Документи за детските, когато няма брак

  • 1 309
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Много се извинявам, ако някъде е коментирано, но не можах да открия, това, което ме интерисува!
Този месец трябва да подам молба за детските и си спомням, че миналата година заедно с декларацията за брутните доходи, искаха и удостоверение за семейно положение. Трябва ли и тази година пак да си извадя удостоверение за семейно положение, независимо че няма промяна в него.
Благодаря на всички, които ще ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 2 070
Просто попитай в социалните. Не би трябвало да искат, поне на мен не са ми искали, през август подавах за предните 12 месеца за доходи и само това беше. Те си имат копия от акта за раждане и удостоверението за семайно положение. Ако не ти се разкарва пробвай да издириш телефон от интернет и звънни да ги питаш. Успех!

# 2
  • Мнения: 64
мисля че тези справки вече си ги правят сами.поне на мен така ми обясниха.щом си подала веднъж документи и си приложила такава бележка,вече само проверяват(ако не ги мързи),дали няма промяна.дано само пак не са променили нещо.желая ти късмет,че с тия наши бирокращини Бог да ни е на помощ,когато подаваме молба за нещо.

# 3
  • Мнения: 389
Благодаря ви! 
 Joy

# 4
  • Мнения: 389
Ходих днес да питам за това удостоверение за семейно положение - подава се само първият път, когато се кандидатства. След това всяка следваща година е необходима само бележка с брутните доходи на майката. Дано информацията е полезна на някого! Laughing

# 5
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Преди го искаха при всяко подаване на документите. Най-добре е да проверите предварително ако трябва да подавате документи, за ад не ви разкарват.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 На мен ми го искат при всяко подаване на документи. На въпроса защо трябва да го вадя всеки път ми отговарят, че може да съм си сменила сем. положение нищо, че съм длъжна да ги уведомя в седем дневен срок след промяната.
 И по този повод да изкажа възмущението си - на моя приятелка са взели 4 лв. за същото това удостоверение, при това за кандидатстване за социални помощи!  #Cussing out Просто нямам думи.

# 7
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
На мен ми го искат при всяко подаване на документи. На въпроса защо трябва да го вадя всеки път ми отговарят, че може да съм си сменила сем. положение нищо, че съм длъжна да ги уведомя в седем дневен срок след промяната.
 И по този повод да изкажа възмущението си - на моя приятелка са взели 4 лв. за същото това удостоверение, при това за кандидатстване за социални помощи!  #Cussing out Просто нямам думи.

Така е удостоверението за семейно положение има срок на валидност и затова се иска нова при всяко подаване на документи. Таксата е променена от началото на 2007 г.

# 8
  • Мнения: 402
На мен никога не са ми искали такова удостоверение. Просто не нося документ с доходите на таткото.

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И на мен всеки път го искат,валидността му била 6 месеца-2 лв. ми вземат всеки път.

# 10
  • Мнения: 389
Като чета, как при всеки е различно -  в един град искат удостоверение за семейно положение, в друг не, се чудя изобщо в една държава ли живеем???? Как може за едно и също нещо във всеки отделен град да е различно

#Cussing out

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Като чета, как при всеки е различно -  в един град искат удостоверение за семейно положение, в друг не, се чудя изобщо в една държава ли живеем???? Как може за едно и също нещо във всеки отделен град да е различно

#Cussing out



А във София във всяка община е различно

# 12
  • Мнения: 299
Сори, че използвам темата, но дали някой вече знае дали бащата на детето може да ползва семейно подоходно облагане за 2007г. ако няма брак с майката? И дали има връзка с това, че майката(т.е. аз)се води самотна и  взема детски надбавки(18лв) ?

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ходих днес да питам за това удостоверение за семейно положение - подава се само първият път, когато се кандидатства. След това всяка следваща година е необходима само бележка с брутните доходи на майката. Дано информацията е полезна на някого! Laughing

И на мен това ми казаха, като се интересувах. Аз имах прекъсване от пролетта заради "високи доходи" и въпреки това не ми трябваше такова удостоверение. Подадох в края на октомври.

Общи условия

Активация на акаунт