Светли обувки от велур/набук. Как ги почиствате?

  • 35 205
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
 Имам обувки, които са на практика бели. Лошото е, че не са лицева кожа, която се почиства много лесно, а са велурени. Съответно не знам как да ги почистя  Confused Ако ги изпера в пералнята ще ги захабя. На химическо дали мога да ги дам?

Надявам се да не ми преместят темата, защото дефактно не съм много сигурна, че е за тук...  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 4 294
Имам ботуши от велур и ги пръскам с един срей за велур и набук, от Метро съм си го купувала.

# 2
  • Мнения: 5 622
Ама светли ли са? Моите са бели и имат остра нужда от почистване..  Tired

# 3
  • София
  • Мнения: 4 966
И ние имаме един спрей за велур.Чисти...

Но в пералнята не те съветвам да ги пускаш .Велура ще стане един твърд,ужасен.Аз вече си разхитих едни много хубави обувки така-и за нищо не стават вече.

Ако не- ги дай на химическо.Поне ще си сигурна...

/Аз за това никога вече не купувам такъв тип обувки. Crossing ArmsМНого са трудни за подръжка. Whistling/

# 4
  • Мнения: 5 622
е, как почиства този спрей?Пръскам и какво правя с мръсното?Търкам ли го, какво го правя?  newsm78  Embarassed

Аз още като си ги купувах си давах сметка, че ще ми е зор да ги почиствам, ама си казах"Ако трябва ще летя с тях, няма да вървя по земята и пак ще си ги купя.." Ама..пак се изцапаха и сега се чудя какво да ги правя  ooooh!

# 5
  • София
  • Мнения: 4 966
Ами да-той става на пяна-търкаш с гъбичка или четка...после оставяш да изсъхнат.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 654
Имам много светло бежови ботуши от велур. Почиствам ги със спрей за велур и четка за велур и набук. Четката изглежда ето така

# 7
  • София
  • Мнения: 4 294
Ама светли ли са? Моите са бели и имат остра нужда от почистване..  Tired
Е моите са кафеви, не са бели.
Напръсквам ги със спрея и после след 5 минути някъде ги забърсвам с парцал  Peace
Но не с четка. Може би може и с четка   Thinking

# 8
  • Мнения: 5 622
Имам много светло бежови ботуши от велур. Почиствам ги със спрей за велур и четка за велур и набук. Четката изглежда ето така


За пръв път виждам подобни четки...  Thinking От къде мога да си купя такива?  newsm78

# 9
  • Мнения: 857
Аз имам много светло бежови ботуши от естествен велур и не мога да ги почистя добре по никакъв друг начин освен в пералнята!

# 10
  • Мнения: 4 371
Аз имам светлосини велурени обукви. Мия ги на чешмата със сапун и четка, после си изсъхват.

# 11
  • Мнения: 5 622
Аз имам светлосини велурени обукви. Мия ги на чешмата със сапун и четка, после си изсъхват.

И стават на кора  Crossing Arms

# 12
  • Мнения: 4 371
Не стават newsm78 Само като изпрана хавлиена кърпа без омекотител, но така или иначе нямам избор.

# 13
  • Мнения: 5 622
Не стават newsm78 Само като изпрана хавлиена кърпа без омекотител, но така или иначе нямам избор.

Ми да де, кора  Crossing Arms

Аз имах неблагоразумието, навремето, да изпера едни сини обувки в пералнята и после танаха точно както описваш. Сега тези белите(знаеш ги- Ексти-то), не ми се рискува да ги мокря и да станат като тривка  Tired

# 14
първото нещо което излезе след като написах 'набук, обуки' в google беше тази тема..

аз имам същия проблем.
обувките са светло кафяви, след един два кални дни и дъждове..стана много неприятна история
въпреки че няколко пъти ги търках с четка и вода..ефект почти нямаше..образуват се нещо като тъмни петна, които сякаш просто не иззсъхват..иначе да, имам подобен спрей (нещо от рода на..trekking oil protector), напръсках обувките веднъж (понеже съм простак и и разни метереологични условия оказаха ефект - етикета на флакона изчезна безвъзратно)..но пръскам от околко 20см (така пишеше), интересно е че при мен не се получава пяна...нямам представа колко време да изчакам пред да ги метна с четката?..и въобще като ги търкам трябва ли само с вода или и с няква пяна, сапун или нещо подобно ?

имам малкоо страшното опасениe, че ще се лиша от тези си обувки мамка му..ии понеже май не видях конктретно решение на авторката на темата..ъъ..отворен съм за всякакви идеи, предложения, критикита и злобни заяждания Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт