Спират ли се детските при отказ от Бюрото по труда?

  • 1 022
  • 9
  •   1
Отговори
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Близо година бях на борсата и ходех редовно да се подписвам. Преди два месеца поради лични причини и отсъствие за около месец от града, не успях да отида и пропуснах датата за подпис. Сега вече съм си изгубила правата/ то не, че ми намериха работа или нещо др. интересно/, но сигурно ще ми спрат и детските, поради тази причина... newsm78 Аз много се съмнявам, че двете неща имат нещо общо и лично не съм уведомена от служителите и от двете инстанции, но вчера моя приятелка, каза, че на нея са й ги спрели!
Да знаете нещо по въпроса, докато отида лично да попитам служителите в БТ?

# 1
На мен не ми ги спряха,имах подобна случка октомври,миналата година.Освен ,ако не се е променило нещо.

# 2
  • Мнения: 1 671
Би трябвало да не ти ги спрат.
Ти се подписваш в бюрото по труда, за да поддържаш регистрацията си там и да ползваш техните посреднически услуги за намиране на работа. Ти си безработна.  Тоест, без доходи. Това не е основание да ти спрат детските.


Би имало някакъв смисъл от спиране на детските, ако си пропуснала подпис по време на получаване на обезщетение за безработица, един вид рестриктивна мярка към теб. Но и това не е достатъчно основание, мисля.

Тъй като документите за детски се подават веднъж годишно, при подаването декларираш за година назад. В този период си била изрядна към бюрото.

Спиране на детските има, когато детето е направило 5 неизвинени отсъствия от училище в рамките на един месец. Това е категорично и е записано в Кодекса за социално осигуряване.
Това са мои размисли, нека кажат по-запознатите.

Последна редакция: ср, 24 окт 2007, 16:10 от Моли Уизли

# 3
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
  bouquet Благодаря ви за отговорите!
Детето ми е на 5 год. и затова не ме касаят в случая неизвинени отсъствия. Мойте разсъждения също са, че няма логика за спиране, защото й обезщетения парични не взимам. Освен ако е пак поредната глупост на някои височаиши органи! newsm78

# 4
  • Мнения: 768
Не спират със сигурност - ако не работиш и не си регистрирана като безработна, пишеш декларация, че не работиш.

# 5
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Ама в социалните ли се подава тази  декларация? И кога?

# 6
  • Мнения: 768
когато си подаваш и другите документи - може и да не ти искат

# 7
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
  bouquet
Мн. ти благодаря за отговора Fiorella ! newsm51

# 8
  • Мнения: 428
Детето ми навърши 2 преди 3 месеца!А в трудовата книжка съм осигурена до септември!Дали съм закъсняла да се запиша на борсата?

# 9
  • Мнения: 1 671
Мисля, че не си закъсняла.
За бюрото по труда не знам какъв е срокът, но за НАП - откъдето ще ти изплащат обезщетение за безработица, срокът е три месеца.
Така че, побързай!

Общи условия

Активация на акаунт