Събуждате ли бебета си за да ги хранете?

  • 2 617
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Здравейте мамета! Ще ви бъда много благодарна да ми кажете как процедирате с бебетата си по въпроса с храненето. Аз до вчера е оставях да се събужда сама, защото се изцеждам и нямам проблем да я нахраня по всяко време. но започна да се събужда през 6 часа а е на 40 дни. Благодаря ви предварително. А и нещо друго кога ги миете, защото ние пълним памперса по време на ядене, а пък после като се преобличаме повръща понякога?

# 1
  • Мнения: 1 672
аз никога не съм я сабуждала да яде , но тя сама го правеше.Като часовник на 3 часа

# 2
  • Мнения: 4 451
В никакъв случай не го събуждай. Води се по него, то само ще ти показва кога е гладно.

# 3
  • Мнения: 1 138
Никога не съм го събуждала да яде. Вики сам си ставаше да се храни. Обаче почти никога интервала между храненията не е бил 3 часа, почти винаги 2,30 часа

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
В началото събуждах,но не бях запозната как е по-добре.Такива дълги интервали не ми е правила,но ако с килограмите сте добре значи и е достатъчно количеството което изпива.От края на втория месец започнах смяната на пампа след хранене,като се опитвах да съм максимално внимателна и аварий  не сме имали.

# 5
  • Мнения: 82
Не съм го правила никога.
п.п.Някъде бях чела,че сънят е по-важен за бебето от колкото храната,защото по време на сън се отделя растежният хормон!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 397
Не съм ги будила никога за хранене.
Баткото беше като часовник през 3 часа, няма ден няма нощ, сега бебка яде през 4 часа само през деня и цяла нощ спи  Heart Eyes пупупупу

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
никога не съм я будила

# 8
  • Мнения: 15 453
Никога не съм го будила. И моят син като беше бебче ядеше през 3-4-5 часа, но го оставях защото съня е важен за растежа колкото и храната. само внимавай да не започне през деня да пропуска яденето, а през ноща да яде на 3 часа

# 9
  • София
  • Мнения: 1 235
Като беше съвсем малка се опитах няколко пъти, но милата едвам цокваше няколко пъти и си заспиваше пак и се отказах.  Реших, че ще се водя по нея и мисля, че не сбърках.

# 10
  • Мнения: 1 092
никога не го будя Peace
гладно бебе не спи Mr. Green

# 11
  • Мнения: 9 973
Никога не съм го събуждала да яде. Вики сам си ставаше да се храни. Обаче почти никога интервала между храненията не е бил 3 часа, почти винаги 2,30 часа
Преобувам преди хранене или поне 30 мин.след хранене.........да избегнем връщането! Peace

# 12
  • Мнения: 75
Благодаря ви много за отговорите, но не ви ли се струва много голям интервала през 6-7 часа. Тя е едва на 40 дни?

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Не съм будила Peace

# 14
  • Мнения: 620
Не го будя и понякога прави интервали по 5часа, друг път спи само час - час и половина. Преобличам го когато ми скимне -  преди или след хранене. Само когато е след хранене - внимавам да не го пипам по коремчето, а ако го мия - държа внимателно подмишниците, за да не повърне. То след храненето даже предпчитам,  защото иначе реве истерично от глад.

Общи условия

Активация на акаунт