не иска да яде попара

  • 2 437
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Детето ми не иска попара.Моля дайте ми съвет.С какво друго мога да я заместя?

# 1
  • Мнения: 145
Моето дете не обича попара-опитвала съм няколко пъти да дам в разстояние на време-не и не.Вече и не давам. Закусваме принцеса,баничка на мама,мляко с овесени ядки,мляко с бисквити,макарони,банан с извара и бисквита. На 1г 6м е детето,вече си позволявам по-голямо разнообразие.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Дъщеря ми не яде попара/не съм и предлагала/ и аз,не виждам проблем.Давам и сирене на парченца или като беше по-малка в пюрето!

# 3
  • Мнения: 46 430
Цитат на: Никол
... Редувах
1. Грис + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
2. Грис с намачкан плод.
3. "Тутманик" от грис.
4. Овесени ядки + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
5. Овесени ядки с намчкан плод.
6. Пшенични ядки  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
7. Пшенични ядки с намачкан плод.
8. Микс овесени, пшенични ядки и просо  + 1 мерителна лъжица мляко за след годинка + масло + сиренце.
9. Микс овесени, пшенични ядки и просо + с намачкан плод.
10.Елда (нея я купувах готова, под формата на каша).
11.Тиква.
12.Плодова салата.
13.Плод.
След като навърши годинка, можеш да включиш и:
15.Кисело мляко с бисквити.
16.Кисело мляко с пасиран плод.
17.Натурално кисело мляко.


Много рядко
Домашна баничка без яйце.
Препечена филия с кашкавал.
Макарони.

# 4
  • Мнения: 2 908
Попарата не е толкова нужна и сиренето и маслото,които се слагат в нея можеш са слагаш в храните,които Никол ти е изредила HugТе са дори по-полезни.

# 5
  • Мнения: 4 668
Много важно  ...  И моят син не е опитвал попара . Да не говорим , че в нея няма нищо хранително или полезно , т .е . нищо не губиш  Wink
Никол ти е дала много идеи  Peace
По - добре е за детето да си пие АМ примерно и да изяде един банан , отколкото да се натъпче с попара или другото неразбираемо за мен , но много разпространено схващане , че вечер трябва да се яде супа със сухар  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 580
Никол ти е дала доста добри идеи. Peace

Само да те попитам нали със сухар предлагаш попарата да не е с обикновен хляб и в това да е причината?

# 7
  • Мнения: 630
И моята бебка не прояде попара. сирене си хапва в супите или в постно ядене. Закусва си с АМ, предпочита си него. Отвреме навреме яде грис с масло и сирене или кус-кус, но много рядко.

# 8
  • Мнения: 508
Попарата не е толкова нужна и сиренето и маслото,които се слагат в нея можеш са слагаш в храните,които Никол ти е изредила HugТе са дори по-полезни.

Точно!  Peace Важното е сиренцето. Аз доскоро не слагах и масло, а АМ. Дъщеря ми също не е фен на попарата. Процедирам какво Никол

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
Не мъчи детето. Спомни си времето, когато ТЕБ са се опитвали да принудят да ядеш нещо, което не обичаш.
А попарата си е характерно тукашна, нашенска, балканска манджа. А като гледам, децата по другите краища на света доста добре си порастват и без нея...

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Аз я предложих само веднъж,не и хареса.Идеи са ти дали достатъчно.

# 11
  • Мнения: 164
Ивка не харесва попара. Може да я заместиш с АМ с бисквитки или кус-кус със сирене, или кисело мляко с бисквити. Ние сме на АМ сутрин рано-рано в 6:30. А когато стане в по-човешки час й правя кус-кус Hug









# 12
  • София
  • Мнения: 15 197
Никол ти е дала добри идеи.
Иво също не искаше попарата, но се оказа, че проблемът не е във вкуса й, а в консистенцията. Пасирана я ядеше с желание. И до днес е любимата му закуска. Така че, ако решиш да я дадеш, пробвай да я пасираш.
А как я приготвяш, всъщност?

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 22:46 от Vivi

# 13
  • Мнения: 1 294
И моята не яде попара и това не ме притеснява, защото сухар, сирене и масло приема под друга форма.
Не ми стана ясно на колко месеца е детето ти, но на дъщеря ми  (1,3 г.) правя:
1. кус-кус(на Плазмон става за 2 мин.)
2. качамак
3. фини пшенични(ръжени, овесени) ядки със сирене и масло
4. кисело мляко с бисквити.
5. грис с АМ
6. домашна баница със сирене(и спанак)

# 14
  • София
  • Мнения: 362
Е и??? Защо се притесняваш? То натопен хляб не си е по-вкусно от  овесени ядски с плод или кус кус със сиренце Simple Smile
Никол го е написала най-изчерпателно, аз също правя така, като моят син не обича да яде препечени филийки, затова кашкавалката я ядем сурова Wink

Общи условия

Активация на акаунт