запек и захранване

  • 540
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Мили майки, откакто захранвам по-сериозно - сутрин 120/130 гр.готово плодово пюре, на обед - 120/130 гр. готово зеленчуково, вечер - около 120 гр.каша /плодово-млечна или зърнена/, синът ми, който е на 7.4 месеца, получава периодичен запек. Един - два дена изпражненията му са с нормални консистенция и количество, следващите два-три дена стават изключително сухи и твърди и малко като количество. Пък и видимо се мъчи при изхождането им.  Има ли сред вас с подобен проблем и как го решавате??
Моля ви, пишете !

# 1
  • Мнения: 8 242
Според мен ви е много количеството твърда храна за тая възраст  Rolling Eyes
Опитай да предлагаш повече водичка - понякога при недостиг на течности се получава така..
А и забелязала ли си да е от конкретна храна - някои са си изразено запичащи..

# 2
  • София
  • Мнения: 2 658
пробвай да даваш пюре от круша и тиква, действат разхлабващо, а също така и каша от елда много добре регулира изхожданията. Може би наистина избързваш с количествата нова храна и стомашно-чревния тракт на детето не може да се нагоди. Ти бързаш да заместиш 3 хранения ли?

# 3
  • Мнения: 677
Момичета,ние също имаме подебен проблем.Моята Йоана е на 7 месеца.И ние акаме през 2-3 дни,по малко-сухи са изпражненията,на топчета.Схемата ни на хранене е следната:
        06.00ч.-кърма
        10.00ч.-кърма
        13.00ч.-зел.пюре(през ден месно пюре)
         16.30ч.-Плод.пшенична каша от кайсия на Слънчо(давам я за 4-ти път)Преди това в 16.30 ч. я кърмих.
         19.30ч.-кърма
          22.00ч.-кърма
Сокове те ги пие с триста зора,между храненията по 20-30 гр.За целия ден да се събере около 80 гр.сок.Давам и сокове на Хип-сливи,грозде,ябълки и круши.Вода не иска да пие.Най много да изпие 20-30 грама за деня.От 2 дни педиатърката ми каза да давам Дуфалак(2 пъти по 3 мл.).Но и от него не виждат голям ефект.Боли я коремчето от него,превива се,пищи и плаче детето.Вече не знам какво да я правя.Пишете,ако сте имали подобни проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт