Размер на космонавтче- адски се обърках

  • 1 973
  • 33
  •   1
Отговори
Здравейте! Пиша ви, защото вчера адски много се озадачих. Отивам да купувам космонавтче на детенцето ми, което е на 9 м. и е 70см., съответно взимам ръст 80, за да й е по- свободничко (нали е зимна дрешка), и що да видя- малко й. Едвам се побира в него, стяга я адски много. Връщам го, а продавачката не ще да ми го вземе и смени. Вика ми: "Вие си преценихте, че ще й стане, аз каква вина имам:. А аз й отговорих, че размера не съвпада с действителния ръст на детето. Както и да е. Взех й ръст 92 и й стана. Оказа се, че този размер обхващал и качулката (тя е цели 23см.). Пиша ви това, мили мами, за да не се заблудите и вие, най- вече тези от вас, които тепърва също ще купуват космонавтче. Според мен не е редно качулката също да влиза в общия размер. Не знам вие на какво мнение сте, но лично аз когато съм купувала якенце с качулка или суитчър, никога качулката не  е влизала като сантиметри в общия размер.

# 1
  • Мнения: 4 915
Коя е фирмата-производител?

 

# 2
Коя е фирмата-производител?

 А, сега де? Не обърнах внимание, някаква българска, но не Вис виталис, нито Кимекс. Вида на космонавтчето е масово разпространен, има го във всеки един магазин. Направи ми впечатление, че на етикетчето размера беше написан с химикал. Жалко, че скъсах етикета  иго азхвърлих. Ако се сетя, ще го напиша.

# 3
  • Мнения: 983
На нашите космонавчета пише за колко годишно е. Едното е за 6м, а другото за 1г.

# 4
  • Мнения: 1 217
И аз никога не мога да оцеля размера на Калоян. newsm78
Взех му бодита за 18 месеца,а те сега му стават. newsm78
Калоян е 72 см.
Незнам той ли е дълъг,размерите ли нещо не съответстват. newsm78
Това за космонавта е добър съвет,защото на мен ми предстои тази покупка и ще внимавам.  bouquet

# 5
На космонавтчето нямаше никакъв вътрешен етикет, само на качулката беше прикрепен един, на който с химикал беше написано 80 и имаше указание за прането, нищо повече. Нито за колко годишно дете, нито нищо друго. Е, и фирмата беше спомената, но сякаш само имаше някакъв адрес и телефон, без нищо друго. На етикета имаше картинка с детенце. Космонавтчето струва 27 лв.

# 6
  • Мнения: 4 915
Нещо са объркали при етикетите явно.

Принципно при космонавтчета може да взимате 2 номера по-големи. Децата преди и около годинката все още бързо дърпат на сантиметри, а и носят по-дебели дрешки отдолу. А зимата си трае няколко месеца.

Аз и при блузки, и при панталонки взимам 2 номера по-големички, ръкавите и крачолите винаги могат да се навият. А и при номерацията на различните производители все има разлика. Случва се на 10-месечно бебе да стават дрешки за 18-месечно, и дрешка за 18-месечно да става на 3-годишно дете.  Laughing

# 7
  • Мнения: 620
струва ми се , че качулка трябва да влиза в размера, защото вали главата на детето влиза в ръста му newsm78
Е, не цели 23 см разбира се...

# 8
  • Мнения: 4 915
Ами не е съвсем така.  Rolling Eyes  Защото иначе два гащеризона за 80 см - единият с качулка, другият - без, би трябвало да са много различни като размер.

# 9
  • Мнения: 223
Струва ми се, че цялата работа е от написаното с химикал етикетче. Грешка е!!! А това влиза ли качулката или не е просто абсурдно!  Rolling Eyes Размера е 80, значи дете 70 спокойно трябва да си влиза вътре!  Peace

# 10
  • Мнения: 873
моята бебка е 60,взех размер 80.в магазина женета ми извади шивашки метър и измерихме космонавта с качулката.надявам се да го носи през цялата зима,ако не-ще прежалим още едни 30 лв. и това е Thinking

# 11
  • Мнения: 389
На тези етикети с ръст хич не вярвам, миналата зима взехме на Криси яке с ватиран панталон (джинсови) на фирма Натали за ръст 92, а той беше само на годинка, носи го цяла зима.

# 12
  • Мнения: 5 391
А за новородено какъв размер трябва да взема? Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 875
и в крайна сметка не ти ли го смениха? говори с шефа!

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Ние взехме на една турска фирма и пак са много странни размерите. Емма в началото на месеца беше 59см, а след 3 дена ще стане на 3м. Та според номерацията на този космонафт 68см е за 9м  newsm78 Мойто гардже не е извънгабаритно, ще ме прощават. Взехме този 68см размер. Онзи ден тръгнах да й го обличам. На крачоли не е свръх голям, но на ръкави.....колкото нея цялата са ръкавите. Много несъразмерно.

Общи условия

Активация на акаунт