Кърмене и кремове съдържащи кофеин

  • 980
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,
Предстои ми да родя през май и имам желание да кърмя. Интересува ме обаче мога ли да използвам стягащи кремове на Лиерак (за тяло и корем), съдържащи кофеин докато кърмя. Не искам да навредя на бебето си ,  а същевремено трябва доста бързо да вляза във форма, тъй като от добрия ми външен вид зависи и работата ми.
Благодаря на всички, които ще ми отговорят!

# 1
  • Мнения: 6 243
В специализираните четива се препоръчва да не се използват, защото кофеинът през кожата минава в кърмата. НО! много от кърмещите майки, особено с поотраснали бебета, си пийват кафенце и кофеин в кърмата така или иначе има. Всичко е въпрос на лична преценка. А ти какво работиш, че е толкова важен външния ти вид? (просто любопитствам)

# 2
  • Мнения: 3 777
Аз ползвам, кърмя постоянно. Има и кремове без кофеин. За стягане говоря. Иначе за целулит повечето са с кофеин.
Но не мисля че дозата за мазане е повече от чаша кафе, а много мами пият по едно кафе на ден.

# 3
Благодаря ви за отговорите.
 Работя като модел и имам поети агажименти, които трябва да изпълня.

# 4
  • Мнения: 6 243
в този случай наблягай на превенцията Grinning - не си позволявай да качваш много килограми през последните месеци на бремеността. Иначе кърменето не е задължително свързано с преяждане, освинване и пр., така че ако спазваш разумен хранителен режим и започнеш физическите натоварвания веднага, щом състоянието ти позволява, бързо ще свалиш кг. от бременността. Като разглеждам снимките на доста мами от този форум, спокойно могат да ти бъдат колежки Flutter

# 5
  • Мнения: 148
Здрасти гост,
Много-много не се притеснявай, а кърми. Аз самата кърмих до 10 м., после бебока сам се отказа. Сега пиеме само от чаша. Аз се мазах със антицелулитен крем на Dove. Е, не е Лирак, но пък само той не съдържаше кофеин. И да ти кажа останах доволна. Иначе месец и половина след раждането бях по-слаба от преди да забременея. Явно е въпрос на структура. Не съм пазила никакви диети и кърмих активно. Но не съм се и тъпкала с храна. Доста се разхождах с количката и може би това ми помогна да се възстановя. Поздрави на бъдещия бебок:)

# 6
Благодаря ви момичета, наистина ми помогнахте.
Успех на всички Laughing

# 7
  • Мнения: 307
Браво на теб, 4е въпреки работата ти си бременна и искаш дори да кърмиш:)  Запомни само 4е не е вярна българската приказка, 4е трябва да ядеш за двама.  Про4ети някъде из форума или другаде по колко калории  в пове4е на ден ти е нужно за бебето и ще видиш колко малко са те ...например  се равняват на 1 картоф пове4е, едно пар4е пилешко месо пове4е ...в такива граници са.....не 1 кг месо пове4е или 2  шоколада пове4е  или 3 филии хляб по4ве4е ...абсурдни неща...Ако се храниш нормално, без да се тъп4еш, може и да не наддадеш много кг, а може и изобщо да не напълнееш.  Но след бременността ако кърмиш, сваляш много бързо излишното и то в рамките на първия месец най-много, поне при мен:) А с гимнастика и др....ти си модел и знаеш как става Simple Smile дори без диети и ограни4ения:)

Общи условия

Активация на акаунт