Какъв е проблема- биберона, млякото или...???

  • 439
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте майчета.
Имам проблем и не знам какъв е. Бебка е на 40 дни. Все още я кърмя по малко (около 20-30мл сигурно) и дохранвам с АМ Фризолак. От няколко дни започнах и да прескачам с кърменето, просто тя се цупи доста пък и аз нямам достатъчно кърма.
От два- три дни на някои от храненията- сутрешното, преиобедното и някога вечерното, след като я махна от гърдите и и дам шишето започва неистов рев. Биберона е в устата и а тя реве та се къса!!! По някое време започва да засмуква суче малко и пак реве и се нервира. В крайна сметка изпитото количество АМ често пъти е по- малко от обикновено. Настроението и след като се нахрани си е добро.
Днес след едно такова хранене повърна супер много Rolling Eyes
Пробвах с различни шишета- но ефекта е никакъв? Може ли да не и харесва вече млякото... Може ли да е нервна заради отбиването... Rolling Eyes или биберона и не пуска достатъно...?
Помагайте. Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • Мнения: 351
Здравей
Така, както си го написала оставам с впечатлението, че на мъничето май му липсва сукането. Моето момиченце веднага се успокояваше, когато я поставя на гърдата.
Аз дохранвах с Фризолак от самото начало. Дъщеря ми предпочиташе да сучи,  но нямах достатъчно мляко. Много се сърдеше ако й предложа първо шишето с млякото. Започваше да плаче докато не й дам да суче. Затова първо я оставях да изсуче какво има и да се поизмори малко и чак след това й давах шишето с млякото.
При нас проблема дойде когато в края на 3-тия месец кърмата ми спря съвсем. Почти месец още я поставях на гърдата да сучи, въпреки че нямаше нищо. Нямах друг избор, защото иначе отказваше да пие от шишето и започваше наистина неистов рев. С времето някак си се примири и започна да си пие от шишето без проблем.
Може пък и да не харесва и млякото. От началото ли дохранваш с Фризолака или отскоро?
Дано по-скоро мине този период и се успокой детенцето!

# 2
  • София
  • Мнения: 430
Сега като се замисля имах подобен проблем в краткия си опит да кърмя. Но това, което знам е, че задължително първото, което трябва да предложих е гърда(КЪРМА), а след това изкуственото мляко. Спомням си, че бях учудена от това, че ако дам изцедена кърма 80мл ги изпиваше, а ако на следващото хранене дам изкуствено изпиваше само 30мл. И последно сигурна ли си, че е топличко млякото, моето бебче тези дни го виждам, че е гладен плаче накрая на шишето, но като го пъхна плюе и видях, че е изстинало, затоплям наново и си изпива количеството.

Оо сега се сетих като препрочетох, това прилича също и на колики. Моето бебче ревеше по същия начин с биберона в уста..Ако рита с крачета - това е.

# 3
  • Мнения: 69
Май може от всичко да е...???
За отбиването- не знам. Аз винаги давам първо гърдата после шишето. И не я махам от гърдата докато тя сама не се откаже, пък тя и много се цупи- ръмжи и върти главичка- иска и се, ама няма Sad. Не съм сигурна дали и липсва сукането- пак казвам- тя сама си се отказва... Rolling Eyes
За температурата на млякото стремя се винаги да е една и съща. Четох тук в този форум, че е важно да е еднаква при всички хранения. Пък и то от скоро се случва това.
Колики- може... мислех си, че периода с коликите е отминал, защото от седмица- две не е имало такъв рев, ама сега пак.
Ще поизчакам още ден два, и ако се задълбочат нещата (щото нали по- малко яде сега) ще звънна на педиатъра.
Благодаря ви.

п.с. От самото начало сме на Фризолак.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Има вероятност кърмата ти да е доста повече,отколкото предполагаш и бебка да се засища и затова да реве после на шишето.Ако тези 20-30 мл. кърма ги достигаш с цедене,имай предвид,че бебето изсуква от гърдата много повече,отколкото може да изцеди която и да е помпа.Затова изцеденото количество мляко не е показателно.Още повече,че е повърнала много след хранене,това е признак за прехранване!Може също така да не засуква правилно и с кърменето да поглъща прекалено много въздух,да й се раздува стомахчето и да й е некомфортно после да пие от шишето.Като я махнеш от гърдите,преди да дадеш шише,я оригни хубаво.

# 5
  • Мнения: 69
Може също така да не засуква правилно и с кърменето да поглъща прекалено много въздух,да й се раздува стомахчето и да й е некомфортно после да пие от шишето.Като я махнеш от гърдите,преди да дадеш шише,я оригни хубаво.

Това ще го пробвам- възможно е от много мръщене и ръмжане на гърдата, наистина да поема много въздух.
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт