Съвети от майките ви, които не спазвате

  • 4 864
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Какви съвети са ви давали или ви дават майките ви, свързани с гледането на малкото бебе, които не спазвате, защото не ги смятате за верни?  Simple Smile

При мен бяха сокът след 40-тия ден, жълтъкът, навличането с дрехи, много топлата стая и малко излизане.  Grinning
О, и най-големият - водата. Непрекъснато искаше да го пои с вода, защото бъбреците му не било полезно да филтрират само мляко   Rolling Eyes Общо взето ме слушаше, де, но веднъж го напои с 30мл сок от морков и ябълка на 2 месеца и бях бясна после, така фучах и крещях, че след този случай нямахме проблеми  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 897
Къпането със солена вода,навличането с излишно много дрехи,слагането на захар във водата и попарата.
Единственото,за което сега съжалявам,че не послушах майка си е съвета и да кърмя колкото мога по-дълго време.

# 2
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Аз да се похваля - никой не си позволява да ми дава съвети. Май съм много зла и не смеят  Mr. Green  afwitch

# 3
  • Мнения: 1 044
Майка ми не се е намесвала в отглеждането. Свекърва ми ме тормозеше и то главно със слагането на гърне. Беше решила, че от 6 месечен е редно да го слагам и не приемаше моите доводи изобщо. Даже и гърне купи. Слава богу, преборих се с нея.

# 4
  • Мнения: 953
сокчета от втория месец.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
ООО, СЪВЕТИ КОЛКОТО ИСКАШ, АМА ПОЧТИ НЕ СЛУШАМ НИКОЙ Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 447
Майка ми не ми се бърка. Дава съвет, ако я питам, а ако даде съвет самосиндикално не е от тия, които са от сорта на:

"Защо сега не го насилиш да яде повече, трябва"
"Ама как няма да му даваш вода, трябва"

или

"Ау, ма как сега няма да му сложиш и потник, и жилечица, и терлички?!"



# 7
  • Мнения: 7 474
Да сложа грис в млякото на два месеца  ooooh! Mr. Green

# 8
  • Мнения: 46 488
Достатъчно тактична жена е майка ми  Heart Eyes не е настоявала, само е споменавала  Simple Smile

Но все пак се сещам за слагането на потник, чорапогащник, шапки и шалове, както и обуването на чехли вкъщи, къпане и излизане след това - тотално отсвирени са  Whistling

Ранното сядане на гърне - това беше само с леки намеци.

Като каза сок- веднъж й даде, когато беше на 3 месеца, това й беше сока на София, въпреки, че не бях убедена тогава във вредата му и аз правих няколко пъти, добре, че детето не го пиеше Tired

# 9
  • Мнения: 2 381
Майка ми не ми се меси.Единственото нещо, което й се струваше нередно, беше недаването на вода.Но никога не е настоявала да давам.Просто не доумяваше как бебе, на което не се дава вода оцелява Joy А свеки даваше и сега дава мноооого съвети, които не изпълнявам Wink

# 10
  • Мнения: 5 401
Да давам вода със захар или чиста вода; да не се старая толкова да кърмя, понеже има и АМ; да го обличам въздебеличко по подобие на другите деца в градинката; да стягам крачетата, за да не се изкривят; да излезем за първи път чааааак след 40-тия ден; да не простирам дрехите по тъмно  ooooh!. Има и още смешки, но вече не ги помня..

Общо взето порязах и майка ми, и свекърва ми още в зародиш и така съм ги наплашила, че може би от 2-рия месеца след раждането на Каби не смеят гък да кажат. Да си знаят гьола, както се казва!  Peace

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 13:16 от pearly

# 11
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Все ми прави забележка, че му давам малко вода, а напоследък мрънка, че го слагам в проходилката... не трябвало така, можело нещо да му стане .. Не й се сърдя  Peace А и все ме кара за гърнето - казах й тя да го слага, като толкова иска  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 733
Да го навличам, да захранвам рано (децата на 4 месеца вече храна от детска кухня ядели), да го мажа с мас като настине и не си спомням вече какво...

# 13
  • Мнения: 3 018
Мами, я кажете защо да не се слага бебето рано на гърне?  newsm78
Сигурно има такава тема, може ли да ми я посочите. Защото аз дъщеря ми като беше на 6 месеца и можеше да седи седнала съм я учила да сяда на гърне и така бързо отказахме памперсите.

# 14
  • Мнения: 11 003
Даване на сок и вода, дохранване с АМ, ранно захранване, взимане на ръце при всяко измрънкване, навличане с много дрехи. След 2 месец се отказа да ме съветва. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт