Дозиране на Аптамил 1

  • 11 695
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте!
Доста търсих по този въпрос, но не мога да открия нищо.
Към майките, ползващи Аптамил:
Колко давахте на своите бебета, колкото пише на опаковката ли?
Защото според опаковката, бебе на 3 месеца трябва да пие по 200 г. при 4 хранения.
Вижда ми се доста, пък и педиатърът скочи през тавана, когато чу колко му давам и каза, че трябва максимум 120 гр. Но очевидно Аптамил е с по-друг състав от другите и съответно трябва да бъде дозиран по различен начин.
Сега гледам да му давам 3 пъти по 170 гр. и един път по 200 гр. Бебето ми е на 2 месеца и една седмица.
Моля ви, споделете опит по този въпрос!
Благодаря

# 1
  • Мнения: 481
Там дозите са ориентировъчни..така че не ги изпълнявай..мисля че 120мл. са добре

# 2
Благодаря:)
Но все пак разликата е доста съществена - почти два пъти.
Пък и не ми е ясно на колко хранения да го държа.
Не е ли рано да минава на 4 хранения на 9 седмици?

# 3
  • Мнения: 481
при всяко бебе е различно..ние сме на 5месеца и ядем 150-160мл..вода и 5л.Аптамил.Мисля че е рано да минава на 4 хранения..ние още сме на 5 или 6 според зависи...На кутията като грамажи са преувеличени..нали знаеш 100мл + месеците на бебо.....при теб 100+2..значи 120мл....

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Шест хранения по 120-130гр. са добре. Така се достига пак количеството от 4 по 200гр. Но 200 гр са прекалено много за дете на 2 месеца. Грамажа за храна се смята така 100+(месеците*10)

# 5
Доста съм изненадана от инструкциите на кутиите на Аптамил. Специално гледах другите марки в магазина и няма други с такава дозировка и брой хранения.
Но очевидно никой не спазва дозировката:)

# 6
  • Мнения: 27 524
Синът ми на 3 месеца пиеше по 230мл  Grinning
Инструкциите, разбира се, са само и единствено ориентировъчни, а не задължителни  Peace
Правилни са на Аптамил, такива съм виждала и на Нестле, и на Нутрилон  Peace

# 7
  • Мнения: 199
Ние също сме на Аптамил. Не, спазвам то4но указанията - следя колко й се яде на моята бебка. Сега сме на на 2м и половина и от още от преди 2 седмици ядем 5 пъти по 150-160гр. Аз отначало се притеснявах, че е много, но...Всяко бебче си е различно, виж на колко пъти по колко гр. твоето се чувства най-добре и си създай сама схемичка. И все пак гледай храненията да са повече от 4

# 8
  • Мнения: 15 379
Ние ядем 6 пъти по 130 мл. готово мляко и му стига, ама е много индивидуално. Бебо сам ще ти покаже.

# 9
  • Мнения: 508
ние сме на милумил и на неговата опакавка пише същото като на аптамила,таблицата е доста завишена .аз се ръководя от схемата 100мл.+10мл. за всеки месец тоест щом сте на 3 мес.-130мл.,но дъщеря ми на 3 мес.пиеше 140,а на 4 вече 150.Индивидуално е и зависи от детето.между 3-4 месец качихме -0.550мл.,а между 4-5 -само 0.350 ,скачаме с по два см. всеки месец Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 5 693
ние ядем по 130 мл готово ам/4 лъжички/ Peace 5 пъти на ден!

# 11
  • Мнения: 1 896
На мен също ми се струват завишени дозите на опаковката.  newsm78
Синът ми и откакто се е родил е с огромен апетит, но въпреки това на 3 месеца пиеше по 120-150мл. от Аптамила.
Ами води се най-вече по детето,а не толкова по дозите на опаковката и няма как да сгрешиш. Peace

# 12
  • Мнения: 711
Малкия яде 4 пъти по 190мл  Peace - дозата определям по него, а не по опаковката.

# 13
  • Мнения: 90
Детето ще си покаже най-добре. След като се нахрани е добре да остава малко мляко в шишето - така със сигурност се е наяло.
Може да си записваш по колко мл изпива и да видиш колко е общо за 24 часа,  Peace   но е по-важно как наддава бебчето.

# 14
  • Мнения: 106
Води се по детето, няма да сбъркаш  Peace

А иначе ние като започнахме аптамила, много й хареса и си ядеше по 200мл, но сега нещо му се мръщи, яде по 100-120 и си чака времето за пюре да си навакса  Rolling Eyes Даже се чудя какво да я правя.

Общи условия

Активация на акаунт