Малко инфо - свидетелство за съдимост.

  • 1 942
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 206
Здравейте мами, искам да попитам къде се вади свидетелство за съдимост и какви документи се носят за да го извадиш?

# 1
  • Мнения: 7 716
От съда. Акт за раждане. Попълваш една молба на място и плащаш 2.50 лв.

# 2
  • Мнения: 206
И още един въпрос - преди се ходеше на римската стена, сега нали имаше размествания на учрежденията... в съдебната палата дали се вадят свидетелства за съдимост? Embarassed

# 3
  • Мнения: 2 070
И лична карта. Аз също досега рових за акта си за раждане и натам съм тръгнала.  Laughing
Мисля, че става за един ден. поне така ми казаха за Плевен, за Сф нямам идея.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 790
За един ден става, ако си роден в града, от който си вадиш свидетелство за съдимост. Ако си роден в друга община-чакаш два или три дни.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако си раждан в София ,става за един ден.Там се ходи,при пазара на Римската стена.Носи си и личната карта.Актът за раждане е задължителен документ.

# 6
  • Мнения: 7 716
На Римската стена е. Входът е отзад.

# 7
  • Мнения: 2 792
И още един въпрос - преди се ходеше на римската стена, сега нали имаше размествания на учрежденията... в съдебната палата дали се вадят свидетелства за съдимост? Embarassed
  Можеш да извадиш свидетелство за съдимост, само в Районния съд, този който е до римската стена. Трябва да носиш свидетелство за раждане и на място се плаща таксата в клона на СИБанк, който е във фоайето на съда. За да влезеш в СРС трябва да представиш лична карта. Процедурата е бърза.

# 8
  • Мнения: 206
Благодаря на всички за бързите и точни отговори  bouquet
Желая приятен ден на всички Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 767
А може ли да ми кажете по-точно къде се намира...Това "Римската стена" не ми говори нищо, понеже сравнително от скоро съм в София.
Благодаря предварително   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 450
Районният съд, намира се до ВИАС/ УАСГ, на трамвайната линия; на гърба на Биологическия факултет.  Бул. Драган Цанков 6. Задължително си носете оригинал на Акта за раждане, аз веднъж пробвах с копие и се разходих 2 пъти:) 

# 11
  • София
  • Мнения: 767
Благодаря, за бързия отговор!
Това, за акта уж го знам, ама не е лошо да се напомня, че се забравя  Wink
Благодаря отново   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт