Очакваме сладкото ритниче на Априлското момче или момиче.

  • 14 095
  • 290
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Заглавието е на SLADKA MAMA

                                                                                                                                 





                               


           





104 мами тука сме се подредили
със
109 Априлчета красиви!





Какво ли щъркела ще донесе...
момиченце или момче?





                                 





1 Април
                                                                                                   Stefania,Пловдив   
                                                                                                   Пролетната фея,39г,трето
                                                                                                   kalli, София, второ
                                                                                                   brani_1
                                                                                                   marina_77_, София, 30г, второ
                                                                                                   arodoet, 21, Габрово, първо
2 Април
                                                                                                   bbub, София
3 Април
                                                                                                    pinit,Плевен,второ
                                                                                                    jul, Пловдив, второ
                                                                                                    tanzen, Пловдив
                                                                                                    Arona, София, първо

4 Април
                                                                                                    hrisi-pisi, София, 25г, първо
                                                                                                    Ronijel,Пловдив
                                                                                                    Zhiki, София, 30г, първо
5 Април
                                                                                                     Bibobibo, първо
                                                                                                     suzydag, Балчик, първо
                                                                                                     pepa ilkova,Пловдив,второ
                                                                                                     krasitka, Лондон
6 Април
                                                                                                    Фъстък, Пловдив, второ
                                                                                                    mona77,София,второ
                                                                                                    sisee, Варна
7 Април
                                                                                                      expecting, 30г, първо
                                                                                                      Lara1, Пловдив
                                                                                                      Svetla_75, Бургас, второ
                                                                                                      hAnibal,Перник, второ

8 Април
                                                                                                     Bezmerna,София,второ
                                                                                                     Ana Kakrenina, София, първо
                                                                                                     Goldie,Бургас,27г,второ
                                                                                                     Maya_IT,София,24г.,първо
                                                                                                     SUNI 22,Русе
                                                                                                     ЛУРДЕС, 26г, първо
                                                                                                     pkt, Враца, второ
                                                                                                     helenblondy

9 Април
                                                                                                     perla,второ
                                                                                                     Marinela flo,Гърция, второ
                                                                                                    roska ps,
                                                                                                     SLADKA MAMA, София, 31г.,второ
                                                                                                     assya20,Capetown

10 Април
                                                                                                       лорелай, 30г., първо
                                                                                                       koteto7975,второ
                                                                                                       Емма

11 Април
                                                                                                     cenitelkata, София, второ
                                                                                                     nasita, Варна

12 Април
                                                                                                     maiani, София,второ
                                                                                                      stefinka, Габрово   
                                                                                                     Milenni, Димитровград, второ

13 Април
                                                                                                      annilein
                                                                                                       Марла, София
                                                                                                       anima3x, София, 28г, първо
                                                                                                        kit kat
                                                                                                       pisanka-sladuranka, 30г., първо
                                                                                                       Mirror
                                                                                                        slonchetka, София, 25г, първо
14 Април
                                                                                                       ritka, София, 30г, второ
                                                                                                      Aquariel, София, първо
                                                                                                       Elcho, 29г, първо
                                                                                                       krischan, 28г, София, първо

15 Април
                                                                                                        *vera
                                                                                                        zaki
                                                                                                       wonderful, второ
                                                                                                       Kudravelka, София, първо
                                                                                                       Mama Slavi, София, първо

16 Април
                                                                                                       mariabella, София, първо
                                                                                                      eva_merry, 25г., първо

17 Април
                                                                                                       musito, Стара Загора, първо
                                                                                                       Reola, 28г, първо
                                                                                                       t_ilieva, София, второ

18 Април
                                                                                                      Tiffany,София,първо
                                                                                                      Мани-маани, 36г.,второ
                                                                                                       tedi_ip, Варна, 27г, второ
                                                                                                       polinita

19 Април
                                                                                                      Ясмина,Варна,35г.,трето

20 Април
                                                                                                      Darko_J
                                                                                                      veni-b, Пловдив, трето
                                                                                                      Жабче, първо

21 Април
                                                                                                       asja,Пловдив,29г.,първо
                                                                                                       milenag,София, 34г.,второ
                                                                                                       doly_dog, първо
                                                                                                      desita79, 28г., първо
                                                                                                      Doroty_d


22 Април

                                                                                                       Miriel, Плевен, второ
                                                                                                       reiana
                                                                                                         КРИСИ, Плевен,32г.,второ 
                                                                                                       aleks_love, Варна, първо

23 Април
                                                                                                      ven_j, Бургас

24 Април
                                                                                                       TeliT, София
                                                                                                       ВаняМ, София, 36г, трето

25 Април
                                                                                                       koketka, Попово, второ

26 Април
                                                                                                       baraborka, Попово, 26г.,второ
                                                                                                       Дона,София, 36г.,второ  

27 Април
                                                                                                        msbilt, второ

28 Април
29 Април
                                                                                                        Awake, София, 32г., второ
                                                                                                        hrispi, София, 23г, първо
                                                                                                        Lady_Cherie, София, 26г., първо

30 Април
                                                                                                        Byni, Русе, второ
                                                                                                        Никси, София, второ

1 Май
                                                                                                        Tikvichka, 33г., първо
                                                                                                        Haliotis, Варна, второ



Мами с неизвестен термин:


bubinka79   28г.   първо   
desitas         второ   
mamaioio         второ   
fusa
more_     
maria_t







Потребител:aprilki2008
Парола:2008




                                                                                               

Полезни връзки
Календар на бременността по седмици
Размери на бебето по седмици
Изчисляване на пола на бебето
Формула за пола на детето
Китайска таблица за предвиждане пола на бебето
Генериране на календар на бременността по дни
Снимки от ултразвук през различните седмици на бременността
Клипчета на Discovery
Прегледи и изследвания по време на бременността
Референтни граници на кръв и урина
Програма "Майчино здравеопазване" по ЗК
Хранене през бременността
Бременност и повръщане
Здравословни проблеми по време на бременността


Нови


Гимнастика за бременни 1
Напълняването по време на бременност
За кърменето
Всичко за кърменето
Подготовка на гърдите за кърмене
Пренаталното общуване
Всичко за мамчето и бебока-полезни връзки на списание "9 месеца"
Калкулатор на теглото на бременната по седмици-предоставен от Жабче




Профилактика на джоба!!!

Дрехи за бременни
Дрехи за бременни-Фемили Бг
Дрехи за бременни-Бутик мама
Дрехи за бременни-Миро стил
Дрехи за бременни-Данет
Дрехи за бременни-Дева Бг
Дрехи за бременни-Конти



Да помогнем на бебето да се обърне в правилната поза





Инфо от Мери
В 5-тия месец бебетата вече са позиционирани, но не окончателно, до самото раждане има шанс да се обърнат някак. Има и методи. Днес говорих с една дружка именно за това, сега е важно за добрата позиция да започнем да внимаваме как седим и как спим. Когато сме седнали не трябва да се облягаме назад а трябва да разкрачим краката и да се наведем леко напред, иначе казано коремчето да е между краката. При спането трябва да се избягва позата на гръб не само защото се притиска важен кръвоносен съд и се затруднява притока на кръв към бебето ни, но и защото така караме бебето да се обърне с гърба към нашия гръбнак, което не е удачна поза. Най- добре е да се спи на лявата страна. Цели се бебето да с гръб напред и наляво (спрямо пъпа на майката),иначе казано като си пипнем корема с лявата ръка да напипваме гръбчето. Най тежката част на тялото на бебето отива там, където е наклона, самата гравитация го тегли с гърба надолу, следователно ако се изпъваме назад, бебето се завърта с гърба към гръбнака ни,а това не е добра поза за притока на кръв към него, следователно и не се храни добре нито получава достатъчно кислород, Изследвания сочат че бебетата се позиционират още в първите месеци и си остават в тази поза до края, освен ако нещо не  ги накара да се обърнат.Така че не се тревожи от сега, но от сега е времето да започнем да се следим и да внимаваме за позите си.

 

   






Линкове към предишни теми





Предложения за нови теми:
Мами АПРИЛки, стисакме си палци за пълни люлки – hrisi-pisi
Симптоми(те) показват вече: АПРИЛ ще имаме човечe - Ясмина
Съмнение веч не остана. АПРИЛ ще съм аз горда мама – Ясмина
Април е толкова далече, но ние не се отчайваме и чакаме човече. - pepa_ilkova
Априлчетата се роят, а мамите им се суетят. - pepa_ilkova
Хайде мами, тук кликнете, ако през Април чакате човече! - pepa_ilkova
Априлски мами форума следят, а бебетата в коремите им растат - pepa_ilkova
Палави крачета, мънички ръчички,с нашите Априлчета усмихнати сме всички!-roska_ps
Чакаме Априлчета - мънички, красиви! Ах, ще бъдем майки, колко сме щастливи!-roska_ps

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 17:51 от hrispi

# 1
  • Русе
  • Мнения: 154
Да се запиша и аз един път първа  Party !!!

# 2
  • Мнения: 121
Както винаги поздравления за креативното оформление и наименованието на темичката ни!! Flowers Bouquet
Аз се включвам след голям среднощен стрес, който имах. Посред нощ отидох да пишкам и на хартийката остана дебела кървава следа. За малко щях да припадна. Едва изкарах до сутринта и с майка ми отидохме до медицинска академия при една нейна приятелка... След дълго чакане се оказа, че имам контракции. Предписаха ми но-шпа и магнезий. Здраво си изкарах акъла!! Сега уж нямам кръвотечение... Поне видях бебчо и с него всичко е ок  Simple Smile Расте и се върти като пумпалче Simple Smile

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
annilein, лежи и се пази. Дано не се повтаря!  Praynig

Хриспи, браво за темичката. Жирафите ми напълниха душата.  Laughing

Да се похваля, че и аз се сдобих с бременлийски панталон. Раничко ми е уж, но стана студено, а нищо не мога да закопчея на талията вече.

# 4
  • Мнения: 371
Ей ама, защо не казвате за новата  темичка поздравления за Хриспи справила си се отлично  smile3501
annilein да се пазиш много и не се притеснявай всичко ще е наред  newsm10

# 5
  • Мнения: 2 751
annilein, лежи си повече. Радвам се, че си добре  Hug

Искам да ви питам знаете ли дали е позволено да се кара велоергометър по време на бременност?
Моята д-рка на ЖК ми каза: амиии, може (малко със съмнение), но не успях да питам д-ра, на който имам доверие  newsm78
Вие знаете ли нещо по въпроса? newsm78

# 6
  • Мнения: 200
annilein миличка почивай си  и лежи , не се притеснявай важното е че бебчо е добре Simple Smile Всичко ще е ок! Hug
кали аз днес бях на преглед и питах доки дали мога да правя малко упражнения , защото  аз у нас имам кростренажор, той каза да не го правя, защото много натоварващо било. Да си избера други по-леки упражнения Simple Smile
Та така бях на преглед и за първи път видяхме бебока да мърда (миналият път май спеше), първо ми наби 2 бързи крушета, ама наистина много силни, чак се учудих че не ги усещам?! После взе да се върти насам натам и после си вдигна малката ръчички и взе да ни маха  smile3521, направо щяхме да припаднем с таткото! Чак и доки му се израдва много.Броихме пръстчета, мерихме бедра, всичко си отговаря точно и днес цял ден съм ухилена до ушите и имам чувството че съм на седмото небе  newsm44 newsm51 Two Hearts, всички нерви излетяха (точно както описа doly dog) Много съм щастлива! Лека вечер на всички.

А и много хубава темичка браво! Виждам че някои мами си имат щъркелчета вече   bouquet Hug Wink

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 21:33 от Aquariel

# 7
  • Мнения: 2 751
кали аз днес бях на преглед и питах доки дали мога да правя малко упражнения , защото и аз у нас имам кростренажор, той каза да не го правя, защото много натоварващо било. Да си избера други по-леки упражнения Simple Smile
Има разлика м/у кростренажор и вело  Thinking
Кое е натоварващо? Аз като въртя на 1ва степен по 20 мин., почти не се натоварвам  newsm78
По-скоро се притеснявам самата поза и самичт начин на натоварване няма да предизвика контракции  Thinking
Иначе играя Фит мама и хич не е лошо  Grinning

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Хриспи, темичката е супер! А жирафите са направо невероятни!!!   bouquet Hug
Аз днес бях на преглед  Laughing Бебешока го беше налегнал здрав мързел, а и добре е седнал, та да скрие дупето и да не знаем дали старата прогноза още е валидна  Joy Срамежливко  Blush Хубавото е, че всичко ни е наред! Растем по план - вече сме 17см и 270 грама  Wink Комуникираме си май вече и през коремчето с побутвания  Grinning Мерихме всичко, гледахме се и помахнахме с ръчички и вече имаме първия си запис  Flutter Много съм щастлива! Нека в новата темичка има само хубави новини!!!  Hug

# 9
  • Мнения: 200
kalli знам че има разлика, ама не съм пробвала вело и незнам колко е натоварващ. На моя крос за 5 мин на 2-ра степен от общо 8 степени, съм вир вода, на 8-10мин при постоянно темпо ми скача пулса яко, смисъл много е натоварващ и няма да се пробвам. Simple Smile Ама след като ти 20 мин не се натоварваш може би наистина няма проблем Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 751
Aquariel , наистина изглежда натоварващо твоето  Thinking
аз си въртя 20 мин. и после усещам леко напрежение в краката, но нито съм потна, нито кой знае колко уморена  Thinking
Даже първо въртя, после играя Фитмама и се чувствам супер.
Досега се рових из нета и видях, че велото не е опасно  Peace
Само ще питам моя д-р дали нещо миомата не пречи  newsm78
Че чух, че не трябвало с миома да се прави секс  #Crazy
а на мен нищо не ми е казал  newsm78

# 11
  • Мнения: 200
Аз след 20 минути не си чувствам краката след крос-а Simple Smile Има голяма разлика изглежда. А за миомата дано да няма проблем, не съм запозната да ти кажа честнои не мога да ти дам съвет  Sad
Да ви се оплача мен нещо ме боли яко главата от сутринта, чак очите ми пулсират  #Crazy, и предимно ме боли челото и отзад тила, питах доки за лекарства каза всичко що е парацетамол, ама той помага ли за главоболие? Нищо не съм пила още ама май ей сега като хапна ще ударя един парацетамол че не се трае.Много рядко ме боли глава, ама днес ме скъса направо  ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 751
Много рядко ме боли глава, ама днес ме скъса направо  ooooh!
Мерила ли си кръвно? Болката ми прилича на високо кръвно...Точно така боли...

# 13
  • Мнения: 200
Днес доки ми го мери 100 на 170 , ама предположи че е високо защото току-що бяхме гледали бебо и съм се развълнувала. Аз съм с ниско по-принцип, нормално ли е да вдигна за цял ден високо ? Тези неща с кръвното никога не съм ги знаела  Rolling Eyes

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 1 250
Най-добре е да го проследиш, за да си сигурна, че няма връзка. Дано се нормализира и кръвното, и главоболието скоро!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт