Въпрос за Бронхиолит

  • 5 975
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте!  Сина ми се зарази от грип и за два дни прерастна в остър бронхиолит.Влязохме в Александровска детска болница. Лечението беше с инхалации,инжекции с Орбазон. Изписаха ни вчера,сега сме на домашно ле4ение с Вентолин-сироп и Метилпреднизолон,тъй като все още гърдите му свирят.И това ме притеснява... Знам ,че при всеки оздравителния процес отнема различно време,но ако вашите деца са минали през това, горе долу колко време е нужно,за да се изчистят шумовете от гърдите?
Другото,което ме притеснява е,че от тези лекарства ,които изредих по-горе,нашето момче почти не може да спи,свръх възбуден става и му треперят крайниците,в еуфория е.Дават го като странични ефекти,но мен това ме притеснява,явно е по-чувствителн и не знам докъде това въздействие може да се приеме като нормално.
Ще съм ви благодарна ако споделите даден опит по темата!

# 1
  • Мнения: 3 116
Мая ми направи бронхиолит на около годинка и седем месеца. Излекувахме ме с Вентолин сироп, инхалации в банята и един антибиотик (Клацид ако не се лъжа), който май не беше необходим. Направи ми впечатление че наистина в страничните действия на Вентолина пишеше превъзбудимост и т.н. Но ние го приемахме 3-4 дни и се оправихме, явно нашето състояние не е било толкоз тежко колкото вашето.

Успех и бързо оздравяване  Hug

# 2
  • Мнения: 111
Ритка,а как й въздействаше Вентолина? Защото имам чувството,че при него страничното въздействие е доста над нормалното.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 20:05 от ileo

# 3
  • Мнения: 1 883
Мислила ли си за хомеопат  newsm78.Моя приятелка се насочи към такова лечение и е мнооого доволна  bouquet

# 4
  • Мнения: X
Моят син направи бронхиолит когато беше на два месеца.Лечението беше същото, като това което описваш-Вентолин+Урбазон, но включваше и Кетотифен.До навършване на две тодинки пиеше Кетотифен  почти непрекъснато.
Моят съвет е да се посъветваш с педиатър, ама добър и да направите на детето изследвания ПКК и  носен секрет. Носния секрет се изследва за  концентрацията на еозинофилни клетки.
Според мен трябва да пие и нещо противоалергично.

Колко време продължават хриповете?Различно.
Що се отнася за превъзбудето състояние на детето -пак се посъветвай с педиатър, но си мисля, че Вентолина трябва да се намали.Между другото по колко Вентолин приема сега детето?

Стана малко объркано, но по-късно може би пак ще се включа ако мога.

А ,и между другото, само за твое инфо да си знаеш, че Урбазон и Метилпреднизолон са едно и също нещо.

# 5
  • Мнения: 111
Да,знам ,че Урбазон и Метилпреднизолон са едно и също.С Урбазон му правеха инжекции,а сега го пие на хапчета...Сега пие вентолин-сироп-3 пъти на ден по 2.5мл. НАистина си мисля,че трябва да се намали. ТАм е работата,че лечението ни е назначено от главния доктор на отделението,където лежахме.Не знам доколко е практика допитване по телефона при тях. newsm78 С педиатърката е лесно...
Благодаря за съвета,КАмпари за изледване на носния секрет.Като бебе имаше бактерии и го лекувахме с локален антибиотик.После пак сме го изследвали и нямаше нищо,но това беше отдавна. КАкви са тези еозинофилни клетки и до какво водят?

# 6
  • Мнения: 111
Мислила ли си за хомеопат  newsm78.Моя приятелка се насочи към такова лечение и е мнооого доволна  bouquet
Да,дори писах в подфорума Алтернативна.Там ни посъветваха да си продължа традиционното лечение,да го доведем докрай и после вече съм убедена,че ще продължим с Хомеопатия.

# 7
  • Мнения: 80
Преминала съм през всичко това когато сина ми беше на осем месеца...болници ,урбазон венозно,вентолин и т.н. ужасии.Хриповете са доста упорити и трудно отшумяват.В момента го лекувам с хомеопатия ,но не мога да кажа нищо още по въпроса-току що започнахме лечението.Мога да помогна с телефона на една педиатърка,която за мен просто няма равна !Страхотен професионалист и диагностик.Казва се д-р Янакиева и работи в 8ма п-ка.Ако искаш телефона й с удоволствие ще ти го дам Hug

# 8
  • Мнения: X
Еозинофилните клетки НЕ са бактерии, но е много  сложно да ти обясня, защото вече съм позабравила.Аз живея в Бургас и когато  една педиатърка от града ни се усъмни, че сина ми има астма изчетох всички медицински  и немедицински книги на тази тема.Просто нямах друг избор, защото в Бургас ние нямаме свестни лекари. Confused
Та, от книгите научих доста неща и доста от изследванията, които правихме на детето ми бяха по МОЯ!! инициатива.
Смътно си спомням, че от количеството еозинофилни клетки се разбираше дали детето е алергично или е податливо на алергии.Но да не ти говоря сега врели-некипели, най-добре попитай някой лекар да ти обясни с думи прости.

# 9
  • Мнения: 3
ЗДАВЕЙТЕ МАМИ ИМАМ ДВЕ БЕБ4ЕТА И ЕДНОТО СЕ РАЗБОЛЯ ОТ БРОНХИОЛИТ НЕ КА6ЛЯ МНОГО.СЕГА СМЕ НА ВЕНТОЛИН-ЗИРТЕК И АНТИБИОТИК.СТРА6НО МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ.ИСКАХА ДА ХОДИМЕ И ЖАЖ БОЛНИЦА ,НО НЯМА КАК ДА ОСТАЖЯ ДРУГОТО И БАТКОТО.ПЪК И НЯМАМ ПРЕДСТАВА КОЛКО 6ТЕ ОСТАНЕМЕ ТАМ. Cry

# 10
  • Мнения: 539
Аз лежах с малката когато беше на 8 месеца от бронхеолит в Александровска. Там и правиха инхалации и първите 3 дена и слагаха урбазон. И точно преди да ни изпишат се разболя от тамошния вирус - разстройство и повръщане, от който и до днес не може да се оправи... Просто не искам да разказвам какъв кошмар изживях. Съветвам те да си купиш един инхалатор (когато си с деца винаги ще ти се налага да го ползваш), и да правиш вентолин на инхалации, и разбира се ако може да се лекувате в къщи. В болницата има ГОЛЯМА опасност да се заразите от някои вътрешноболнични инфекции и да поостанете там повече време.

Общи условия

Активация на акаунт