Джи пи или частен лекар

  • 1 346
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, аз съм нова във форума и съжалявам ако има такава или подобна тема Blush Чакам бебче в началото на Декември и знам че трябва да имаме предварително избран лекар за бебчо, но не съм наясно дали трябва да бъде GP или може да бъде и частен лекар. От кв. Бъкстон съм и четох в някоя от темите за д-р Ковачев, че е много добър педиатър, но е частен лекар и дали може да бъде и личен лекар на детето ми? Предварително благодаря за мненията ви   bouquet

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 12:34 от Vivi

# 1
  • Мнения: 7 474
Щом е частен ще си плащаш за всеки преглед.
Защо не си избереш някой от 20 поликлиника?
Ние сме при Илиева, добра е  Rolling Eyes стига да записва още.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 174
В някаква степен е и въпрос на финанси.
Добре е да се провери дали частният лекар е регистриран като джи пи, защото когато аз проверявах един такъв доктор, се оказа, че детето ми документално, и всъщност фиктивно ще е заведено при някакъв друг лекар. А на мен това хич не ми хареса! Защото се размива понятието отговорност.
Ако парите не са проблем по-скоро бих записала детето си в добра частна клиника.
Иначе има достатъчно добри педиатри в поликлиниките, които работят със ЗК.

# 3
  • Мнения: 7 831
Ковачев не работи със здравната каса, доколкото знам. Той не може да бъде ЛЛ на детето ти. Можеш да го водиш при него на свободен прием когато е болно, но ще се наложи да си платиш.
Както са ти казали по-горе в 20 поликлиника има достатъчно педиатри. Аз избрах Матеева. Съветвам те независимо с какви финансови възможности сте да си избереш ЛЛ. Така ще са ти безплатни имунизациите, консултациите, бележките за ясла, градина и т.н. А когато се притесняваш за нещо свързано със здравето на детето ти тогава винаги можеш да посетиш и Ковачев или който друг искаш частен лекар.

# 4
  • Мнения: 4 451
Важното според мен е да бъде педиатър.

# 5
  • Мнения: 14 133
Добре е  детето да има личен лекар.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 277
Ние направихме така записахме малката при педиатър по здравна каса ходиме при него само да се мерим и за ваксините а всеки месец или когато е нещо по-сериозно ходим на преглед при частен педиатър (д-р Масларски във Вита)  от които сме страшно доволни и съответно при него си плащаме  Peace

# 7
  • Мнения: 234
Хубаво е детето да има личен лекар и както ти писаха преди мен трябва да е педиатър.Ако ти се наложи да ползваш услуги на специалист ,винаги можеш да отидеш на частно,но и прегледите са по-скъпи.
Можеш да си избереш личен лекар за детето,но записването при него не трябва ли да стане след като се роди бебчето?

...Чакам бебче в началото на Декември и знам че трябва да имаме предварително избран лекар за бебчо...

Как така предварително?  Thinking
Аз записах дъщеря си при личния лекар след като се роди и ни изписаха от родилното. newsm78
Може би трябва наистина да е предварително,за да дойде на посещение като се приберете от родилното.Нашата лична дойде,но ние предварително бяхме се разбрали с нея,че ще я изберем и за бебката.Цялото семейство сме писани при нея,та затова.

# 8
  • Мнения: 42
Много благодаря на всички за изчерпателните мнения  bouquet, ще си търсим педиатър от 20 поликлиника по здравна каса, просто не бях сигурна дали са добри специалисти, не съм ползвала услугите на тази поликлиника Thinking

Общи условия

Активация на акаунт