Защо се предаваме???

  • 931
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Много ми се иска да вярвам, че няма безкрайно да търпим да ни газят като народ! Така силно се надявах тази стачка на учителите да повлече всички хора. Моля ви кажете ми как живеят хора със заплата от 300лв. а тези които протестират , не могат да живеят с 500лв!!!! Евала им че го казаха -че не могат, защото тези с 300лв си траят-значи МОГАТ!  Силно се надявам да има тук някоя майка която да поведе! Трябва ни един силен бунт! Никой да не гласува на изборите! моля ви кажете ми как пазарувате в магазина без пари??? Това не е човешко-някои хора и за храна нямат вече а какво да говорим за лекарства и сметки! А защо всички мълчат? Дано някой нещо измисли, аз ще го подкрепя с всички сили и средства.Да не се оставяме да ни претопят! #Cussing outу Sad

# 1
  • Мнения: 64
мила,говориш за 300лв.ми аз получавам помощ=100+38 детски.сама с 2 деца съм.
но аз съм в малък град и какво да направя...иде ми да си раздера гърлото от викане.НО сама никой няма да ме чуе.ми да се вдигат мамите в големите градове,че дори и с татковците(и те са потърпевши).аз бих подкррепила всякакви протести,стачки и каквото е там.но има един проблем.с какво мамите биха принудили управниците да се вслушат.споменаваш да не се гласува на 28-ми.и какво от това.тук таме ще се повторят изборите и на кого на шапката ще накривим.
виж ако се вдигнат много и различни хора,но кой.за да се получи нещо трябва да са на държавна работа.пък и кой частник ще позволи да му стачкуват работниците.ми то освен учителите няма кой друг.от МВР вземат от 500лв на горе и си траят.
не искам да засягам никого,с това мое черногледство,но такова ми е мнението.българите сме страшно търпелив народ.500г сме били под робство.къде да бързаме след 18г да правим нещо...
иначе темата е идеална.хайде давайте вие идеи. аз СЪМ с вас.

# 2
  • Мнения: 139
Аз също съм от малък град, а в големите градове си траят, защото заплатите не са им като нашите. Според мен трябва да стачкуваме срещу излишното и изкуствено повишение на храните в Б-я.  Скоро бях в Гърция- храната беше доста по-ефтина от нашата. Живяла съм и в Испания като емигрант и там храната е с пъти по-ефтина, при положение че минималната работна заплата е 900 ЕВРО!!!  Чух за някакво понятие Индексация на Заплатите спрямо инфлацията! Кой и как може да защити това свое право на индексация???   И каква е тази висока инфлация, като сме във Валутен борд???
Дано има някой да ни поведе!!!Как ще ги принудим ли??? В момента сме под лупа от Евро съюза. Ако се залее страната от протести Няма да им е безразлично на управниците.  Имам близък който работи в МВР. Трае си но колегите му напускат един по един. Там са най- много под чехал.

# 3
  • Мнения: 4 181
Момичета, ще ви отговоря не като майка,  а като икономист.
Срещу какво искате да протестирате - срещу ниските доходи ли?
За съжаление доходите не могат да растат с темп по-висок от този с който нараства производителността на труда.
Относно бюджетните служители, те във всички сектори взимат ниски заплати, ако тръгнат всички да протестират какво ще се случи?
Те затова от правителството ги е страх да дадат на учителите, защото ще поискат всички останали, а бюджета не е бездънна яма.
Относно цените на стоките на всички ни беше ясно, че като влезем в ЕС 1-вата година ще е така. Много е трудно, но влизането в ЕС освен предимства си има и недостатъци.

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Най-много ме е яд, че се подиграват с децата ни- тези 18лв на месец могат да си ги ....................! Преди време гледах едноинтервю с Масларова- нямам думи просто Sick
А колкото до НЕгласуването- ами то и сега повечето млади не го правят, првят го бабите, дето след няколко години вече няма да ги има, но така е за съжаление! Peace Моят мъж на всички избори се майтапи, че трябва да забранят гласуването след определена възраст, но то тогава няма да се налага да има избори Mr. Green
НЕ се гордея, че съм българка и съжалявам, че не съм родена в друга държава Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт