Какъв оцет ?

  • 6 164
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 001
Каква марка оцет използвате за правене на туршиите?Направо се побърках от марки...Тази година съм решила да правя някои от рецептите на форума(аз досега съм правила само сурова туршия,а тя е без оцет) много ми харесаха и допаднаха,но знам,че ако се използва оцет-менте всичките продукти отиват на вятъра.Така,че МОЛЯ ВИ помагайтееее  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 001
Никой ли не може да ми помогне? Sob

# 2
  • София
  • Мнения: 4 294
Ами туршии не правя, така че не мога да споделя  Peace
Майка ми прави зимнината, но използва домашно приготвен оцет.

Нека който прави зимнина да каже.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Домашен никак не харесвам. Този на Кулинар не ми харесва и той. За туршиите взех съвсем обикновен винен. Марка - производство на Винтекс ООД Варна.

# 4
  • Мнения: 5 001
Лелее,къде в София ще намеря такъв? newsm78

# 5
  • Мнения: 25 568
Аз използвам този на Менада. Взимам от 3-литровите бутилки, за да съм сигурна, че ще ми стигне.  Laughing

# 6
  • Мнения: 5 228
Тази година за първи път правих туршия. От била купих някакъв оцет, който беше по-скъп от останалите, изглеждаше добре и на етикета пишеше "стабилизиран", каквото и да означава това. Абсолютна химия. Направо не мирише на оцет, а на антифриз (примерно). Нямах друг обаче, дано не ми прецака туршията.

# 7
  • Мнения: 5 001
Аз използвам този на Менада. Взимам от 3-литровите бутилки, за да съм сигурна, че ще ми стигне.  Laughing
Много благодаря за инфото,а оцета винен ли беше?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 378
И ябълковия и винения стават. Лично аз предпочитам винен.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Този на Русенския винпром е добър също.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Явно ние си ползваме регионалните, ама в София не знам имат ли си оцетопроми. Wink

# 11
  • Мнения: 5 001
Аз тази година за сефте ще правя туршия с оцет и затова птам.....ина4е като е за салати...какъвто и да е съм взимала.Ама сега.....голяма чуденка  Laughing

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Няма чак толкова специален. Който ти харесва за салати,взимай и за туршийката. Peace

# 13
  • Мнения: 5 001
Значи се гмуркам смело в оцетите и после ще се отчитеме за туршийките hahaha

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
На Менада, и моите колежки, които правят големи количества туршии също ползват него и са доволни. Аз всъщност научих от тях, че с него стават много хубави туршии - сигурно е по-малко фалшив от останалите.

Общи условия

Активация на акаунт