Цифров фотоапарат Nikon

  • 790
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Момичета и момчета, смятам да си сменям цифровия апарат и се спрях на Nikon , но се двоумя между няколко модела:
1. - Nikon Coolpix S500
2. - Nikon Coolpix L12
3. - Nikon Coolpix S50c
Кажете имате ли някой от тях и какви са ви впечатленията?
Много благодаря на всички.

# 1
  • Мнения: 1 650
Canon
Nikon са добри в професионалната им серия, най-високия клас

# 2
  • Мнения: 1 425
А кои са те? Тези които съм посочила ли?

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 1 936
А кои са те? Тези които съм посочила ли?

Тези, които си посочила нямат нищо общо с професионалните фотоапарати на Никон.
Аз съм с Канон и смятам, след направени доста проучвания, че са по-добри от Никон като любителски фотоапарати  Simple Smile

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А кои са те? Тези които съм посочила ли?

Тези, които си посочила нямат нищо общо с професионалните фотоапарати на Никон.
Аз съм с Канон и смятам, след направени доста проучвания, че са по-добри от Никон като любителски фотоапарати  Simple Smile
Това съвсем не е вярно - имала съм канон от А-серията и Иксус, сега имам ето този никон

Ами много съм много по доволна от него(отколкото от гореизброените канони), бях се засилила да давам пари за канон еос, но и за него има време някои слънчев ден Wink . Но Иксуса не може да ми направи снимка като сегашния ми никон. За избора ми ме посъветва приятел, който професионално се занимава с фотография. Апропо никон p5000 е полу-професионален, отиката е много добра а и е 10М пиксела за 650лв  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 745
Аз също имам НИКОН S1но ми се развали и като се обадих в сервиза се оказа, че в България няма части за Никон и сервиза им и е в Атина и трябва ако е в все още в гаранция да отиде до тама и след може би месец ще ми го върнат, а моят тъй като преди два месеца е вече извън гаранция не може да се оправи защото няма части , а и ако ми го изпратят в Атина  и ремонта е много скъп няма смисъл да си го правя и ми дадоха адреса на едно фото студио на ул.Аксаков казва се Коника и Минолта и ми казаха че там е единственото място на което може и да разберат каква е повредата и след като го занесох се оказа че е отишъл софтуйра и ще струва повече от нов такъв апарат и че на едни клиент на скоро само за вътрешно почивстване на Никон са им взели 190евро. Апаратите им са супер но това че нямат сервиз в България и че частите са им адски скъпи, а и ми казаха че и скоро няма да имат сервиз, ме накара повече никога да не си купувам техни апарати. Cry

# 7
  • София
  • Мнения: 13 204
Canon
Nikon са добри в професионалната им серия, най-високия клас

Недей така категорично. Не случайно се спори по въпроса и досега никой не е надделял  Wink Говоря за ДСЛР и от най-ниския клас дори  Grinning

А и все пак тя се е спряла на марката и пита за конкретни модели..

estrela, за съжаление не съм ползвала посочените от теб фотоапарати и не мога да изкажа лично впечатление. След малко мога да ги разгледам и да ти кажа по техн. параметри. Ама не си дала цени, за да може да се прецени по-точно кое си заслужава  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 13 204
Ето ги сравнени
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebysi … s50c&show=all

По това, което виждам са много близки като параметри
S500 и s50c са почти еднакви. Аз бих избрала S500  Grinning. На туй чудо S50c де му е обектива бре... Rolling Eyes Има по-голям дисплей, ама какво от това... разлика има в цените. За един дисплей не си струва да даваш повече пари  Wink

Та, аз залагам на S500
Наистина на Никон сервиза е в Гърция. Моят апарат е внесен от щатите с тяхна гаранция (както се казва гаранция-Франция). Чук-чук тя изтече... Пожелавам ти да си вземеш апаратче, което да работи добре и да се запалиш така, че да си купиш ДСЛР. После ще се блазниш да купуваш обективи, ама пък тръпката е голяма  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 2 768
Една приятелка има Никон и прави невероятни снимки а не е професионален апарат. снимките са толкова хубави че в едно студио на фуджи в ХИТ ме попитаха с какъв апарат са правени снимките, а все пак през ръцете им са минавали много снимки. та без да съм разбирач бих и ще си купя никон когато имам възможност де... Peace

# 10
  • Мнения: 1 650
Ето ги сравнени
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebysi … s50c&show=all

По това, което виждам са много близки като параметри
S500 и s50c са почти еднакви. Аз бих избрала S500  Grinning. На туй чудо S50c де му е обектива бре... Rolling Eyes Има по-голям дисплей, ама какво от това... разлика има в цените. За един дисплей не си струва да даваш повече пари  Wink

Та, аз залагам на S500
Наистина на Никон сервиза е в Гърция. Моят апарат е внесен от щатите с тяхна гаранция (както се казва гаранция-Франция). Чук-чук тя изтече... Пожелавам ти да си вземеш апаратче, което да работи добре и да се запалиш така, че да си купиш ДСЛР. После ще се блазниш да купуваш обективи, ама пък тръпката е голяма  Mr. Green

EOS 400D +3 oбектива + предметна кутия +светкавици
Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 13 204
EOS 400D +3 oбектива + предметна кутия +светкавици
Grinning

http://photo-cult.com/forum.php?c=8&t=41313

 Mr. Green
Да не спамим темата с Никон виа Канон. Все пак момичето пита за конкретни модели на НИКОН!!!

А пък 400Д съм го "пипала" все пак и не ми хареса!!! Ама това само м/у другото... Хубаво е, все пак, че наблегна на ОБЕКТИВИТЕ! Но спора е безпредметен когато става дума тук за сапунерки, а не за ДСЛР!

Общи условия

Активация на акаунт