поразена.

# 9
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не пипам по музеите. Щом така пише, значи има причина.
Виж, в магазин за дрехи да ми кажат да не пипам, това вече искам да го видя...

# 10
  • Мнения: 27 524
Не, много съм стриктна и изпълнителна  bowuu

# 11
  • Мнения: 223
Не, не пипам.Възпитание.

# 12
  • Мнения: 3 447
Зависи какво. Дрехи пипам. Статуи пипам. Електрически табла - не.

# 13
  • Мнения: 3 423
В магазини за мебели пипам. Ако е легло,
лягам, сядам на столове, изтягам се на диван,
нямам никакви притеснения, защото всичко е
изложено, за да се пробва, преди да се купи.
Така е и с обувките и дрехите.
Там, където е забранено, не пипам.

# 14
  • Мнения: 6 164
Ако изрично виси табела "Не пипай" - не пипам.

Общи условия

Активация на акаунт