Врата за баня

  • 69 122
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте, обзавеждаме ново жилище  и не мога да измисля каква врата да сложим на банята. Апартамента е малък и съответно и банята е много малка:170см./190см. Няма душ кабина и затова си мисля, че най-добрият вариант е алуминиева врата, но тя няма да се върже с другите две интериорни врати. Моля ви, дайте съвет. Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 5 928
Ние скоро сменяхме врата на баня - сложихме алуминиева, откъм коридора е огледало, което спестява поставянето на отделно огледало на стената. Отвътре е ПВЦ пълнежът, някак не седи съвсем като алуминиевото отстрани, но... Още не сме я ползвали особено много, така че не мога да дам сериозни отзиви.
За връзването с останалите врати - сигурно  е проблем, не знам, може би ако се направи алуминиевата с някакъв подходящ цвят? Thinking Ние смятаме просто да боядисаме всички бели Wink

# 2
  • Мнения: 8 999
Можеш да си поръчаш ПВЦ врата в цвят, близък до цвета на другите врати. Няма проблем, ако е в допир с вода, а и фирмите за дограма предлагат вече доста богата гама от цветове. По-скъпа е от алуминиева, но пък и изглежда много по-красиво. А и от друга страна е врата на санитарно помещение, защо да не е с по-различна врата?

# 3
  • Мнения: 7 430
..скоро и аз разучавах този въпрос и ми казаха, че там където ще ми направят ПВЦ вратата за банята може да се пръсне в подходящ за мен цвят, който да ми пасне на другите ми две врати Peace и ако има и посредата огледало - съвсем ще е шик и няма да си личи, че е алуминии Wink

# 4
  • MJF
  • Мнения: 8 528
аз също сложих алум. врата с огледало към коридора.банята ми е малка и въпреки че е с душ кабина ме разубедиха от самата фирма да сложа цвят.и аз се дразнех от перспективата да имам 3 цвята врати в миникоридора.дали свикнах но на мен сега ми харесва така "цветно"

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
Не е чак толкова голям проблем връзването с другите врати, особено ако са със сходен цвят.Нашите дори са 2 алуминиеви - на банята и на тоалетната и не е толкова зле според мен.

# 6
  • Мнения: 189
Ами има профили с цвят имитиращ дърво (и шарките), така че това няма да е проблем според мен.По принцип аз не харесвам ПВЦ и алуминиевите врати, но тъй като и нашата баня е малка, нямах друг избор.Нашата е в цвят златен дъб и без делител, с огледало от двете страни.Според мен се получи много добре.

# 7
  • Мнения: 44
Благодаря ви момичета! Аз също се сетих, че може да се пръсне от едната страна, но ми казаха, че е много малка поръчката и няма да се съгласят да им боядисат профилите. Или ще е много скъпо.Реших, че ще си поръчаме ПВЦ в цвят като останалите врати със огледало по средата. Блогодаря ви за помоща!

# 8
  • Мнения: 107
традиционно хората слагат на банята алуминиева врата  Peace , защото банята е влажно помещение, а алуминиевата врата добре уплътнява, а и те не са чак толкова грозни като дизайн, за да не ти се върже с интериора...  Peace
Успех...

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
И аз се интересувам от въпроса за вратата на банята, тъй като ще сменяме всички врати вкъщи. Това, на което последно се спрях е алуминиева врата, която отвън е "облечена" с MDF с естествен фурнир, касата отвън също е MDF, т.е. вратата отвън е като останалите врати в апартамента. Единствено Ергон предлагат такива врати, поне аз досега друга фирма с това решение не открих.

# 10
  • Мнения: 4 970
И аз се интересувам от въпроса за вратата на банята, тъй като ще сменяме всички врати вкъщи. Това, на което последно се спрях е алуминиева врата, която отвън е "облечена" с MDF с естествен фурнир, касата отвън също е MDF, т.е. вратата отвън е като останалите врати в апартамента. Единствено Ергон предлагат такива врати, поне аз досега друга фирма с това решение не открих.
МОя приятелка скоро си поръча много хубави врати, вклю4ително и такава за банята.Отвътре е алуминиева, а отвън е като останалите.В момента нямам  то4ните координати на фирмата, но мога да ти обясня къде се намира ако искаш.В Стрелбище е  Peace

# 11
  • Мнения: 43
Velmar ако може аз се интересувам от къде точно си е поръчала вратите твоята приятелка в Стрелбище.

# 12
  • Мнения: 5 595
От какъв материал е по-добре да се изработи вратата за баня: от алуминий или PVC?Става въпрос за баня която няма прозорец и се страхувам да не се получава мухъл.

# 13
  • На село
  • Мнения: 873
velmar,
да, моля те, обясни къде се намира тази фирма, защото на Ергон цените са ми малко височки, но съм се насочила към тях заради тази врата за баня.

monni,
едва ли образуването на мухъл зависи от материала, от който е изработена вратата. 90% от баните са вътрешни, т.е. без прозорци - затова си имат отдушници. Важното е отдушника ти да "тегли" добре, за да не се образува мухъл. Нашият е изцяло запушен с неправилно поставен бетонов елемент и ела да видиш какво е - единственият начин да се изсуши банята е да държим вратата на банята отккрехната; отделно от това чистя мухъл от фугите един път на 2-3 месеца с белина, особено зимата - това отделно от ежеседмичното почистване на банята. Чакам майстор от два месеца, който обеща да ми реши проблема с разбиване с къртач, при което ще трябва да си търся нови плочки, но няма как  Sad

# 14
  • Мнения: 4 970
Ще се опитам да обясня къде се намира фирмата.Занчи-  улицата  е Орехова гора.Има една розова ясла на нея.Срещу яслата има кооперация, под която на ъгъла има китайски ресторант..Та- тази фирма се намира под същата тази кооперация в едно гаражче.Смао че не се пада на Орехова гора, а не съседната, по която върви блока( лелее- дано нещо ми се разбира ooooh! Ако не- ще се опитам да обясня по-добре Embarassed Ако няма никой  се обадете на телфона, който е изписан на вратата или рекламата.

Общи условия

Активация на акаунт